wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pompa aquael PFN-8000 - problem
Autor Wiadomość
darek34 
Nowy


Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 2
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 2021-04-27, 12:44   Pompa aquael PFN-8000 - problem

Witam wszystkich,

mam problem z pompą, która pompuje wodę z filtra na małą kaskadę (0,7 m wysokości). Pompa jest zanurzona w wodzie. Pompa po uruchomieniu na początku kwietnia pracowała poprawnie aż kilka dni temu zaczęła się sama wyłączać (stawać) na chwilę i ponownie włączać na chwilę. Takie pulsowanie trwa z pół minuty i pompa wyłącza się całkowicie. Po odłączeniu jej od prądu podejmuje pracę na jakiś czas i sytuacja się powtarza. Filtr nie ma tu znaczenia bo go odłączyłem i jest to samo. Pompę rozebrałem i wyczyściłem, wirnik obraca się normalnie nie ma luzów ośka i panewki według mnie nie są zużyte, ma lekki opór jak to w silnikach ze stałymi magnesami. Obawiam się, że to w silniku wysiadło jakieś zabezpieczenie. Serwis kazał odesłać pompę do serwisu, ale czy to ma sens. Może ktoś z was spotkał się z takim problemem i może pomóc w diagnostyce i ewentualnej naprawie.
 
 
mario1973 
Początkujący


Dołączył: 07 Mar 2021
Posty: 12
Skąd: Ozorków
Wysłany: 2021-04-30, 05:41   

Oddaj do serwisu. Mi to wygląda na zadziałanie zabezpieczenia przed wysoką temperaturą stojana. Problem w tym że ten termostat jest bezpośrednio na uzwojeniu silnika i bez jego rozszczelnienia nic nie zrobisz. To że tak się dzieje nie musi świadczyć o przegrzewaniu pompy, te elementy potrafią się też rozkalibrować. Oczywiście pod warunkiem że takie zabezpieczenie w tej pompie jest.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny