wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zagęszczenie ryb w koi pondzie.
Autor Wiadomość
tom11 
Hobbysta


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 433
Skąd: 40 km od Lublina
Wysłany: 2014-12-02, 17:56   

spokojnie przy odpowiedniej filtracji 55 koi może pływać w tym zbiorniku i będą szczęśliwe :pa:
 
 
 
wallclock
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-03, 08:40   

1m3 to przestrzen najminimalsza z minimalnych dla jednego karpia koi jesli chodzi o zapotrzebowanie na tlen. Oprócz tlenu i czystej wody ryba potrzebuje jeszcze paru innych rzeczy. W chinach jest 1 350 695 000 ludzi i zyja i dobrze, nikt tam nie umiera z braku przestrzeni ale z brudu i chorób juz tak. Nie wiem jak Wy ale ja bym nie chcial stwarzac oczka na wzór chin i walic do niego karpi do oporu, aby wiecej i wiecej. Tak po prawdzie kazdy w swoim oczku moze robic co chce, jak ktos chce montowac systemy filtracyjne przeznaczone do oczek 350m3 w oczkach 50m3 i walic tam tony karpi, to nikt mu tego nie zabroni. Ale chyba to nie tedy droga
 
 
violettaxx 
Przyjaciel forum



Pomogła: 21 razy
Dołączyła: 05 Maj 2009
Posty: 1195
Skąd: Gronity
Wysłany: 2014-12-03, 09:38   

Cytat:
W chinach jest 1 350 695 000 ludzi i żyją i dobrze, nikt tam nie umiera z braku przestrzeni ale z brudu i chorób już tak


wallclock to też zależy od zasobności społeczeństwa? co tu dużo szukać w Chinach jak 3 co do wielkości zaludnienia państwem na 1km2 jest Holandia i mimo dużego zagęszczenia ludności jest tam czysto nie ma brudu i chorób wszystko jest tam uporządkowane i wychuchane i ludzie są tam pełni optymizmu i wigoru ;)

Jeszcze raz się powtórzę Dlatego dyskusja w tym temacie może przebiegać na różnych poziomach i każdy będzie miał racje ;) a ty zawsze możesz jeśli Cie stać stworzyć najlepsze warunki dla Koi.... ale nie możesz napiętnować innych którzy też uważają że stwarzają takie warunki dla swoich Koi?

Cytat:
[Pozatym kwestia etyczna Jak mozna trzymac w takim oczku 300kilo ryby? to podeszloby pod paragraf za znecanie sie nad zwierzetami ale widze ze Ty tego nierozumiesz
. Pozostawię to bez komentarza.......
_________________
Moje KOI
http://www.youtube.com/watch?v=MO7k7m2sDIY
http://www.youtube.com/watch?v=snDI_ULS7yw
http://www.fotosik.pl/moje_zdjecia.html
Ostatnio zmieniony przez violettaxx 2015-01-04, 13:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-12-03, 10:38   

wallclock napisał/a:
1m3 to przestrzen najminimalsza z minimalnych dla jednego karpia koi jesli chodzi o zapotrzebowanie na tlen.

Jak to określiłeś? Czy brałeś pod uwagę napowietrzanie z tłoczeniem powietrza na głębokość np. 2m, gdzie wskutek większego ciśnienia można uzyskać nasycenie tlenem nieporównanie większe, niż przy napowietrzaniu np. na 1metr wgłąb? Co to za święta wartość 1m3 / 1 rybę?
wallclock napisał/a:
Oprócz tlenu i czystej wody ryba potrzebuje jeszcze paru innych rzeczy

Oczywiście te parę innych rzeczy jest zapewniane rybom w omawianych przeze mnie systemach.
wallclock napisał/a:
jak ktos chce montowac systemy filtracyjne przeznaczone do oczek 350m3 w oczkach 50m3 i walic tam tony karpi, to nikt mu tego nie zabroni.

Otóż:
Może opisz, jak według Ciebie wygląda system dla oczka 50m3? Czy przypadkiem nie coś w rodzaju kubełka kupionego na portalu aukcyjnym, wyszukanego według ciągu: "filtr do oczka 50m3"?
A może to, co Tobie wydaje się systemem przeznaczonym dla oczek 350m3 jest w rzeczywistości typowym stosunkowo niedrogim systemem instalowanym przez amatorów koi do swoich zbiorników 50m3?

Mam wrażenie, że wciąż dopasowujesz swoją zapewne niemałą wiedzę i doświadczenie z hodowli karpia w stawach naturalnych - do czegoś zupełnie innego - rozwiązań stosowanych dla koi.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
wallclock
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-03, 13:59   

Eh no oki chyba dam sie przekonac ze przerybienie to nic zlego. Na wiosne zamówilem tone karpia. Zaczynam powoli szukac kazdemu karpiowi legowisko 50x50cm oczko podłaczam pod ekologiczna oczyszczalnie sciekow. Mam nadzieje ze nie beda mi pikietowac pod oczkiem ludzie z greenpeace z transpatentami UWOLNIC KARPIA!!! W razie czego odesle ich do tutejszych ekspertów i linków z youtuba, ale beda mieli miny, mina im zrzednie napewno jak zobacza ze sie da. YOUTUBE nie kłamie! hehe :-)

[ Dodano: 2014-12-03, 14:13 ]
1m3 wody bez napowietrzania. Z napowietrzaniem mozna do 1m3 wrzucic tyle ryb ile sie zmiesci tak jak to robia w hodowli pangi w azji.Ja bym nie mial sumienia stworzyc takie warunki karpiom jak hodowcy pangi. System do 50m czy 350 to tylko przykład porównawczy. Do kazdego oczka mozna zamontowac i 100 razy za duzy filtr i wrzucic ryb po brzegi, z tym sie zgodze ze jest to mozliwe ale według mnie ze schludnym oczkiem niebedzie mialo to nic w spolnego. Według mnie bylby to dołek z karpiami i odrobina wody plus system filtracyjny doskonalej klasy i poteznej wydajnosci :-) To by bylo cos raczej dla maniakow super technologii a nie wielbocieli oczek:-) W tej chwili mam staw karpiowo amurowy ale mialem i oczko wiele lat :-)
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-12-03, 15:39   

wallclock napisał/a:
50x50cm
...
Z napowietrzaniem mozna do 1m3 wrzucic tyle ryb ile sie zmiesci tak jak to robia w hodowli pangi w azji

Zbastuj nieco... Przedmiot niniejszej dyskusji (Mariusz, powiedz tylko słowo, a przestanę zaśmiecać Ci wątek) to obruszenie się na (poprzedzone słowami 'choćby i') 100 karpii w 55m3, czyli 1 sztuki w powiedzmy kostce 1 x 1,1 x 0,5 metra (0,55m3 na jedną rybę) jest to 'zaledwie' połowę mniej niż (o dziwo) tolerowany przez Ciebie 1m3 na 1 rybę.
Nie sprowadzaj sprawy do absurdu, bo tu właśnie chodzi dokładnie o kwestie ilościowe.

Może (Mariusz?) całą tą dyskusję przenieść do działu 'Koi' i tematu 'Zagęszczenie ryb w koipondzie'?
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
wallclock
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-03, 16:06   

ja nie toleruje 1 karpia w 1m3 tylko mowie ze w takiej ilosci wody jest wstanie sie rozpuscuc tyle tlenu aby mogl tam przebywac jeden karp. według mnie 1kg karpia na 1m3 to za duzo. Jesli sam czujesz ze zasmiecasz komuś wątek a niechcesz zasmiecac to dlaczego to robisz? Ja nie uwazam abym zasmiecal watek. Zawsze bede uswiadamial ze przerybianie zbiornikow i inwestowanie w kosmiczna techniologioe systemów podtrzymywania zycia w oczku, to slepy zaułek. Kazda wymiana zdan jest dobra
 
 
violettaxx 
Przyjaciel forum



Pomogła: 21 razy
Dołączyła: 05 Maj 2009
Posty: 1195
Skąd: Gronity
Wysłany: 2015-01-04, 13:21   

wallclock "
Cytat:
Zawsze bede uswiadamial ze przerybianie zbiornikow i inwestowanie w kosmiczna techniologioe systemów podtrzymywania zycia w oczku, to slepy zaułek
"

Jest w tym dużo prawdy z drugiej strony jednak jest tak samo z akwarystyką, która istnieje przez długie lata a ludzie dla własnej satysfakcji starają się stworzyć rybą namiastkę natury ;) Każdy może mieć z nas akwarium ale czy każdy jest w stanie stworzy im naturalne warunki? :-(
_________________
Moje KOI
http://www.youtube.com/watch?v=MO7k7m2sDIY
http://www.youtube.com/watch?v=snDI_ULS7yw
http://www.fotosik.pl/moje_zdjecia.html
 
 
tom11 
Hobbysta


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 433
Skąd: 40 km od Lublina
Wysłany: 2015-01-04, 22:22   

wallclock napisał/a:
Zawsze bede uswiadamial ze przerybianie zbiornikow i inwestowanie w kosmiczna techniologioe systemów podtrzymywania zycia w oczku, to slepy zaułek. Kazda wymiana zdan jest dobra


co Masz na myśli pisząc "ślepy zaułek" ???
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny