wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
ZASILANIE OCZKA WODĄ DESZCZOWĄ
Autor Wiadomość
szopen 
Hobbysta



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 401
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2009-05-16, 21:11   

Czy jest na forum jakiś chemik, który by mi podpowiedział jak wyczyścić beczkę ocynkowaną po etylinie (benzynie E 78 ) chomikowanej za dobrych, słusznie minionych czasów.

Pozdrawiam Antoni !!
_________________
ANTERMOSZOP
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2009-05-16, 21:29   

Chemikiem nie jestem, ale jak po benzynie a nie po ropie to powinna dać radę "aktywna piana" tylko później musisz dobrze wypłukać aż przestanie się pienić .
W tym roku z łapaniem deszczówki niestety kiepsko, mało opadów :x od wiosny udało mi się złapać tylko 400 l , a normalnie jak mocno pada to w jedną noc mogę złapać 1000l :-D
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
szopen 
Hobbysta



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 401
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2009-05-16, 22:28   

Dzięki Jarku, tylko co to jest ta aktywna piana, jakiś "Ludwik", czy co ??. A beczka to by się przydała, nie koniecznie do deszczówki. Oto moja deszczo łapaczka po ostatniej "ulewie".



Pozdrawiam Antoni !!
_________________
ANTERMOSZOP
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2009-05-16, 22:35   

"aktywna piana" to środek który stosuje się ( dość mocno rozcieńczony) w myjniach samochodowych i myjkach ciśnieniowych. Poszuka w marketach są dostępne bez problemu 1l kosztuje około 20 zł
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
szopen 
Hobbysta



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 401
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2009-05-16, 22:42   

No kurcze, przecież mam, bo myję swój samochód pianą z CASTORAMY i Carcherem. :good:

Pozdrawiam Antoni !!
_________________
ANTERMOSZOP
 
 
luce1 
Początkujący



Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 14
Skąd: Zabrzeg
Wysłany: 2009-05-21, 15:36   

a wiec przerobiłem już moją wodo-łapaczkę tak aby nie przelewała za każdym razem jak będzie padać... zobaczymy przy następnej ulewie.
Rozwiązaniem okazało się kolanko i 80cm rury typu PP- nadmiar wody pięknie schodzi do studzienki odwadniającej zapobiegając przepełnieniu beczki

Może komuś przydadzą się moje eksperymenty:)



teraz biorę się za obsadzanie mojego wynalazku roślinami pnącymi bo wygląd ma niezbyt ciekawy:)
 
 
 
hns 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2010
Posty: 154
Skąd: TKI / OST / HN (D)
Wysłany: 2010-07-22, 00:58   

Witam wszystkich!
Jak widać jestem tu nowy!
W moim oczku woda leci prosto z 150 m² dachu systemem podziemnych rur.
A nadmiar wydostaje się wraz z osadem przelewem z najgłębszego miejsca (coś jak w wannie) do strefy bagiennej i dalej peszlem w trawnik w stronę dębu.
Niestety kiedy robiłem oczko nie zastanawiałem się nad "za" i "przeciw" a miało ono spełniać zadanie "większej" beczki na deszczówkę (bo beczek i podobnych zbiorników nie znoszę - napatrzyłem się na nie w domu rodzinnym ;-)
Wydaje mi się ze może być tylko jeden problem wiosna - kiedy z dychu spływają cale masy pyłku stając się pożywieniem dla glonów.
W tym roku tak było - ale mam nadzieje iż jednym z powodów zakwitu wody był brak roślin (przez zimę i wiosnę oczko było jeszcze gole - sama folia)
Myślę ze na pyłki osadnik w postaci dodatkowego zbiornika przed ujściem do oczka nie pomaga.
Żółta zawiesina nie ma raczej zbytniej tendencji do osadzania i "wisi" w całej objętości.
_________________
Pozdrawiam!
Adam
Oczko30m² 15m³
 
 
chatkagagatka 
Początkujący



Dołączył: 05 Lut 2011
Posty: 12
Skąd: Chojna
Wysłany: 2011-02-05, 13:16   

Witam,widzę że dawno nikt tu nic nie pisał :x jestem tu nowy i mam oczko z siatko betonu własnoręcznie wykonane trzy lata temu i kombinuję jak zasilać je deszczówką,rura upustowa jest blisko krawędzi oczka,około 2mb,z tym że poziom wody w oczku jest wyżej niż wypust rury ,dumam żeby zrobić coś w tym stylu :
- pod rurą robie niewielki zbiornik(około 40-50l.),z tego zbiornika puszczam rure +/- 100fi średnicy do oczka ,a na wylocie rury już w oczku robie kolejny bliźniaczy zbiornik przelewowy,zbiorniki po to żeby wyłapywały grubsze zanieczyszczenia z dachu,coś w stylu filtrów wstępnego oczyszczania,z tym że zbiornik w oczku miałby wypływ wody poprzez coś w rodzaju siatki z bardzo drobnym oczkiem :P ,oczko w jednym miejscu ma odprowadzenie przelewowe wody do rowu melioracyjnego więc nie muszę stosować jakichkolwiek zaworów ograniczających ilość deszczówki wpływającej do oczka,i co Wy na to? :evil:
_________________
Gagatek :)
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2011-02-05, 15:18   

Do tego zbiornika pod rura zrób filtr wstępny z węglem aktywnym, z niego już bezpośrednio rurę do oczka i nie potrzeba więcej kombinacji
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
chatkagagatka 
Początkujący



Dołączył: 05 Lut 2011
Posty: 12
Skąd: Chojna
Wysłany: 2011-02-05, 18:43   

Dzięki Jarek za podpowiedź,to jeszcze tylko napisz tak konkretniej jak z tym węglem jest, bo przyznaje że nie miałem z nim dotąd do czynienia,nie bardzo wiem jak go stosować :?
_________________
Gagatek :)
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-02-05, 23:11   

To przeczytaj ten wątek od początku, a będziesz wiedział w zasadzie wszystko na temat zasilania wodą deszczową, o węglu też już rozmawialiśmy.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
chatkagagatka 
Początkujący



Dołączył: 05 Lut 2011
Posty: 12
Skąd: Chojna
Wysłany: 2011-02-06, 07:59   

Faktycznie już znalazłem ,dzięki
_________________
Gagatek :)
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2013-04-07, 22:10   

To ja trochę odświeżę wątek. Zrobiłem zeszłej wiosny zbiornik na wodę deszczową. Nawet nie myślałem wtedy jeszcze o oczku. Ale skoro jest to należałoby go wykorzystać. Problem mam tylko taki że dachy z których do niego leci woda są pokryte starą papą i eternitem. No i się trochę boję. Zrobiłem sobie narazie pod rynną taki prymitywny filtr szmatowy. Widać że z papy leci kupa czarnego śmiecia.
No i właśnie mam pytanie czy taką wodę z dachu papowego i eternitowego mogę ładować do oczka? Nie chodzi mi tu w sumie o zwykły brud, który gdzieś tam spocznie na dnie, tylko generalnie czy taka woda nie będzie mieć jakiś podejrzanych trujących związków.
 
 
Leszek Garwolin 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lis 2011
Posty: 161
Skąd: Garwolin
Wysłany: 2013-04-08, 10:14   

Wydaje mi się że nie bardzo,dużo tam bedzie związków chemicznych niekorzystnych dla oczka.
_________________
Leszek
 
 
 
woody 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 202
Skąd: łódź
Wysłany: 2013-04-08, 10:30   

zawsze możesz wziać próbkę i przepadać w jakimś laboratorium
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny