wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
zielona woda w oczku ? jak ja czyscic ?
Autor Wiadomość
jacula 
Bywalec


Dołączył: 26 Kwi 2014
Posty: 137
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-05-21, 06:47   

moje oczko jest 5 na 4 metry i głębokie w największym miejscu 130cm mam też kaskadę ale jak puszcze wodę przez nią to mi jej ubywa ?gdzieś wchodzi pod nią ?i jej nie wł.
i woda u mnie jest jak żur a nie myślę jej on stop filtrować mam pompę 110 Watt i pewnie w dużo pobiera prądu :-(

czy jest na to rada ? nie muszę mieć wody kryształ tylko żebym widział moje rybki :x
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-05-21, 07:40   

jacula napisał/a:
moje oczko jest 5 na 4 metry i głębokie w największym miejscu 130cm mam też kaskadę ale jak puszcze wodę przez nią to mi jej ubywa ?gdzieś wchodzi pod nią ?i jej nie wł.
i woda u mnie jest jak żur a nie myślę jej on stop filtrować mam pompę 110 Watt i pewnie w dużo pobiera prądu :-(

czy jest na to rada ? nie muszę mieć wody kryształ tylko żebym widział moje rybki :x

Kup sobie pompę NCM 6500, pobiera tylko 50 W. To jest bardzo dobry stosunek wydajności do mocy. Nie wiem czy wkopałeś beczki, dobrze byłoby to zrobić, aby zminimalizować konieczną wysokość tłoczenia i uzyskać w ten sposób możliwie największy przepływ na tej pompie.

Natomiast jeżeli naprawdę nie myślisz non stop tej wody filtrować, to, sorry, zakop bracie to oczko. Bakterie w filtrze, w którym nie przepływa woda obumierają i zamieniają ten filtr w szambo.

p.s. Już ta tym forum pisałem dwa razy, że dla szybkiego usunięcia zmętnienia wody można interwencyjnie zastosować tymczasowy filtr mechaniczny z ovatą. Nie likwiduje to przyczyny problemu, ale faktycznie usuwa z wody zawiesinę (razem z algami) i przyspiesza tym samym dojście do równowagi biologicznej całego oczka wraz z zasadniczym filtrem, który tutaj jest podstawą i rozwiązanie to jego nie zastąpi.
Ja to robię tak: plastikowe płaskie pudło z pokrywą z Castoramy, kratka trawnikowa na dno jako drenaż podtrzymujący (trzeba w niej od spodu ponacinać przejścia pomiędzy segmentami dla lepszego odpływania wody). Na kratce prostokątny kawałek plastikowej siatki ogrodzeniowej, na to idzie kilka warstw ovaty, na górę znowu siatka ogrodzeniowa, na to albo jakaś ramka dociskająca całość opierająca się o pokrywę, albo parę kamieni. W pokrywie wycinam otwory. W bocznej ścianie pudła tuż przy dnie wprawiam króciec do węża pompy. Podłączam do niego króciec ssący pompy. Filtr ląduje w oczku. Woda wpływa do niego przez otwory pokrywy, zawiesina osiada na ovacie, następnie wodę od spodu odsysa pompa. Pranie ovaty - jak u Ciebie - pewnie co dwa dni, ale po paru dniach efekt powinien być zauważalny.

[ Dodano: 2014-05-21, 10:30 ]
Może jeszcze inaczej i prościej.

Dołożyłbyś do tych swoich filtrów tymczasowo ovatę - niech wyłapie to, co pływa w wodzie.
Nie wiem, czy z ovatą woda nie będzie się przelewać z beczek.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
gizbern 
Początkujący


Dołączył: 18 Lip 2013
Posty: 32
Skąd: Toruń
Wysłany: 2014-05-21, 20:41   

jacula, napisz jakie elementy pracują w każdej beczce. Po kolei, od wlotu do wylotu.
 
 
jacula 
Bywalec


Dołączył: 26 Kwi 2014
Posty: 137
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-05-21, 22:04   

mam w pierwszej beczce od dołu bo zasilane są od dołu 3 rzędy worków po ziemniakach i cebuli to znaczy że do jednego worka włożyłem kilkadziesiąt takich worków i zawiązałem jest ich około 12 sztuk i w nim są upchane worki pózniej mam 2 gąbki po 7cm ,siatka elewacyjna i na samej górze mam mate kokosową a w drugiej beczce mam te worki po ziemniakach i siatkę elewacyjną
 
 
bogu69 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 125
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2014-05-26, 19:41   

Czee,sory że się nie odzywam ale u mnie było bardzo roboczo.Zrobiłem półki tzn zabetonowałem ale wracając do Twoich filtrów,tak jak Ci radziłem przede wszystkim uzbrój się w cierpliwość ja też niedawno zacząłem przygodę z oczkiem i wiem na pewno że pośpiech to nie jest dobry przy oczku.Dałem Ci ovate to czemu ją nie stosujesz?tych worów to wydaje mi się że dałem Ci po 6 w beczce tak krzyżowo, na to daj sobie tą mate kokosową aczkolwiek jak wspominałem lubi się z czasem rozsypywać i na to ovate.Co do czyszczenia przyuważ jak będzie woda lecieć słabiej to czyść ovate a pierwszą beczkę na razie możesz czyścić nawet co tydzień do momentu aż woda się nie poprawi,drugiej daj odpocząć tam będą się rozwijać bakterie.Masz zawór zwrotny więc pilnuj żeby druga beczka nie zostawała bez wody i podstawa filtry chodzą cały czas :soczek:
_________________
Bogdan
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=6389
 
 
jacula 
Bywalec


Dołączył: 26 Kwi 2014
Posty: 137
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-05-27, 06:59   

dzisiaj chciałbym wodę wymienić z oczka tylko nie wiem co zrobić z rybkami i żabami ? może na ten czas bym je włożył do tych beczek ?i na co muszę uważać przy wymianie wody ,nigdy tego nie robiłem?
 
 
bogu69 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 125
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2014-05-27, 17:12   

To może odciąg 2/3wody i dolej świeżej,chociaż woda z kranu nie jest dobrym rozwiązaniem.
_________________
Bogdan
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=6389
 
 
jacula 
Bywalec


Dołączył: 26 Kwi 2014
Posty: 137
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-05-27, 17:29   

nie wiem czy jest sens patrz jaki jest syf

 
 
bogu69 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 125
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2014-05-27, 17:58   

Oj kolego,wygląda na bardzo zaniedbane.Dlaczego masz taki niski poziom wody?Spróbuj usunąć szlam z dna.
_________________
Bogdan
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=6389
 
 
jacula 
Bywalec


Dołączył: 26 Kwi 2014
Posty: 137
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-05-27, 18:07   

bo zacząłem wypuszczać wodę aby nalać świężutką lecz zrobiła się burza u mnie i muszę poczekać do jutra z pracą
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-05-27, 20:20   

Te kłącza lilii to jak nieobcinane 80 lat paznokcie fakira :-o
Fakt, raz na taki czas można oczko wybebeszyć.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2014-05-28, 08:12   

Skoro już tyle wody wypuściłeś to zgromadź resztę w beczkach, wannach itp. opróżnij oczko wyczyść i podziel te lilie bo się duszą potem wlej wodę i dolej świeżej. :piwko:
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
czester 1 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 549
Skąd: slask
Wysłany: 2014-05-28, 08:36   

to miało być na odwrót: przy pierwszym pompowaniu woda do zbiorników a z dna woda na podlanie ogrodu, tam jest najgorszy syf.
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2014-05-28, 08:42   

czester 1, teraz za późno, ale trochę tej wody nadaje się :)
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2014-05-28, 09:26   

Został sam szlam, trzeba było zbierać wodę tą z samego początku spuszczania. Świeża woda też będzie musiała dojrzeć i to potrwa. O żaby się nie martw ( do beczek ich się nie przenosi), zadbaj o ryby. Wyczyść porządnie dno zbiornika i koniecznie podziel ten bałagan z liliami, za duża karpa, za bardzo splątana i zestarzała. Jak podzielisz, to nowe lilie będą pięknie rosły.
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny