wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ratunku, ryby mi zdychają
Autor Wiadomość
Yuu 
Nowy



Dołączyła: 21 Wrz 2022
Posty: 1
Skąd: Wielka Brytania
Wysłany: 2022-09-21, 22:04   Ratunku, ryby mi zdychają

Dwa lata temu założyłam oczko wodne. Od razu wspomnę że mieszkam w Wielkiej Brytanii, więc nie mamy ciężkich zim, woda nie zamarza. Oczko ma pojemność około 1200 litrów. Na początku bywało ciężko, musiałam się nauczyć jak utrzymac parametry wody w normie itp. Kupilam filtr z lampą UV, oczywiście czyszczę go, raz na miesiąc. W trakcie podmieniania wody, używam odpowiednich ilości uzdatniaczy. Od roku ani jedna ryba mi nie zdechla, woda była klarowna, brak amoniaku. Bardzo się cieszyłam, że może nareszcie ogarnęłam temat ale od kilku dni w trakcie karmienia nie widziałam kilku rybek co zazwyczaj nie jest wielkim problemem bo mogą się chowac pod roślinami ale dzisiaj zauważyłam jednego młodego karpia na dnie. Odłowiłam go, ledwo się ruszał. Później zobaczyłam oznaki posocznicy u karasia, a kiedy zaczęłam dalej grzebać znalazłam kolejnego, zdechlego juz, mlodego karasia pod sałatą wodną przy samym brzegu. Nie mam pojęcia co się stało. Oczko wodne jest okryte siatką żeby zapobiec atakom se ztrony kotów i mew. Jedynie co, to prawie na zawał padłam, kiedy wyskoczyła mi żaba i tu moje pytanie. Czy to może od tych płazów rybom coś zaszkodziło? Czy może od zbyt dużej ilości salaty wodnej? Faktycznie dość gęsto mi obrosła ale odgradzam rosliny plywajace, połowa oczka jest wolna od wszelkich roślin. Ostatnio też dużo padało wiec może deszczowka? Albo ta zdechła rybka podtruwala mi wodę? Doradźcie
_________________
Yuu
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-09-22, 17:08   

Witam Nowicjuszkę na naszym forum.
A napowietrzanie masz w oczku? Co jest podłożem oczka: beton, folia? Może jakieś fotki być załączyła. Jedno Twoje zdjęcie oczka z pewnością zastąpi 1000 Twoich słów. Ryba2008
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
Wamali 
Początkujący


Dołączył: 20 Maj 2022
Posty: 18
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-12-09, 07:38   

Zwykle jest to spowodowane niskim pH, zarówno karpie, jak i karasie uwielbiają wapień, jeśli nie ma go w wodzie, umieść go tam. Buforuje wodę, wiąże zanieczyszczenia. :piwko:
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny