wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Która lilia kwitnie najobficiej?
Autor Wiadomość
Qba 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Maj 2016
Posty: 589
Skąd: Barczewo
Wysłany: 2018-06-22, 08:24   Która lilia kwitnie najobficiej?

Witam,

Pomyślałem sobie, że w tym roku policzę ile kwiatów będą miały moje lilie. Może komuś przyda się ta wiedza przy doborze lilii do swoich zbiorników wodnych. Jeśli ktoś z Was też ma takie "mądre" pomysły i liczy kwiaty u swoich lilii to pochwalcie się ;)

Na dzień dzisiejszy u mnie wygląda to tak:
N. Attraction - 8
N. Colorado - 8
N. Colonel - 5
N. Aurora - 1
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2018-06-22, 09:03   

U mnie najobficiej kwitnie owa Sunny Pink, którą szerzej pokazywałem temacie mojego oczka. Myślę że z 10 kwiatów już miała ale nie liczę. Tak czy siak zdecydowanie pokonuje całą resztę moich lilii.
Rośnie luzem bez żadnego wspomagania nawozami - wydaje mi się że te informacje też warto dopisać.
 
 
Qba 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Maj 2016
Posty: 589
Skąd: Barczewo
Wysłany: 2018-06-22, 09:35   

Dodam jeszcze, że wszystkie moje lilie mają podobne warunki, tzn rosną w takich samych pojemnikach z podobnym substratem, wiosną podkarmiam je koreczkami osmocote a słońce świeci na nie od rana do 10 a potem od 12 do 16 ;)
 
 
Qba 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Maj 2016
Posty: 589
Skąd: Barczewo
Wysłany: 2018-10-12, 12:35   

Przyszedł czas na przedstawienie wyników liczenia moich kwiatków ;)

N. Colorado - 53
N. Tina - 29
N. Attraction - 27
N. Colonel - 26
N. Aurora - 4
Mam jeszcze jakaś różowa, dużą odmianę, która miała w tym roku 23 kwiaty, ale nie wiem co to za odmiana.

Jak widać zdecydowanym faworytem jest Colorado. Nawet dzisiaj, przy temperaturze wody 11 stopni ma otwarty 1 kwiat i 9 pąków na powierzchni. Na drugim biegunie jest mała Aurorka, która kwitnie od święta.
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2018-10-12, 14:47   

Mój sąsiad ma Aurorę. Kiedyś naszedł go kaprys zrobił oczko ale przestał się nim zajmować. Oczko jest płytkie (choć w miarę duże) - maksymalnie jakiś metr głębokości i tam rośnie Aurora. Co ciekawe bardzo dobrze. Mimo że musi walczyć z grążelem i dużym sitowiem.
Jednak powoli chyba przegrywa tą walkę ale był czas że kwitła naprawdę ładnie. Poza tym to oczko jest na pełnym słońcu, nie ma żadnej filtracji i żyje w nim sporo karasi. A nie zamieniło się w śmierdzącą zupę do tej pory pewnie tylko dlatego że sąsiad w przypływie innego chwilowego natchnienia połączył wszystkie rynny w jeden system i cała woda z dachu domu oraz przydomowych szop spływa do tego oczka. Co tak swoją drogą skutkuje sporymi wahnięciami stanu wody.
Dla mnie ciekawy obiekt do obserwacji :)
A Aurora chyba lubi większą głębokość gdyż u sąsiada widzę wielki kłąb liści w najróżniejszych pozycjach tylko nie płasko na wodzie. Przez co kwiatom trudno wybić się na powierzchnię gdyż jeszcze muszą pokonać te liście.

[ Dodano: 2018-10-12, 20:25 ]
Ech pomieszałem!
Pisałem Aurora a myślałem Attraction...
 
 
Qba 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Maj 2016
Posty: 589
Skąd: Barczewo
Wysłany: 2018-10-12, 20:27   

luzio, tak myślałem, że pomieszałeś lilie bo Aurora to miniatura
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny