wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
trawa nad oczkiem
Autor Wiadomość
krzych0719 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Gru 2006
Posty: 264
Skąd: PODLASIE B-STOK
Wysłany: 2006-12-27, 15:00   

Do zastosowania ponad wodą!
_________________
Pozdrawiam Krzych z Podlasia
 
 
Irex 
Bywalec



Dołączył: 19 Paź 2006
Posty: 106
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2006-12-28, 22:54   

krzych0719 napisał/a:
Jeśli i to nie pomoże mogę podać inny, bardziej pracochłonny


Podaj też ten pracochłonny. Może się przydać.
_________________
Pozdrawiam Irek
zapraszam do mojego ogrodu: http://ogrod.aip.az.pl
 
 
leda16 
Początkujący



Dołączyła: 24 Lut 2007
Posty: 27
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-02-27, 07:28   

JAREK G napisał/a:
jakja napisał/a:
Ziemia jest taka, że na warstwie piachu jest gleba nawieziona ok. 30 cm i wszystko wsiąka. Latem wieczna susza...

To tak jak u mnie :cry: wodę trzeba lać bo wszystko by w ogrodzie uschło :(



Też mam ten problem. Przerabiałam również wersję trawiastą. Trzeba kupić albo nożyce akumulatorowe - wydatek 250 zł albo strzyc z mozołem ręcznie. Odpada kosa spalinowa, bo cała trawa ląduje w oczku i kosiarka, bo sama może wylądować w oczku. Teraz nie mam problemu odkąd wydarłam trawę (a ciężko było) i obsadziłam brzeg roślinami. Obecnie z kolei nie za bardzo mi się podoba gąszcz tłamszących się wzajemnie roślin nad oczkiem i myślę nad zmianą brzegu. Prawdą jest, że oczko z folii zwieńczone - jak to b. złośliwie, ale trafnie nazwał jeden z projektantów zieleni - różańcem z otoczaków, nie daje dobrych warunków dla roślin bagiennych. Sprawę utrudnia żwirek na włókninie, dodatkowo hamujący dostęp wody do roślin. Ja musiałam usunąć wszystkie hosty i paprocie znad oczka, bo zostały dosłownie ususzone przez promienie słoneczne. Oczywiście sprawę całkowicie rozwiązałoby kosztowne nawodnienie automatyczne,na co większości nie stać, zwłaszcza w dużych ogrodach. Ale może pomyślmy nad czymś tańszym: np. nawadnianie kropelkowe ułożone wokół oczka? Mozna by to odkręcać na 2 godz. nawet w czasie największych upałów. Panowie z wyobraźnia techniczną - do dzieła!
 
 
marian 
Oczkomaniak
Marian



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 23 Wrz 2006
Posty: 878
Skąd: Bytom
Wysłany: 2007-02-27, 17:44   

Ja kosze kosiarką elektryczną z koszem i trawa raczej nie wpada do wody ,kilka trawek to można wylowić siatką

 
 
DAwid 
Hobbysta



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 328
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2007-03-08, 18:37   

Mam jeszcze jedno pytanie odnosnie ,,sadzenia mchu" ;)
U mnie juz jest ciepło wiec czy juz jest odpowiednia pora do tej czynnosci czy dla pewnosci poczekac jeszcze troche :???:
A i jeszcze jedno po jakim czasie wysycha ta ,,papka" co posmaruje nia kamienie bo obawiam sie ze jak jak czasami niespodziewanie zacznie padac deszcz a to jeszcze nie wyschnie to wszysko bedzie w oczku a co zatym idzie... :dupa:
_________________
-----------------------------------------------
Pozdrawiam Dawid :)
><(((*> ><(((*> ><(((*>
 
 
 
krzysm 
Bywalec



Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 101
Skąd: Falenty Duże
Wysłany: 2010-06-03, 20:50   trawa nad oczkiem

Postanowiłem odkurzyć temat bo jest wciąż aktualny.
Sam koszę dookoła oczka kosiarką spalinową a nad samym oczkiem pomiędzy kamieniami, roślinami i innymi przeszkodami męczę się ręcznymi nożycami do trawy. Mam już trzecią parę nożyc bo poprzednie się zdegenerowały :-)
Zastanawiam się jak robią to japońscy ogrodnicy. Widziałem w japońskim ogrodzie w San Francisco równiutko przyciętą trawę nad wodą, pomiędzy kamieniami. Każde źdźbło tej samej długości i do tego w wodzie nie było nawet jednej trawki. Nawet ręcznie trudno jest uzyskać taki efekt bo kamienie chyba trzeba by podnosić na czas koszenia ;-)

Na razie przy każdej okazji pochylam się nad oczkiem i tnę po trochu. Jak skończę to zaczynam od nowa bo przy takiej deszczowej pogodzie trawa szybko odrasta.
_________________
Pozdrowienia
--KM
 
 
mar_ch 
Uczestnik


Dołączył: 24 Lis 2006
Posty: 61
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2010-06-05, 10:07   

Ja się zastanawiam dlaczego trzeba kosić trawę nad oczkiem? W naturze przecież nikt jej nie kosi.

pzdr marcin
 
 
ontario_ab 
Przyjaciel forum



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1414
Skąd: k. Bydgoszczy
Wysłany: 2010-06-05, 14:03   

krzysm, moim marzeniem jest trawa zaczynająca się w wodzie między kamieniami i właśnie próbuję to zrobić - w naturze tak jest: kończy się woda zaczyna trawa...
_________________
Pozdrawiam, Arek...

stay in green...
 
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2010-06-05, 14:53   

ontario_ab napisał/a:
w naturze tak jest: kończy się woda zaczyna trawa...


tak mam właśnie zrobione :-D , zobacz ostatnie fotki w mojej galerii -- chyba o to Ci chodzi?
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
Vanka 
Przyjaciel forum



Pomogła: 85 razy
Dołączyła: 04 Lip 2009
Posty: 2044
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-06-05, 22:57   

Ja też ;)
_________________
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=3444
Bądźcie pozdrowieni :)
 
 
duzers 
Oczkomaniak


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 803
Skąd: rzeszów
Wysłany: 2010-06-06, 12:46   

można w kamieniach na brzegu oczka posadzić skrzyp arktyczny.wygląda naturalnie i nie trzeba go kosić :)
 
 
ontario_ab 
Przyjaciel forum



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1414
Skąd: k. Bydgoszczy
Wysłany: 2010-06-06, 19:14   

skrzyp mam, ale trawa jest trawa... Samuraj fajnie ma zrobione...
_________________
Pozdrawiam, Arek...

stay in green...
 
 
 
krzysm 
Bywalec



Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 101
Skąd: Falenty Duże
Wysłany: 2010-06-07, 08:13   

ontario_ab napisał/a:
krzysm, moim marzeniem jest trawa zaczynająca się w wodzie między kamieniami i właśnie próbuję to zrobić - w naturze tak jest: kończy się woda zaczyna trawa...

Twoje marzenie się u mnie spełniło (jeśli perz czy coś takiego to też trawa) :-D
Ale ja się nie poznałem na jego uroku bo wyrywam go po ździebełku spomiędzy sita gdzie się zadomowił, spomiędzy pałek i tataraków które zamierza przytłumić. Tam nawet tworzy darń bez ziemi (plątaninę korzeni) i usuwając ją wyciągam korzenie, rośliny które oplótł itp.

No i z wody pojedyncze długie trawki wyciągam siatką a w takiej gęstwinie zebranie tego co ściąłem jest dość trudne.

PS. Kiedyś kiedy siałem trawę trochę jej mi wzeszło w samej wodzie. Ale nie przetrwała.
_________________
Pozdrowienia
--KM
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2010-06-07, 09:22   

Mam całkowicie naturalne oczko wodne i w przeciwieństwie do Was-chcę pozbyć się trawy-przerasta brzegi, zsypuje czarnoziem do stawu a wyrastająca z dna oczka-po prostu śmierdzi-trawa i brzeg naturalny to ciemna woda w oczku.
Krzysm...Twoja trawa nie przetrwała a moja rośnie jak na drożdżach.....

[ Dodano: 2010-06-07, 09:35 ]
[quote="krzysm"]
ontario_ab napisał/a:
krzysm

PS. Kiedyś kiedy siałem trawę trochę jej mi wzeszło w samej wodzie. Ale nie przetrwała.


Tak moja trawa "wchodzi" do wody, a jest na całym okręgu oczka...
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2010-06-07, 12:14   

krzysm napisał/a:
Twoje marzenie się u mnie spełniło (jeśli perz czy coś takiego to też trawa)
Ale ja się nie poznałem na jego uroku bo wyrywam go po ździebełku spomiędzy sita gdzie się zadomowił,


Soro masz tyle samozaparcia żeby po ździebełku wyskubywać to paskudztwo (myślę o perzu) to może pokuś się o dobicie go chemicznie Rundapem. Oczywiście oprysk nie wchodzi w grę ze względu na sąsiedztwo innych roślin (bo dla ryb jest mało szkodliwy a niektórzy podają, że nieszkodliwy). Możesz jednak przygotowaną cieczą urzytkową "wypędzelkować" badziewie i będziesz miał spokój.
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny