wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczko Asi i Irka:)
Autor Wiadomość
irekK 
Nowy


Dołączył: 23 Kwi 2023
Posty: 2
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2023-04-23, 14:59   Oczko Asi i Irka:)

Witam
Jestem nowy, ale chciałem się "pochwalić". Skalniak z kaskadą ma około 3 lat już, ale teraz przeszedł lekką modyfikację. Sama kaskada miała dostarczyć lepszych efektów, ale mimo prób zwiększenia wodospadów nie bardzo można było to udoskonalić pracując na starym materiale( a nie chciałem tego robić od początku), trochę się udało trochę nie:). Natomiast to co jest nowego to forma 1000l, tego wcześniej nie było, była beczka zakopana w ziemi 200l z niewielką kałużką przy ostatnim wodospadzie.
Postanowiliśmy to zmienić, trochę was poczytałem i mimo że większość z was odradza gotowe formy zakupiliśmy takową 1000l.
Uważam, że efekt nie jest najgorszy, a plastikową formę udało się bez większych problemów ukryć w całości tak, że nie widać nawet brzegów( co prawda to jeszcze jest w trakcie realizacji, ale na ukończeniu już, więc poprawki małe jeszcze będą ).
Karasie 5 sztuk już pływają, woda ma jakieś 2 tyg.
Rośliny- 2 razy lilie oraz kilka różnych odmian, brzegowych posadzonych w tej krawędzi formy jak i kilka pływających. Na razie nie wiele widać bo sadzone w tamtym tygodniu.
Oczywiście pompa 6500 oraz filtr z lampą uv umieszczony przy wylewce kaskady. Do tego słoma jęczmienna.

Co sądzicie, może tak to wyglądać? Proszę o wytknięcie ewentualnych błędów, gdyż może się jeszcze uda je naprawić.








[ Dodano: 2023-04-23, 16:23 ]
jeszcze jakieś zdjęcia:)



 
 
PIOTR.P 
Hobbysta



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 410
Skąd: GÓRY
Wysłany: 2023-05-04, 13:51   

witam
Piękna aranżacja i wykonanie ale sadzić szybko rośliny bo szybko woda zielenieje i potem będzie walka z glonami i nie widziałem tam filtra a mały by się przydał , nie wiem czy planujesz ryby ale na pewno za płytko na zimowanie :brawo:

[ Dodano: 2023-05-04, 14:56 ]
a teraz już doczytałem filtr lampa ....... O.K przepraszam ale roślin poasadz dużo na początek zawsze potem wyrzucisz jak się rozrosną
_________________
GÓRAL
 
 
irekK 
Nowy


Dołączył: 23 Kwi 2023
Posty: 2
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2023-05-07, 18:27   

Witam
Przepraszam, że dopiera teraz odpisuję, filtr jest w górnej części przy wylewce kaskady, roślin w oczku tez jest koło 10 tylko małe nie bardzo widać na zdjęciach. Co do Glonów jak na ten moment daję sobie z nimi radę, znikoma ilość oby tak dalej;)

[ Dodano: 2023-05-07, 19:31 ]
Zapomniałem dodać, tak rybki już pływają 5 karasi, a co do zimy to wiem, coś trzeba będzie wymyślić, bo forma za płytką ma głębokość.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny