wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: AurorA
2009-08-15, 16:13
JAK WYKONAC FILTR DO OCZKA
Autor Wiadomość
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2006-11-11, 23:29   

JAREK G napisał/a:
Jak dobrze dobierze się warstwy filtrujące i przepływ wody przelew jest niepotrzebny

tylko ja myślę że dużo gości na tym forum nie da rady dobrać te warstwy za pierwszym razem jak zbudują filtr i będą mieć problem z przelewaniem się wody ja proponuje zrobić przelew a póżniej w razie czego zawsze można go zaczopwać (zatkać jak ktoś dobierze te warstwy aby mu nie przelewało), ale tu jest jeszcze sprawa zagłądania do filtra( czyszczenia )wiadomo po jakimś czsie materiał filtrujący sie zapcha i może być własnie problem jeżeli ktoś nie zagląda do filtra i nie bedzie przelewu poprostu pompa wypompuje wode na ogród obok beczki :? (bedzie sie przelewać przez beczkę)
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2006-11-12, 00:07   

killer1558 napisał/a:
tylko ja myślę że dużo gości na tym forum nie da rady dobrać te warstwy za pierwszym razem jak zbudują filtr i będą mieć problem z przelewaniem się wody

Wszystko się zgadza sam pierwszy rok eksperymentowałem zanim dobrałem odpowiednie warstwy i ich ilość, codziennie sprawdzałem czy woda nie podchodzi w beczce za wysoko , ale wiedziałem że jak poziom jest wyżej niż zasilanie (brak napowietrzania wody) to czas na czyszczenie filtra(zdarzało się i co tydzień) i małe poprawki. Teraz jest OK i wzasadzie mżna nie zaglądać, zresztą slychać jak woda leci przez deszczownicę (dyszę) i po puknięciu w beczkę jest inny dzwięk przy pełnej beczce. Filtr czyszczę dwa razy w roku jak mam czas :) a nie jak mi się przelewa, a jak zrobię zawór spustowy to będzie to jeszcze łatwiejsze :) Też miałem przelew, ale to było pierwsze co wywaliłem bo mi nie chciała woda lecieć a teraz odpływ jest szczelny ( też z nim cały czas eksperymyntowałem żeby dobrać odpowiednie przekroje) i podciśnienie robi swoje :victory: Wydaje mi się żę ciężko zrobić filtr żeby wszystko odrazu grało 8) , chociaż teraz jest łatwiej bo mamy to forum :piwko:
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2006-11-12, 00:15   

i tu się zgadzam :) tylko moja propozycja jest taka żeby zrobić z przelewem bo na pewno nie każdy ma czas zaglądać do filtra codziennie a jak już opanuje sfój filterek to tak jak pisałem można zawsze zatkać przelew ( a tak po za tym to ja też sprawdzę to bo ja swój opanowałem) :)
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2006-11-12, 00:46   

killer1558 napisał/a:
( a tak po za tym to ja też sprawdzę to bo ja swój opanowałem)

Wywal trójnik wstaw prostą rurkę(łącznik) i jak nie łapie Ci nigdzie "obcego" powietrza będziesz miał lepszy odpływ i będziesz mógł dołożyć jeszca warstwę filtrującą (nie za dużą)
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Donvitow 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 213
Skąd: Śrem
Wysłany: 2006-11-18, 17:57   Re: Filtr z beczki

phalina napisał/a:
Potrzebuję dobrego schematu jak zrobić z beczki 60L,filtr do oczka.Idzie zima to trzeba znaleść zajęcie dla małżonka ;-) .W zaden sposób jak rysuję nie może załapac :evil: o co mi chodzi :x .Pomocy!!!!! Tylko schemat w przekroju,gdzies kiedyś czytałam na forum,ale nie mogę znaleść. :cry:

Zobacz filt firmy Aquaszut w zielonej beczce. Ma więcej elementów niż markowe i u mnie się sprawdza. Możesz swoją beczkę wykonać identycznie.
Pozdrawiam
Mnie żonka wymyśliła pytki w kotłowni.Jesteście takie kochaniutkie.
 
 
madiza16 
Początkujący


Dołączył: 02 Kwi 2006
Posty: 31
Skąd: Zieleniewo
Wysłany: 2006-12-05, 20:57   

Witam, przez okres zimowy będę próbowal połączyć dwie beczki w jeden system filtracji. Pierwsza beczka to oryginalny filtr jak na zdjęciu 60l.
http://www.aquanurt.com.p...r_Kamuflaz.jpg.
Chcę z niego zrobić filtr wstępny, do oczyszczania wstępnego, będą w nim maty gąbkowe, oraz
substrat filtracyjny będzie z niego woda wypływała do większej beczki (160l.) , w której będzie substrat biologiczny, keramzyt, i pocięte rurki peszla. W obydwu beczkach zawory w dnie do łatwiejszego oczyszczania. Posiadam oczko o pojemności 12,5 tyś. litrów. Mam zamiar kupić pompę która miała by wydajność do 7,5 l/h Na rurze zasilającej filtr zainstaluję magnetyzer. w pierwszej beczce miejsce zostawię na substrat torfowy. Czy może lepiej w worku do oczka ?
Co o tym panowie myslicie ? Całość będzie schowana za wysokimi roślinami. Woda z filtra rurą schowaną w ziemi płynie do najdalej oddalonej od pompy części oczka. Przy "okazji" schładza się i wypływa na kamienie ułożone w wodzie. Moje oczko :)
http://forum.oczkowodne.n...p?p=13597#13597
http://www.fotosik.pl/pok...44549154ef.html
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-12-05, 22:47   

madiza16, Dobrze to wymyśliłeś - jak masz miejsce w beczce to nie ma sesnu dawać torfu do oczka. W beczce lepiej będzie działał. Fajnie prezentuje się to oczko :D
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
madiza16 
Początkujący


Dołączył: 02 Kwi 2006
Posty: 31
Skąd: Zieleniewo
Wysłany: 2007-01-02, 14:25   

http://www.aquanurt.com.p...tr_Kamuflaz.jpg
sorrki, na końcu wstawił mi się przecinek i dlatego się nie otwierało zdjęcie.
Dołączam też zdjęcia beczek o których pisałem wcześniej. Jeszcze się niezabrałem za nie . Mam nadzieję że do wiosny zdążę :) :idea:

http://www.fotosik.pl/sho...a32fe218a5a9c11
 
 
marian 
Oczkomaniak
Marian



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 23 Wrz 2006
Posty: 878
Skąd: Bytom
Wysłany: 2007-01-07, 10:28   

Fajna fotka dla majsterkowicza

_________________
http://barakuda.jalbum.net/Marian%20Sumera/
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-01-07, 13:06   

Fajny przekrój, tylko to już jest filtr ciśnieniowy
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
marian 
Oczkomaniak
Marian



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 23 Wrz 2006
Posty: 878
Skąd: Bytom
Wysłany: 2007-01-07, 13:37   

Prawdopodobnie takie sa najlepsze ,sam mam taki od kilku lat efekty super oczzywiscie w postaci czystej wody .A samo wykonanie wdaje mi sie nie bedzie wielkim problemem .wystarczy plastikowa beczka z nakretka .
_________________
http://barakuda.jalbum.net/Marian%20Sumera/
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-01-07, 15:01   

marian napisał/a:
Prawdopodobnie takie sa najlepsze

Sam jestwm ciekawy jak to naprawdę jest, do niedawna też tak myślałem a teraz wydaje mi się że lepszy chyba do większych oczek jest filtr normalny :roll: nie ciśnieniowy, przeważnie sa to filtry większe ,a więc mają większą powierzchnie filtracyjną i woda wpadająca do filtra jest dodatkowo napowietrzana i rozdrabniana dzieki czemu pozbywamy się już na wstepie niektórych szkodliwych substancji a złoże biologiczne ma dostawe świeżego tlenu :roll: A co wy otym myślicie czy to da się jakoś porównać :?: czy to taka dyskusja jak o wyższości świat Wielkiejnocy nad Bożym Narodzeniem :)
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-01-07, 19:16   

Zaletą filtrów ciśnieniowych jest wlot i wylot u góry, wiec można je wkopać / zamaskować. Często mają też system ułatwiający czyszczenie. No i dochodzi spokój że filtr się nie przeleje.
Niemniej nie ma to tak własnoręcznie stworzony filtr w formie strumienia.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-01-07, 19:23   

AurorA napisał/a:
Zaletą filtrów ciśnieniowych jest wlot i wylot u góry,

U mnie w beczce różnica między wlotem a wylotem jest jakieś 20 cm to też nidużo :)
AurorA napisał/a:
No i dochodzi spokój że filtr się nie przeleje.

To już jest jakaś zaleta :)
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-03-10, 23:57   

Dzisiaj uruchomiłem filtr przy okazji założyłem zawór spustowy i prowizoryczny ruszt ( jak coś wymyślę to zmienię ) :P zrobiłem kilka fotek to może się komuś przyda jak będzie chciał wykonać samemu filtr :)

_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
Ostatnio zmieniony przez JAREK G 2009-04-10, 21:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny