wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomocy masowo zdychaja ryby
Autor Wiadomość
mateuszP 
Nowy


Dołączył: 24 Cze 2020
Posty: 2
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2020-06-25, 06:19   Pomocy masowo zdychaja ryby

witam, jestem tu nowy i potrzebuje pomocy. rok temu przejęliśmy oczko wodne wraz z kupnem domu w zasadzie wszystko było ok z nim zimę ryby przetrwały glony wyczyściliśmy. od 2 dni ryby masowo zdychają przed wczoraj 8 wczoraj 15 dziś rano już jest z 10. wszystkich ryb jest albo było około 50.
ryby wyglądają jakby się dusiły, 2 tygodnie temu wyłowiłem 1 przypadek martwy z jakąś dziwną naroślą na bokach.

Oczko około 15m3 głębokość w najgłębszym miejscy 1.4m, flit ciśnieniowy 9m3/h puszczone po kaskadzie 3m do tego fontanna wszystko działa 24h jedynie to dziwne glony robią się na dnie. ciągnący się glut.
Czy ktoś ma pomysł jak ratować resztę ryb, możliwe że ktoś je mógł otruć sąsiadowi nie leży jego obecność przy płocie, albo czy te glony?


[ Dodano: 2020-06-25, 08:22 ]
nie mogę edytować już postu więc tu napisze odłowiłem kilka jeszcze żyjących wpuściłem je do basenu ( nie ma w nim chemii świeża woda) zauważyłem że wszystkie ryby są pokryte jakimś śluzem na całym ciele wraz z oczami wystaje im to też ze skrzeli
 
 
ontario_ab 
Przyjaciel forum



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1414
Skąd: k. Bydgoszczy
Wysłany: 2020-06-25, 19:05   

Tyle ryb na raz to trochę dziwne.
To, że wpuściłeś je do basenu to pewnie pogorszyłeś im... Taka nagła zmiana warunków dla ryby to spory szok. Lepiej wyciągnąć je z oczka, wpuścić do zbiornika z tą samą wodą i powoli podmieniać.
Zbadaj parametry wody (ph, kh, NO2), ale tyle ryb naraz to raczej coś do wody się dostało. Podmieniałeś ostatnio wodę? Jaką ilość?
_________________
Pozdrawiam, Arek...

stay in green...
 
 
 
mateuszP 
Nowy


Dołączył: 24 Cze 2020
Posty: 2
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2020-06-25, 20:08   

ostatnio podmieniałem wodę z 3 m temu, dolewam świeżej 2 razy w miesiącu. teraz skojarzyłem że zaczęło się to dziać po zakupie 5 nowych koi. zauważyłem pełno robactwa w filtrze takich małych glizd pasożytów. w sklepie doradzili że jest to pasożyt prawdopodobnie przywleczony przez te nowe ryby (Ichtiobodoza czy jakoś tak) wlałem preparat alparex zobaczymy jaki będzie rezultat jutro
 
 
ontario_ab 
Przyjaciel forum



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1414
Skąd: k. Bydgoszczy
Wysłany: 2020-06-26, 06:39   

Skąd kupiłeś te ryby?
_________________
Pozdrawiam, Arek...

stay in green...
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny