Jako ze wszyscy zawsze chwala iz moje oczko jest ladne postanowilem sie podzielic fotami rowniez i z wami, chocby po to by zobaczyc jakie beda wasze opinie, no i co najwazniejsze sugestie;).
Oczko ma juz pare ladnych lat. W tym roku mialem ww planach modernizacje, dokladniej powiekszenie go, jednak nie wyropbilem z funduszami wiec przeloze to na kolejny rok zeby zrobic raz a pozadnie. poki co oto ofekt kilkuletniej pracy nad oczkiem i jego otowczeniem.
jakosc fotek oszalamiajaca nie jest bo foto z telefonu. niestety cyfrowki pozadnej brak w domu^^. Pod tym katem tez nie widac wszystkiego. Z tylu za oczkiem jest dosc duzy skalniak ladnie zarosniety a przez niego z gory spokojny potoczek. Niestety po zimie jeszcze nie uruchumiony gdyz nie wykonywalem zadnych zabiegow zwiazanych z oczkiem jeszcze w tym roku.
Sami wypowiedzcie sie jak wam sie widzi i oczywiscie dajcie swoje sugestie:).
Jak chodzi o rybki to w chwili obecnej mam jedynie karasie ozdobne. Je widac rowniez na fotkach:). Kiedys mialem jeszcze karpie koi jednak kot polowal i je wyrzucal w nocy z wody, zaden nie przetrwa;/. Karasie sa juz w zasadzie wszystkie wlasnej chodowli:). kupilem jedynie 2 jak zakladalem oczko, reszte zrobila natura. Rybki sa juz super oswojone. wystaczy wlozyc reke do wody i przyplywaja:) nie boja sie wcale. W sumie przestaly sie bac dopiero w ubieglym roku dlatego tez teraz mialem stracha o nie co do zimy bo byla dosc ostra a szkoda by bylo aby pomarzly i posnely, bo ciezko jest przyzwyczaic te rybki tak by sie wogole nie baly ludzkiej reki w wodzie i mozna bylo je normalnie glaska jak psa:). Na szczescie rybki zyja i maja sie dobrze. Natura dodaje uroku calosci i jest jak jest:).
Pozdrawiam wszystkich forumowiczow:)
_________________ bo zawsze jest ten ktos kto przegoni zal i zlosc;]
Ostatnio zmieniony przez Elendil 2010-05-29, 20:46, w całości zmieniany 1 raz
filtra w chwili obecnej nie ma. demontaz zrobilem na zime. Pisalem zreszta ze zadnych zabiegow w tym roku nie bylo jeszcze. co do pojemnosci to w sumie nie liczylem nigdy^^
glewbokosc jest na okolo 1,8m w czesci glebszej w plytszej 1,5m. Mialem w planach zrobic w tym roku jeszcze jeden lej taki dosc plytki zeby ryby mialy gdzie sie wygrzewac, ale przekladam to na nastepny (wzgledy finansowe)
Co do roslin to mam lilie, irysy i tataraki.
Dorzuce popoludniu fote z balkonu jeszcze. pod innym katem bedzie to inaczej wszytsko widac.
Dzieki za sugestie co do kamieni:). na pewno jak bede robil to wezme to pod uwage:)
_________________ bo zawsze jest ten ktos kto przegoni zal i zlosc;]
Pomogła: 85 razy Dołączyła: 04 Lip 2009 Posty: 2044 Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-05-30, 08:52
W przyszłym roku koniecznie strefa płytka, nie tylko dla rybek rośliny strefy płytkiej oraz bagiennej dodają wodzie naturalnego wyglądu. W tym roku możesz dorzucić pływające -pistię, hiacynta, limnobium.
nie wiem czy na tym zadupiu tu u mnie dostane. Ciezko w mojej okolicy o wodne roslinki:(, no ale od czego jest alledrogo;p tam na pewno cos sie znajdzie;)
_________________ bo zawsze jest ten ktos kto przegoni zal i zlosc;]
Pomógł: 9 razy Dołączył: 06 Mar 2009 Posty: 289 Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2010-05-30, 23:38 roślinki
owczar2701 napisał/a:
nie wiem czy na tym zadupiu tu u mnie dostane. Ciezko w mojej okolicy o wodne roslinki:(, no ale od czego jest alledrogo;p tam na pewno cos sie znajdzie;)
Mieszkamy w tej samej miejscowości i mnie w Ostrowie jest kilka dobrze zaopatrzonych punktów z roślinami tylko się rozejrzyj i poszukaj jak nie to pomogę
pozdrawiam
motywacja wziela u mnie gore:). wczoraj zabralem sie juz do roboty:). Folia kupiona;)
kamienie zdjete. Dzis sie biore za powiekszenie i poglebienie jeszcze z lekka. no i strefe plytka.
Mozecie mi polecic jakis filtr w miare dobry ktory to wszytsko przemieli zeby nie bylo tony glonow? Oczywiscie w jakiejs w miare rozsadnej cenie;)
Najgorsze jest to ze grunt strasznie przemokniety i oczko caly czas nabiera wody;/ wczoraj spuscilem cala i zdjolem stara folie a dzis jest w polowie juz pelne;( no ale coz jakos sie z tym uporam:) powoli i malymi kroczkami:D
_________________ bo zawsze jest ten ktos kto przegoni zal i zlosc;]
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum