wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pozyskiwanie roślin z natury
Autor Wiadomość
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2006-10-25, 22:27   

AurorA napisał/a:
Poza tym często czas poświęcony na pozyskanie takich roślin nie jest tego warty gdy spojrzy się na ich ceny. Gdy przypomnę sobie jak się kiedyś męczyłem by wykopać pałke i kosaćca żółtego to swierdzam że lepiej było by je kupić.

a tu nie do końca się z tym zgodzę bo patrząc na ceny no nawet u ciebie w sklepie ale nie mówię ze masz drogo bo widzałem większe ceny :P (już sie naraziłem kurde) ale dajmy na to kupuje 10 szt kosaćca 10 pałki i jest 80 zł a mnie wcale nie zadowala taka ilość bo to się gubi w oczku i ile ja bym wydał na swoją pałkę,tak ze ja jednak jestem dalej zwolennikiem pozyskiwania z natury oczywiśćie z rozsądkiem, a co do roślin których nie ma w naturze a są odmiany ich to tego warto spróbować zawsze, ja właśnie chyba zacznę kolekcjonować :)
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2006-10-25, 22:34   

a co do roślin chronionych to pisałem że pozyskiwałem bobrka trójlistkowego i nasadziłem koło mnie niedaleko jutro zrobię fotke jak się ma troszke mam obawy czy jednak ta susza mu nie zaszkodziła(zawsze stała tam woda albo było mokradło a ten rok bez deszczu :???: ) ale zobaczymy
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-10-26, 09:55   

killer1558 napisał/a:
patrząc na ceny no nawet u ciebie w sklepie ale nie mówię ze masz drogo bo widzałem większe ceny (już sie naraziłem kurde) ale dajmy na to kupuje 10 szt kosaćca 10 pałki i jest 80 zł a mnie wcale nie zadowala taka ilość bo to się gubi w oczku


Zwykle kienci biorą 1 -2 szt danego gatunku - nikt nie kupuje takich ilości - wiadomo że rośliny wodne szybko się rozrastają.

killer1558 napisał/a:
co do roślin chronionych to pisałem że pozyskiwałem bobrka trójlistkowego i nasadziłem koło mnie niedaleko


Takich rzeczy nie wolno robić, choć niektórym może się wydawać że ratują jakąś roślinę to może to mić negatywne skutki.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-10-27, 18:46   

Pamiętam jak kiedyś pozyskiwałem pałkę szerokolistną. Miałem wówczas kilkanaście lat i nie miałem samochodu, wybrałem się więc z wiadrem i saperką na rowerze na pobliskie glinianki (kilka kilometrów). Uparłem sie na dorodny kwitnący okaz - męczyłem się długo z wykopaniem, aż połamałem saperkę i utaplałem się cały w błocie. Wykopana bryła ważyła ze 20 kg i nijak się mieściła do wiadra. Ledwie dowiozłem ją do domu. Po tygodniu pałka uschła :x

Teraz wybierałbym jak najmniejsze młode sadzonki lub siewki.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny