wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
I-Tronic
Autor Wiadomość
szuwar1975 
Nowy


Dołączył: 24 Maj 2014
Posty: 4
Skąd: Milanówek
Wysłany: 2016-05-24, 10:57   

U mnie pracuje ponad 2 tygodnie. Zaczynałem od 5% i przez tydzień zwiększyłem do 20%. Efektów nie było widać, być może ze względu na niską temp. Od tygodnia mam 20% i ruszyło się. Na kaskadzie glonów już nie ma, w wodzie też zaczynają zanikać. Anodę czyszczę co 2 dni, a w filtrze tragedia po 4 dniach. I-tronic 05 mam na ok 10000 l więc będę jeszcze podwyższał do 30%. Na razie jestem zadowolony, zobaczymy czy uda się wygrać walkę ;)
 
 
pawel0323 
Nowy


Dołączył: 23 Maj 2009
Posty: 5
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2016-06-06, 17:40   

gdzie zamontować F-tronic przed czy za filtrami ?
 
 
josyl 
Początkujący


Dołączyła: 20 Wrz 2015
Posty: 23
Skąd: Łapy
Wysłany: 2016-07-09, 19:30   

Minęło 2 miesiące jak zamontowałam I-tronica 05 i jest OK. Glonów nitkowatych nie ma wogóle jednak na kamykach, folii i roślinach oraz kaskadzie zbiera się ciemnobrunatny nalot, który znika np. po potrząśnięciu lub zmyciu strumieniem wody. Czy to normalne czy może należałoby zmniejszyć moc. W tej chwili działa na 47%. Pozdrawiam
 
 
Gosia@ 
Bywalec



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Maj 2006
Posty: 250
Skąd: Szczecin/
Wysłany: 2016-07-23, 10:06   

josyl napisał/a:
Minęło 2 miesiące jak zamontowałam I-tronica 05 i jest OK. Glonów nitkowatych nie ma wogóle jednak na kamykach, folii i roślinach oraz kaskadzie zbiera się ciemnobrunatny nalot, który znika np. po potrząśnięciu lub zmyciu strumieniem wody. Czy to normalne czy może należałoby zmniejszyć moc. W tej chwili działa na 47%. Pozdrawiam
Ciemnobrunatny nalot, to "rozpuszczone" glony. Niestety, to urok stosowania urzadzenia. Glonów nie masz, ale cale oczko jest w brazowej mazi, która skutecznie zapycha filtr. :-(
 
 
Mikita11 
Nowy


Dołączył: 16 Lip 2009
Posty: 3
Skąd: Ksawerów k/Łodzi
Wysłany: 2018-05-04, 21:20   I-Tronic

Kupiłem okazyjnie używany i-tronik 15,niestety nie mogę odkręcić zielonej nakrętki aby poznać stan elektrody cu.Boję się użyć większej siły,ew tzw żaby bo nie chcę uszkodzić nakrętki lub tubusa.Co mogło się tam zapiec,że ani drgnie?Czy ewentualnie można zastosować jakąś chemię?
_________________
Iglaki w ogrodzie są najpiękniejsze
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-05-05, 08:59   Re: I-Tronic

Domowy sposób na usuwanie grynszpanu to kwasek cytrynowy + rozpuszczona w nim sól kuchenna. Można spróbować np. namoczyć tym tampon z waty i zostawić na śrubie na parę godzin.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
Botanicus 
Bywalec


Dołączył: 19 Lut 2016
Posty: 108
Skąd: warszawa
Wysłany: 2018-06-17, 22:15   

dziś załączyłem flow-tronic 15 na 50 % i jestem ciekaw czy zniszczy nitki.............
_________________
Botanicus
 
 
Botanicus 
Bywalec


Dołączył: 19 Lut 2016
Posty: 108
Skąd: warszawa
Wysłany: 2018-07-19, 21:04   

minął jakiś czas nitki poszły a brąz przyszedł teraz chodzi na 70%
_________________
Botanicus
 
 
slick 
Uczestnik


Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 55
Skąd: W-wa
Wysłany: 2019-07-05, 18:36   

Nie wiem co myslec o tym T-tronic. Mam wersje 75 ze starego oczka, ale nigdy go tam nie uzywalem. Podpialem teraz pod stawik 3-4m3. Dziala od 3 tyg, co jakis czas podnosilem moc ale bez zadnych efektow. Ostatnio dalem na 100% na 2 dni, tez nic. Rozkrecam go co 2 dni i czyszcze. Glony moze minimalnie wolniej rosna ale te co sa maja sie extra.
 
 
ubot 
Uczestnik


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Kwi 2018
Posty: 55
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2019-07-15, 17:26   

Planuję zakup i rozważam dwie opcje: VELDA FLOW-TRONIC 75 ELEKTROLIZER lub XCLEAR ELEKTROLIZER
Jest sporo opini o tym pierwszym ale nie znalazłem nic o XCLEAR - ktoś ma doświadczenia lub wiedzę na jego temat..?
Będę wdzięczny za wszystkie rady i opinie w temacie..

Pozdrawiam
Robert
_________________
Wodom Cześć!
 
 
ubot 
Uczestnik


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Kwi 2018
Posty: 55
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2019-07-29, 20:53   

Jako że nikt się nie odezwał w temacie kupiłem Flow-Tronic 75, podłączyłem dwa dni temu na 10% i czekam obecnie na efekty.., po tygodniu jak nic się nie zmieni to poniosę o kolejne 5% i tak aż do skutku..
_________________
Wodom Cześć!
 
 
ubot 
Uczestnik


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Kwi 2018
Posty: 55
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2020-03-08, 12:40   

Widzę że nikt nie był zainteresowany tematem.. Szkoda :?
Po roku doświadczeń stwierdzam że działa, nitki zdecydowanie znikają.., ale niestety dopiero przy podkręceniu do 70%.
No i trzeba się raczej pogodzić że plankton również zostaje eliminowany.. :-(
Pozostałym mieszkańcom (ryby, rośliny, płazy, owady) to nie przeszkadza.., przynajmniej nie ma żadnych niepokojących objawów..
_________________
Wodom Cześć!
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-03-10, 09:58   

E tam, czytaliśmy i czekaliśmy aż opiszesz efekty.
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-03-11, 19:10   

ubot napisał/a:
Widzę że nikt nie był zainteresowany tematem.. Szkoda :?
Po roku doświadczeń stwierdzam że działa, nitki zdecydowanie znikają.., ale niestety dopiero przy podkręceniu do 70%.

Dzięki za podzielenie się doświadczeniami. I-Tronic ma wyrównane opinie za i przeciw, jedno jest pewne - jak się dołoży miedzi, to glony znikają. Szkodliwość to temat do zajadłych dyskusji.
U mnie leży czekając na lepsze czasy. Od kiedy zainwestowałem w domowy zmiękczacz wody, glony nitkowate wydają się dać za wygraną.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
ubot 
Uczestnik


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Kwi 2018
Posty: 55
Skąd: Grudziądz
  Wysłany: 2020-03-29, 13:46   

Przykra sprawa.., na zimę wykręciłem moduł (część z anodą i katodą) w celu przeczyszczenia obu i niestety stwierdziłem że styki które trzymają katodę uległy skruszeniu lub korozji.. :(
No i teraz katoda jest "luźna" i nie styka.. Tak kiepskiej jakości wykonania produktu w takiej cenie się nie spodziewałem..
Niestety reklamacji nie podlegają "uszkodzenia mechaniczne" i raczej nie udowodnię że same odpadły a nie ja je skruszyłem..
Może uda mi się coś tam przylutować do resztek tych styków które pozostały, ale jestem mocno rozczarowany jakością użytych do produkcji materiałów.. W końcu to nie jest chyba urządzenie jednorazowe..
_________________
Wodom Cześć!
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny