wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
ZASILANIE OCZKA WODĄ DESZCZOWĄ
Autor Wiadomość
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-02-19, 22:11   

Mam taki róg miedzy garażem a domem od strony północno -wschodniej lekko zadaszony nie ma tam słońca za dużo to może jakoś będzie :roll: Miał też gość pojemnik czarny, ale był w trochę gorszym stanie i po farbie drukarskiej :? nawet się nad nim zastanawiałem ,ale w końcu zdecydowałem się na ten biały najwyżej przykryje czarnym materiałem ( trochęmi się zostało :) )
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-02-20, 02:21   

JAREK G napisał/a:
Ja teraz muszę pomyśleć jak to podłączyć , może wykorzystam link do firmy który dawałeś wcześniej , albo zrobię bezpośrednio odpływ z rynny do zbiornika, tylko przydałby się jakiś zawór odcinający dopływ wody w momencie napełnienia zbiornika :? (myślałem o czymś takim jak jest w spłuczkach WC :roll:


Ten "nadrynnowy zbieracz wody deszczowej" który narysowałam wyżej, sam odcina dopływ wody jak się zbiornik napełni. Nie ważne gdzie będzie stał wtedy zbiornik, można go postawić w dalszej odległości od rynny. Dopływ wody do zbiornika powinien być od góry, nad lustrem wody w zbiorniku, ale poniżej wylotu "łapacza", dlatego łapacz można dać wyżej np. pod dachem. Można też dać na wężu czy rurze zasilającej zbiornik, zawór odcinający, tak jak zrobił Ernest. Po drodze możesz dać również filtr.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-02-20, 12:18   

Teoje rozwiązanie Paweł, jest dobre :) mam zpisany link do firmy który podał killer1558, tylko mnie martwi jedna sprawa :? moim zdaniem za mały przekrój tej końcówki na nakłdce rynny do odprowadzania wody do zbiornika co w znacznym stopniu zmniejszy ilość łapanej eody :-( Dla mnie optymalnym rozwiązaniem byłoby wyłapanie 100% wody z dachu ( całym przekrojem rynny), a po napełnieni zbiornika odcięcie dopływu
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-02-20, 15:13   

Tez tak myślę, 3/4 cala to nawet kapuśniaczku nie wyłapie.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2007-02-20, 16:38   

ja myślałem też o tym dodatku do rynny ale chyba lepsze będzie proste rozwiązanie żeby łapało wodę w 100% rynnę obetnę chyba tak żeby można było dołożyć kolanko i kawałek rury zakończonym kolankiem i do mauzera aby napełnić jak pora deszczowa ,a jak nie będzie potrzeby łapać wody to z powrotem dokładka tej jakby odciętej rynny ,na pewno będę musiał to obciąć wyżej żeby jakoś to hulało ale jeszcze zobaczę
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-02-20, 22:18   

Ja myślałem o czymś inny działającym bardziej na zasadzie jak były kiedyś rurki do nurkowania z piłeczką do pingponga :roll: rynna zakończona taką piłką w koszyku odprowadza wodę bezpośrednio do zbiornika w momencie napełnienia zbiornika piłka zatyka rynnę i woda płynie po przez trójnik w rynnie umieszczony nad zbiornikiem do drenażu :roll: Mam nadzieje że zrozumieliście o co mi chodzi :) Ja ze wszystkich rynien mam zrobiony drenaż i woda odprowadzana jest do wód gruntowych :) chociaż nie wiem czy to jest dobre rozwiązanie bo na działce mam bardzo sucho :? ale z drugiej strony jak by wszyscy sąsiedzi mieli tak zrobione a nie puszczali wodę na drogę :x to nie było by tyle kałuż na ulicy
Ps. Moje rozwiązanie tez byłoby bez obsługowe :) będę nad czymś takim myślał :idea:
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-02-21, 01:53   

JAREK G napisał/a:
Ja myślałem o czymś inny działającym bardziej na zasadzie jak były kiedyś rurki do nurkowania z piłeczką do pingponga :roll: rynna zakończona taką piłką w koszyku odprowadza wodę bezpośrednio do zbiornika w momencie napełnienia zbiornika piłka zatyka rynnę i woda płynie po przez trójnik w rynnie umieszczony nad zbiornikiem do drenażu :roll:

A po co zatykać rynnę, jak wystarczy przelew. Jak zbiornik się napełni woda wejdzie w rynnę i dojdzie do trójnika, a z niego do zbiornika drenażu. Jutro zrobię rysunek.
Ta piłka nie wiem czy zda egzamin, w przypadku jak dostanie się między piłkę a rynnę jakiś paproch z dachu, nie będzie szczelne to zamknięcie.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
Ernest 
Przyjaciel forum



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2829
Skąd: Skawina
Wysłany: 2007-02-21, 05:49   

Przelew mam zrobiony w beczce na węża 1 cal ,widziałem takie opady że ta średnica nie nadążała odprowadzać wody i przelewało się górą :)

Znalazłem zdjęcie jak to u mnie jest zestawione :P



Zawór muszę dać za połączeniem rynien
_________________
Pozdrawiam Sebastian
___________________

Aqvenus Aquaticus-> :good:

Wszyscy macie fajne oczka wodne :yess:
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-02-21, 17:27   

Paweł napisał/a:
wystarczy przelew. Jak zbiornik się napełni woda wejdzie w rynnę i dojdzie do trójnika, a z niego do zbiornika drenażu.
Tak mogło by być ale zbiornik musiałby być szczelnie połączony z rynną :? a u mnie prawdopodobnie rynna będzie swobodnie wchodziła do do zbiornika przez jego górny wlot o sporo większej średnicy :roll: Można zrobić tak jak Ernest, tylko z większą srednicą ale szkoda mi na razie dziurawić zbiornik
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Ernest 
Przyjaciel forum



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2829
Skąd: Skawina
Wysłany: 2007-02-22, 08:43   

Kurde nie zauważyłem :oops: .Jeżeli masz zakrętkę :) to wprowadź trójnik do zakrętki i uszczelnij.Jeżeli będziesz Chciał np. wymyć zbiornik to odkręcisz zakrętkę wraz z trójnikiem.Spokojnie możesz zostawić troszkę luzu między trójnikiem a rynną Byś mógł odkręcić zakrętkę w razie potrzeby
_________________
Pozdrawiam Sebastian
___________________

Aqvenus Aquaticus-> :good:

Wszyscy macie fajne oczka wodne :yess:
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-02-22, 18:23   

Ernest napisał/a:
to wprowadź trójnik do zakrętki i uszczelnij
Tak też chyba zrobię :) tylko będę musiał w miarę idealnie wyciąć dziurę w zakrętce :?
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-02-22, 21:50   

Tak ja to widzę. To oczywiście schemat. 100% wody złapane, a jak spadnie ponad 100% ;) to przelewa się w drenaż i jest rozprowadzone po ogrodzie.

To właśnie ten moment narysowałem, tuż przed przelaniem.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-02-22, 23:47   

Ja coś takiego nabazgroliłem tylko proszę sie nie śmiać :P nie mam takich zdolności jak Paweł, :? Do rozwiązania tylko ten przelew :roll:
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
Ostatnio zmieniony przez JAREK G 2009-04-19, 23:55, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-02-22, 23:56   

Kurcze, trafiłem na kącik rysowników. ;) Fajne schematy. Możliwe że zrealizuje ten Pawła, ale do oczka od rynny mam 10 metrów i taki musiałby być strumyk, a te 10 metrów to w całkowitym cieniu, ale może coś by rosło. Najgorsze jest to że dochodząc do oczka mam skalniak i trza by go jakoś przebić.

Nie miałbym kłopotów dając schemat Jarka, lecz nie rozumiem na jakiej zasadzie się otwierają /zamykają zawory, a poza tym mauzer musiałby stać w centralnej części ogrodu :-(
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-02-23, 00:09   

Ten zawór na dole zbiornika otwierany jest ręcznie :roll: chcę dolać wody podłączam wąż otwieram zawór i leje się samo do oczka ,albo podlewam rośliny :) kombinujemy teraz tylko nad odcięciem dopływu wody jak zbiornik jest pełny i puszczenie jej do drenażu , ja będę chyba coś kombinował z tą piłką :roll: jak podniesie się poziom wody żeby piłka zatkała rynnę wchodzącą do zbiornika
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny