wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
ZASILANIE OCZKA WODĄ DESZCZOWĄ
Autor Wiadomość
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2007-01-14, 22:52   

a mnie zastanawia co innego ponieważ jak pisałem załatwiam dopiero mauzer i prawdopodobnie może być z obciętą górą ,i jak postoji z wodą to może być rozmnażalnia komarów myślę że z jednej strony to dobre bo do oka popłynie sam pokarm a z drugiej nie bardzo bo jak nie zdąże wylać wody do oka to już mogą z mauzera wylecieć mlode komary
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-01-14, 22:56   

Killer w odkrytej formie będziesz miał komary w kilogramach jak w banku.

Ciekawe jak taka obcięta forma sprawdziła by się po wkopaniu w ziemie jako oczko- trochę słaby pomysł bo ścianki pionowe, ale tak mi wpadło do głowy :?
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-01-14, 23:14   

Widziałem beczki z deszczówką, stojące pod rynnami, z zieloną wodą. Przecież to nie będzie sterylna woda, a drobiny pyłków w powietrzu, zabrane z deszczem, mimo filtra mogą się przedostać do zbiornika i pożywka gotowa, Nie mówiąc już o bakteriach które zamierając dodatkowo urzyźnią wodę.
Pytam o te glony w kontekście zakopania takiego zbiornika pod ziemię. Np. wykorzystać szczelne zbiorniki na szambo. Koszt owszem większy, ale gwarancja zaciemnienia i stałej temperatury. Można zrobić taki zbiornik z betonu w wykopie i przykryć pokrywą betonową z włazem. Na wierzchu zostanie jedynie pokrywa włazu rewizyjnego. Takie rozwiązanie nie zajmuje miejsca w ogrodzie, po przykryciu ziemią, można by było coś na nim uprawiać.
Wiem, że to raczej propozycja dla osób budujących ogród. Koszty takiej inwestycji zwróciły by sie gdyby korzystało się z tej wody w ogrodzie np. do podlewania, mając wodę z wodociągu gminnego czy miejskiego, jedynie dla potrzeb domowych.[/i]
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-01-14, 23:49   

Paweł napisał/a:
wykorzystać szczelne zbiorniki na szambo. Koszt owszem większy, ale gwarancja zaciemnienia i stałej temperatury. Można zrobić taki zbiornik z betonu w wykopie i przykryć pokrywą betonową z włazem. Na wierzchu zostanie jedynie pokrywa włazu rewizyjnego.

Wszystko się zgadza tylko koszt sporo większy :( Śledzę od dłuższego czasu aukcje internetowe i nic w przyzwoitych pieniądzach nie znalazłem, a dotego dochodzi jeszcze koszt pompy do wypompowywania tej wody i ogrom pracy :( a tak postawisz zbiornik ( jak masz odpowiednie miejsce, a jak nie to możesz zamaskować ) i już możesz dolewać do oczka i podlewać ogródek grawitacyjnie :) Jak się uprzesz to możesz połączyć kilka zbiorników i zakopać tylko wtedy potrzebna pompa i koszty większe :?
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Ernest 
Przyjaciel forum



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2829
Skąd: Skawina
Wysłany: 2007-01-15, 05:02   

Cytat:
Ernest, a nie mnożą się w nim glony?

Zarastają ścianki zbiornika,trzeba zaglądać od góry :) Woda jest czysta.Co jakiś czas myje ją w środku.Większość dnia stoi w cieniu

JAREK G napisał/a:
podlewać ogródek grawitacyjnie


Tak działa u mnie,nawet jestem w stanie w poziomie podlewać :P
_________________
Pozdrawiam Sebastian
___________________

Aqvenus Aquaticus-> :good:

Wszyscy macie fajne oczka wodne :yess:
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-01-15, 11:36   

Ernest napisał/a:
Zarastają ścianki zbiornika,trzeba zaglądać od góry :)

Tak przypuszczałem.
Cytat:
Woda jest czysta.Co jakiś czas myje ją w środku.Większość dnia stoi w cieniu

Czysta to ona jest na oko. Zarodniki glonów są nie widoczne gołym okiem. Wpuszczając taką wodę do oczka niweluję wszystkie zabiegi związane z usuwaniem glonów w oczku. Zarodniki zakażają ponownie oczko. Wiem że one są i w powietrzu, lecz dlaczego mam jeszcze dodawać je do oczka. Ta woda ma mi pomóc w zwalczaniu glonów.
Moim zdaniem taki zbiornik powinien być całkowicie zacieniony i odizolowany od wzrostu temperatury, najlepiej zakopany lub postawiony w jakimś ciemnym pomieszczeniu gospodarczym. Wtedy mam gwarancje że woda w nim nie będzie zawierać glonów.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-15, 17:43   

Paweł napisał/a:
najlepiej zakopany

straszna afera się robi by złapać te parę litrów dodatkowo wody. To tylko wino im starsze tym lepsze ;-) Przecież ani komary ani glony nie muszą być groźne jeśli podejdzie się do tematu na luzie. Jest deszcz (aż boję się napisać :P - 5 mm. Wody przybywa 5 mm w oczku, łapie się 10 mm (zakładając, że dach 2 x taki jak oczko) i od razu przez beczkę z węglem, wężem do oczka. Rano woda w oczku a nie w mauserze (swoją drogą skąd taka nazwa :?: A jak wody za dużo to pomidory lub ciepły prysznic.
A gdybyście chcieli odzyskać wodę z rynny na rzecz ogrodu, to jeszcze jeden prosty sposób np. dla Marka. Wkopać sączki i woda sama zasili żywopłot.
Pozdrawiam, Bajbas
 
 
jakja 
Entuzjasta
Na razie bez oczka



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 772
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-02-10, 06:40   

Ernest napisał/a:
Zbiornik wytrzyma ale zwór może nie

Ernest: mrozu poniżej -5 w dłuzszym okresie zbiornik też nie wytrzyma. Mamy w firmie 3 szt (kupujemy w nich chemię do betonu), które rok temu zostały bez pokryw. Wody było 1/2 - 1/4 w każdym. Po przyjściu mrozów w tydzień je rozsadziło... Mimo szkieletowej konstrukcji, stanowiącej kosz.
_________________
Pozdrawiam - Jacek
 
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2007-02-18, 03:44   

po tym filmie Maja w ogrodzie pomyślałem jak by tak takie urządzenie zamontować na rynnie http://pl.rheinzink.de/194.aspx i wężem przez węgiel na bierząco do oka jak dłuższy deszczyk :)
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
Ernest 
Przyjaciel forum



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2829
Skąd: Skawina
Wysłany: 2007-02-18, 05:45   

Cytat:
po tym filmie Maja w ogrodzie pomyślałem jak by tak takie urządzenie zamontować na rynnie http://pl.rheinzink.de/194.aspx i wężem przez węgiel na bierząco do oka jak dłuższy deszczyk
killer1558 napisał/a:
Poddałeś mi pewien pomysł :D .Po jego zrealizowaniu pomidor syty i karaś cały

Mi wpadł do głowy podobny pomysł,zamontować na rynnie zawór.Zakładamy że nie pada dość długo deszcz,no powiedzmy 2 tygodnie,dach i rynny brudne że szkoda mówić.Dopiero po 15-20 minutach odkręcam zawór na rynnie i woda płynie sobie wężem do zbiornika z węglem.Można ten zbiornik zrobić np.z rury pcv o średnicy 120-150 mm.Wodę w środku zbiornika trzeba by było jakoś rozproszyć aby lała się po całej powierzchni węgla.Zbiornik w tym przypadku powinien stać w pionie.Zaworem na rynnie regulujemy przepływ wody do oczka,zakręcamy zawór i woda płynie do mauzera :)
_________________
Pozdrawiam Sebastian
___________________

Aqvenus Aquaticus-> :good:

Wszyscy macie fajne oczka wodne :yess:
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2007-02-18, 08:50   

Takie rozwiązanie dobre jak oczko jest blisko domu, ja pod rynne altanki podstawiłem beczke a u góry beczki rura odprowadzająca bród/osad zostaje w beczce.
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-02-19, 07:16   

Ernest napisał/a:

Mi wpadł do głowy podobny pomysł,zamontować na rynnie zawór.Zakładamy że nie pada dość długo deszcz,no powiedzmy 2 tygodnie,dach i rynny brudne że szkoda mówić.Dopiero po 15-20 minutach odkręcam zawór na rynnie i woda płynie sobie wężem do zbiornika z węglem.Można ten zbiornik zrobić np.z rury pcv o średnicy 120-150 mm.

A nie myślałeś o elektro zaworze połączonym z dźwigniową czujką opadu deszczu. Czujka po jakimś czasie (czas potrzebny na zapełnienie się zbiorniczka włączającego elektro zawór) włącza zawór.
A tak a propos, w dzisiejszym "Maja w ogrodzie" mówiono o jednym ze sposobów łapania wody deszczowej i pokazywano nakładkę na rynnę służącą do tego celu.

Cytat:
Wodę w środku zbiornika trzeba by było jakoś rozproszyć aby lała się po całej powierzchni węgla.Zbiornik w tym przypadku powinien stać w pionie.Zaworem na rynnie regulujemy przepływ wody do oczka,zakręcamy zawór i woda płynie do mauzera :)

Proponuję tak rozwiązać aby woda wpływała pod węgiel, położony na gęstym sicie w filtrze, a wypływała górą. Wtedy cała woda przejdzie równomiernie przez węgiel.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
Ernest 
Przyjaciel forum



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2829
Skąd: Skawina
Wysłany: 2007-02-19, 07:26   

Paweł napisał/a:
A nie myślałeś o elektro zaworze połączonym z dźwigniową czujką opadu deszczu. Czujka po jakimś czasie (czas potrzebny na zapełnienie się zbiorniczka włączającego elektro zawór) włącza zawór

Technicznie fajne rozwiązanie,ale nie widzę takiej potrzeby bo jak napisałem dzień w dzień jest ktoś na działce i nie ma problemu z zamknięciem czy otwarciem zaworu
Paweł napisał/a:
Proponuję tak rozwiązać aby woda wpływała pod węgiel, położony na gęstym sicie w filtrze, a wypływała górą. Wtedy cała woda przejdzie równomiernie przez węgiel.

To jest dobre rozwiązanie bo nie trzeba kombinować z rozpraszaniem wody(na pewno tak zrobię)
_________________
Pozdrawiam Sebastian
___________________

Aqvenus Aquaticus-> :good:

Wszyscy macie fajne oczka wodne :yess:
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-02-19, 19:20   

Ja przywiozłem sobie dzisiaj zbiornik co prawda nie ze Zgierza , a z Łodzi co prawda nie za flaszkę :) ale 160 zł :? za to prawie nówka podobno po szamponie :roll:
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
Ostatnio zmieniony przez JAREK G 2009-04-19, 22:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Ernest 
Przyjaciel forum



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2829
Skąd: Skawina
Wysłany: 2007-02-19, 21:41   

Jarek ty się nie martw jak to podłączyć,tylko jak zabezbieczyć przed działaniem promieni słonecznych,aby mauzerek się nie za glonił :P
_________________
Pozdrawiam Sebastian
___________________

Aqvenus Aquaticus-> :good:

Wszyscy macie fajne oczka wodne :yess:
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny