wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pompa do odkurzacza własnej roboty
Autor Wiadomość
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-10-05, 22:52   

Raczej wysokość, przy oczku 1,50 głębokości + 1,10 - 1,20 nad lustro wody (wysokość w którym czyszczący trzyma wąż) = 3,60 - 3,70 m + kilka metrów odległości na np. grządki. Boję się że nie nie będzie na to dostatecznej siły, która by podniosła wodę na taką wysokośc i odległośc.
Bo cały dowcip polega na takim dobraniu zwężki Venturiego (miejsce gdzie łączy się powietrze z wodą, ten Twój trójnik) aby wytwarzała ona dostateczne podciśnienie, do tego najparwdopodobniej potrzebny był by dobry i wydajny kompresor i to też bym się zastanawiał czy okaże się wystarczający. Na takiej zasadze działają płuczki (inżektory)do wymywania osadów dennych w morzu w celu np. odkrywek archeologicznych. Zasila te płuczki kompresor podający od 50 do 150 atm. i napędzany jest 6 cylindowym silnikiem diesla. Obecnie jednak stosuje się do tego celu inżektory wodne, tzn zasilane wodą pod bardzo dużym ciśnieniem, lecz i tutaj urobek jest podnoszony na niewielkie wysokości rzedu 2 - 3 m na sita.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
art1234
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-09, 08:32   sprawozdanie z testów

opracowałem "ulepszoną" wersje odkurzacza wodnego z pompy zatapialnej działa ale wyczyszczenie takiego dużego oczka w ten sposób to ponad moje siły - zrobiłem to po staremu mącąc i wypompowując wodę zmąconą woda nachodzi sama czysta bo jest to staw naturalny i jest na drugi dzień tyle co poprzednio ale w małym oczku to się sprawdzi bo jest folja na dnie i nie ciągnie piasku tylko zanieczyszczenia

pozdrawiam Artur
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2006-10-09, 11:53   

a jak ta ulepszona wygląda, czy to ta z ostatnich fotek?
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
art1234
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-09, 12:42   Nie

końcówka ssąca jest na wężu bez rury niebieskiej - patent jak na Stronie Aurory w rysunku poglądowym nt odkurzacza żeby wąż nie był do góly ale przy dnie - lepiej zasysa (końcówka założona jest na wąż biały a kij przymocowany jest do tej końcówki żeby można było odkurzać bez zanurzania ręki lub całego siebie :) przy przesuwaniu końcówki od odkurzacza po dnie_

pozd
Artur
 
 
carlos 
Uczestnik



Dołączył: 22 Sie 2006
Posty: 99
Skąd: Janki / Warszawa
Wysłany: 2007-02-21, 18:50   

witam, chciałbym troche odświeżyć ten temat

po dłuższej przerwie szukam dalej poprostu zwykłej pompy zewnętrznej do brudnej wody.

na alledrogo jest na przykład coś takiego
http://alledrogo.pl/item165...a_do_oczek.html

do konca aukcji 1 dzień więc nie wiem czy ktos zdazy sie wypowiedziec na jej temat,

napisali ze DO OCZEK WODNYCH ale czy aby napewno... 120zł... niedrogo... w sumie coś za tanio, ale nie wiem... i opis jakis mizerny

co wy na to
 
 
 
Lapino 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Sie 2006
Posty: 94
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2007-02-21, 19:38   

Carlos sposób jest prosty. Można to zrobić ze zwykłej pompy zanurzeniowej. Właśnie dziś przetestowałem mój nowy (już ktoś chyba tego próbował) sposób. Jak udoskonale wszystko to zamieszcze zdjęcia ale dziś podczas pierwszych prób z dna podnosiło kamyczki o średnicy ok 1cm jakby to był piasek a osady denne, stare liście i glony nitkowate to nawet ze znacznej odległości.
Myślę że pod koniec tygodnia pochwalę się co zrobiłem.
Pozdrawiam.
Ps. wpadłem do oczka brrr........ to nie było miłe :) ale szybka herbatka z prądem i znowu było ciepło.
 
 
 
seba 
Hobbysta



Dołączył: 19 Paź 2006
Posty: 361
Skąd: Mielec
Wysłany: 2007-02-21, 19:43   

Osobiście bym zaryzykował.Gwarancja niby jest :hehe:
Cytat:
Gwarancja: Na wszystkie towary wystawiamy paragony lub FV.
_________________
pozdrawiam seba
 
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2007-02-21, 19:57   

Powiem krótko jednorazówka,
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-02-21, 20:22   

Dla mnie ta aukcja jest dość śmieszna - kot w worku. Nie podano ani producenta ani okresu gwarancji. :???:
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-02-21, 21:51   

Musi to być pompa do brudnej wody w innym przypadku możesz sobie dać spokój :roll:
Najlepiej zadzwoń do sprzedawcy i spytaj jakiej wielkości mogą być zanieczyszczenia ,jak dają gwarancję na dwa lata i do brudnej wody to warto kupić :)
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
jakja 
Entuzjasta
Na razie bez oczka



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 772
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-02-22, 06:56   

Na targowisku u tych z narzędziami można dostać taką pompę do brudnej wody 230V 300W za 100zł ale to jest wibracyjna, więc ma drgania jak diabli, ciśnienie jak ze strażackiej sikawki :-D u sąsiadki (odległej) na działce w oczku pracuje kilka lat, moja pracowała z przerwami ok. 4-5 lat (dostałem od innego oczkarza).
_________________
Pozdrawiam - Jacek
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny