wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AurorA
2007-02-04, 00:39
woda deszczowa
Autor Wiadomość
Carabanchel 
Początkujący


Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 48
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-10-09, 23:33   

Ostatnio zrobiłem dopływ deszczówki z rur spustowych do oczka, (1/2 1 strony dachu, sporo przy dużym deszczu), woda bez reakcji, czysta i klarowna, poziom się podnosi.... Ryby ok.

Ostrzegano mnie, że po długim okresie bez opadów do oczka może się dostać syf z dachu.... (?). Czyli wypuszczać najpierw wodę w ogród a po "umyciu" dachu do oczka?

pozdr
 
 
Carabanchel 
Początkujący


Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 48
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-10-10, 22:47   

Okay, thx :)
Teraz pada non-stop więc dopływu nie ruszam, woda dalej klarowna no i gratis :hehe:
 
 
hepik 
Entuzjasta



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 585
Skąd: Ruda Śl.
Wysłany: 2011-10-11, 15:19   

Oczko,zbiornik na deszczówke do podlewania ogrodu.Rok temu przeniosłem tam kilkanaście karasi z przerybionego oka właściwego.
Nie tylko,że przeżyły zimę,bez napowietrzania(a głębokość nie przekracza 60 cm) bez filtrowania,z warstwą mułu na dnie itd itp... ,zyja nadal i maja sie dobrze.
Deszcz spływa z kilkudziesięciometrowego dachu pomieszczeń gospodarczych bez żadnych cudów czyszcząch ;)




 
 
Carabanchel 
Początkujący


Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 48
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-10-11, 22:54   

No ja nawet nie myślałem o filtrze, do oczka dopływa rura (80mm lekko nietypowa, ciężko znaleźć taką średnicę). Na razie nie widzę zmian w wodzie a pada nieźle, w razie czego, filtry o których mowa wyżej nakłada się na rury tego typu? I gdzie konkretnie można kupić filtry do deszczówki.

pozdr
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2011-10-12, 09:09   

Carabanchel napisał/a:
No ja nawet nie myślałem o filtrze, do oczka dopływa rura (80mm lekko nietypowa, ciężko znaleźć taką średnicę). Na razie nie widzę zmian w wodzie a pada nieźle, w razie czego, filtry o których mowa wyżej nakłada się na rury tego typu? I gdzie konkretnie można kupić filtry do deszczówki.


Tu nie tyle chodzi o filtr co o odstojnik. Zapewne taką też rolę spełnia ten akwen u Hepika. Jeżeli mieszkasz w nieuprzemysłowionej i w miarę czystej od zanieczyszczeń chemicznych okolicy (np. opalane gumiakami c.o. ;) ), to nie masz się czym przejmować.
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
hepik 
Entuzjasta



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 585
Skąd: Ruda Śl.
Wysłany: 2011-10-12, 09:42   

Adalbert napisał/a:
i w miarę czystej od zanieczyszczeń chemicznych okolicy (np. opalane gumiakami c.o. ;) ), to nie masz się czym przejmować.


Wojtek! Ale ja mieszkam w centrum aglomeracji śląskiej.Tuz przy drodze 925(jakieś 500 samochodów na godzinę w jedną strone ;) ,elektrownia(do zamkniecia)w odległości niespełna 1 km,w pobliżu osiedle ale i kilkaset domków z własnym ogrzewaniem...i ryby ,właściwie skazane na zatracenie ,żyja od roku w deszczówce z dachu pokrytego papą...
Może tak sie dzieje tylko wtedy ,gdy komus nie zależy?
A jak człowiek chucha i dmucha na każdą najmniejsza rybkę ,to one tak na złosć zdychają? ;)
W tym zbiorniku na deszczówke już kilkanaście sztuk centymetrowego narybku.
Ktoś potrzebuje karasi?
Zapraszam ,do odłowienia za darmo,bo znowu sie będą męczyc zimą,która ma być sroga..
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2011-10-12, 11:07   

Na upartego kilka godzin to i w zapuszczonej betoniarce wytrzymam a w Odrze, w której zdjęcia można było wywoływać, też pływały ryby. Karaś z natury jest rybą niezbyt wymagającą i pewnie w szambie też by sobie poradził. Napisałem to dostosowując się do klimatu forum- czyli wszystko dla pupili !
Sam nie jestam aż takim purystą ;)
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
wowa50 
Nowy


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 3
Skąd: bielsko biała
Wysłany: 2011-10-13, 22:14   

witam
Chciałbym pozdrowić wszystkich forumowiczów i podziękować za cenne rady...
Oczko mam już parę lat ale dopiero w tym roku po prześledzeniu tego forum udało mi się utrzymać cały sezon prawie idealną wodę bez dodawania żadnych chemikaliów....
Filtr mam zwykły,zewnętrzny (ok.10litrowy) usadowiony ok.metra nad poziomem oczka(2mx2mx1m gł.),z niego krótką kaskadą woda przepływa przez strefę bagienną (1,5mx1m)gdzie rośnie kilkanaście roślin i wpada do oczka.W oczku oraz w filtrze włożone worki z kwaśnym torfem a w wodzie pływała "tratwa"spleciona ze świeżych gałązek brzozy...
Woda jest często zasilana przez deszczówkę a lecie czasami wodą z sieci- obecność strefy bagiennej i gąszcza roślin powoduje chyba duże parowanie...Rybek mam około 20 dorosłych i kilkanaście małych -trochę za dużo ale ostatnią zimę małe nie przetrwały mimo napowietrzacza.
Właśnie dziś wyłączyłem pompkę-chyba nie za wcześnie?
pozdrawiam
 
 
Carabanchel 
Początkujący


Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 48
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-10-13, 22:47   

Mieszkam w sumie na granicy miasta, już na wsi ale przemysłu nie ma, w porównaniu z sytuacją Hepika to chyba dużo lepiej.
Swoją drogą to deszczówka ma podobno sporo tlenu (?), a i padający deszcz powodując ruch trochę natlenia wodę (?)

pozdr!
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny