wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Operacja Orandy
Autor Wiadomość
Aleksandra87 
Nowy


Dołączyła: 20 Sty 2024
Posty: 4
Skąd: Dania/Szczecinek
Wysłany: 2024-01-20, 21:13   Operacja Orandy

Witam! Jeżeli ktoś posiada Orandy, to niestety (ja tego nie wiedziałam wcześniej), musi się liczyć, że w niektórych przypadkach jej kapturek będzie rósł i np. zasłoni oko/oczy. Tak było u mnie więc musiałam ją wlasnoręcznie zoperować pod narkozą. Zrobiłam jej trymowanie oraz podałam w miejsce zabiegu antyseptyk, antybiotyk oraz maść propolisową. Rezultat - miesiąc po zabiegu Oranda ma się wspaniale i widzi.







_________________
Aleksandra
 
 
JESIOTROWATY 
Nowy


Dołączył: 28 Sty 2024
Posty: 3
Skąd: Marki, pod Warszawą
Wysłany: 2024-01-30, 16:40   

Jak na domowe warunki operacja bardzo dobrze wykonana, ale ja w ogóle nie popieram dziwnych nienaturalnych modyfikacji ryb. Sam kolorowy karaś jest ok, welonki (mam na myśli tylko długie płetwy) to jeszcze pół biedy, bo ryby mogą się w miarę naturalnie zachowywać, ale np. pyzatek , czy właśnie oranda to moim zdaniem wytwory ludzi którzy byli nastawieni tylko na zysk, nie zwracając uwagi na to że te ryby naprawdę cierpią, podczas tych modyfikacji. Widziałem kiedyś na YT karasia które nie mógł oderwać się od dna oraz takiego który nie mógł się zanurzyć, widać było że te ryby cierpią, ale to nie obchodzi chorych naukowców.
_________________
Jeśli już na starcie stwierdzasz że nie dasz rady czegoś zrobić, jest to zwyczajne lenistwo
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny