wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
skimmer - pomocy
Autor Wiadomość
kal800 
Początkujący


Dołączył: 28 Kwi 2020
Posty: 17
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2020-07-02, 16:15   skimmer - pomocy

Hej,

Właśnie dałem za wygraną jeżeli chodzi o skimmer. Otóż kupiłem skimmer stacjonarny podłączany do pompy. Niestety podstawowy problem polega na tym, że jego zakres regulacji jest taki, że w najniższym położeniu jest dokładnie na styk (głębokość 70 cm), a jak cokolwiek mi wody ubędzie skimmer przestaje działać, a często jego głowica wysuwała się ponad powierzchnie i przysłowiowa :dupa: . Do tego nawet jak działał, to działał mizernie - u mnie głównym problemem są liście spadające z wierzby płaczącej, która jest nad oczkiem. Myślałem, że skimmer mi pięknie te liście będzie wymiatał - zresztą widziałem filmiki jak podobne ustrojstwo tworzyło wir na wodzie i pięknie taflę oczyszczało. Najpierw działało to 50/50 - pół strumienia pompa zasysała przez skimmer, a pół przez obudowę, potem przełączyłem, żeby szło tylko przez skimmer - to samo, a nawet jeszcze gorzej, bo do filtra szło dużo mniej wody. Poddałem się.

Być może kupiłem nędzny skimmer (Aqua Nova NSK-50), ale być może tego typu urządzenia są po prostu na głębsze zbiorniki. Co robić? Czy kupić po prostu skimmer pływający z własną pompą? Jeżeli tak to jaki? U mnie jest mała powierzchnia bo tylko 7 m kw. Czy jest jakaś metoda, żeby mi coś spadające liście usuwało z powierzchni?
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny