wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Koi , oranda itd. Na zimę w domu
Autor Wiadomość
Aleksandra87 
Nowy


Dołączyła: 20 Sty 2024
Posty: 4
Skąd: Dania/Szczecinek
Wysłany: 2024-01-20, 21:50   Koi , oranda itd. Na zimę w domu

:yahoo:




_________________
Aleksandra
 
 
ichał 
Początkujący


Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 32
Skąd: śląsk
Wysłany: 2024-02-10, 22:26   

Tak to rybki mogą sobie bezpiecznie zimować :brawo:
Jaka masz filtracje w tym zbiorniku ?
 
 
Aleksandra87 
Nowy


Dołączyła: 20 Sty 2024
Posty: 4
Skąd: Dania/Szczecinek
Wysłany: 2024-02-11, 12:26   

ichał napisał/a:
Tak to rybki mogą sobie bezpiecznie zimować :brawo:
Jaka masz filtracje w tym zbiorniku ?

Hej!
Oase filtoclear 20.000
Napowietrzanie superfish na 4 wyloty
Bakterie w kulkach oase purebomb raz na miesiąc
Baobio+ raz na tydzień 2 łyżki
Pozdrawiam
_________________
Aleksandra
 
 
ichał 
Początkujący


Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 32
Skąd: śląsk
Wysłany: 2024-02-11, 19:08   

No i Super
A tak z ciekawości twoje oczko czy koi pond nie zapewnia możliwości przezimowania ryb?
Ja generalnie zimą nie mam problemów, chociaż gdybym miał możliwość to chyba też przenosił bym ryby w cieplejsze miejsce, w tym roku pomyślę może nad przykryciem z poliwęglanu.
 
 
Aleksandra87 
Nowy


Dołączyła: 20 Sty 2024
Posty: 4
Skąd: Dania/Szczecinek
Wysłany: 2024-02-12, 16:36   

ichał napisał/a:
No i Super
A tak z ciekawości twoje oczko czy koi pond nie zapewnia możliwości przezimowania ryb?
Ja generalnie zimą nie mam problemów, chociaż gdybym miał możliwość to chyba też przenosił bym ryby w cieplejsze miejsce, w tym roku pomyślę może nad przykryciem z poliwęglanu.


Moje oczko ma ok.80 cm głębokości a to za mało, w tym roku będę poszerzała i pogłębiała je. Musiałam im stworzyć takie miejsce w domu, ale problem w tym, że tutaj ciężko z dojrzewaniem takiego zbiornika w domu, a podmiany wody po czyszczeniu filtra, nie są dobre dla koi. Ile masz ryb w swoim oczku i jak po zimie? Zawsze wszystko jest ok? Stosujesz przeręble, stopujesz filtrację, napowietrzanie? W tym roku w poszerzonym oczku też 1 raz będę je zimować...boję się.
_________________
Aleksandra
 
 
ichał 
Początkujący


Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 32
Skąd: śląsk
Wysłany: 2024-02-12, 18:52   

Cytat:
Moje oczko ma ok.80 cm głębokości a to za mało, w tym roku będę poszerzała i pogłębiała je


Rozumiem, też nie ryzykował bym zimowania przy takiej głębokości, życzę powodzenia w przebudowie najlepiej poszerzać i pogłębić na max możliwości żeby potem nie żałować :)
mam obecnie 13 koi wcześniej było do tego sporo karasi ale niestety systematycznie ich się pozbywam, po zimie nigdy nie miałem strat ale dla mnie najgorszy okres to wiosna gdy ryby są jeszcze osłabione dwa razy łapały paskudne choroby gdzie traciłem 1-2 sztuki. Przez całą zime obowiązkowo napowietrzanie w połączeniu ze styropianowym przeręblem, niestety ze względy na mrozy muszę wyłączać zimą filtrację, filtry startują przeważnie początkiem marca.
Tak mniej więcej to wygląda latem :) https://www.youtube.com/watch?v=akDIgwJApoI
 
 
Bolekso 
Hobbysta


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 302
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2024-03-06, 07:01   

[quote="Aleksandra87"]
ichał napisał/a:
No i Super
A tak z ciekawości twoje oczko czy koi pond nie zapewnia możliwości przezimowania ryb?
Ja generalnie zimą nie mam problemów, chociaż gdybym miał możliwość to chyba też przenosił bym ryby w cieplejsze miejsce, w tym roku pomyślę może nad przykryciem z poliwęglanu.


Przykrycie z poliwęglanu to doskonały pomysł. Mam przykrycie tylko z folii a w łgodne zimy oczko nie zamarza. Jest też mały przerębel z grzałką 50 W. na wszelki wypadek. Przez 30 lat żadnych strat. Jest jednak wyjątek, spore stray raz po kupnie nowych rybek i braku kwarantanny. Pojawiła się wiremia wiosenna. Większość ryb wyleczyłem ale koszt tego był większy niż zakup nowych.
W oczku karasie i orfy.
_________________
Murowane 3 m³. 4,5 m². Filtr,lampa UV + żabi dołek 1,5 m ³ bez żadnych urządzeń.
Karasie i orfy.
 
 
ichał 
Początkujący


Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 32
Skąd: śląsk
Wysłany: 2024-03-09, 13:10   

Dokładnie tak jak piszesz, największe problemy miałem przez dodanie nowych ryb bez kwarantanny, pojawiły się pasożyty, przywry, kulorzęsek a w tamtym roku costia leczenie cholernie drogie no i straciłem kilka ryb. Obecnie już włączyłem filtrację a ryby mam w dobrej formie 😁
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny