wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Połączenie skimmera z pompą
Autor Wiadomość
pw 
Nowy


Dołączył: 09 Lis 2020
Posty: 3
Skąd: wieś
  Wysłany: 2020-11-09, 07:05   Połączenie skimmera z pompą

Cześć!

Zakładam oczko wodne i wybieram sprzęt. Skimmery pływające nie mają dobrej prasy, więc skłaniam się
ku stojącemu na dnie. Kupiłbym dedykowaną dla niego pompę. Aquael ma w ofercie pompy AQUAJET PFN
ECO, które mogą pracować nie zanurzone i chciałem wykorzystać to do zwiększenia bezpieczeństwa, bo
kabel nie byłby położony w wodzie. Ściągnąłem obrazkową instrukcję obsługi do skimmerów Oase
AquaSkim 20/40 i wygląda, że mój plan jest spalony, bo narysowane jest, że wąż łączący skimmer z
pompą musi mieć spadek w kierunku pompy, bez żadnych lokalnych zafalowań, bo w uniesionym miejscu
będzie zbierać się powietrze. A ja chciałem mieć rurę wychodzącą górą z oczka i kierującą się w dół
do zagłębionej pompy. Mam dwa pytania.

1. Czy istnieje jakiś sposób na odpowietrzanie rury, żeby można było połączyć skimmer z pompą
na zewnątrz oczka, kiedy rura wychodzi z oczka górą i kieruje się w dół do pompy.
2. Czy te pompy z serii PFN rzeczywiście bez problemu działają (np. czy się nie przegrzewają),
kiedy nie są zanurzone i czy nie ma w takim układzie znaczących strat wydajności. Planowałem dwie -
jedną do skimmera, a drugą do "strumienia".
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny