wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczko Moniki i Rafała
Autor Wiadomość
Leszek Garwolin 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lis 2011
Posty: 161
Skąd: Garwolin
Wysłany: 2013-01-30, 20:49   

Pięknie mówił nasz śp. Paweł Woynowski : "przyroda nie lubi pośpiechu"

święte słowa.Nie znałem kolegi ale duuuuuuuuuuuuużo ,,go ,, czytałem .Mądry człowiek .

a kolege z Halinowa zapraszam.
_________________
Leszek
 
 
 
Bolekso 
Hobbysta


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 301
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2013-01-30, 22:13   

Przymierzam się do budowy drugiego niewielkiego oczka. Ma być głównie z roślinami a kilka karasi dodatkiem. Ceny roślin w necie wcale nie są wysokie 5-10 zł sztuka z wyjątkiem grzybieni i jeszcze kilku rzadkich roślin. Moim skromnym zdaniem lepiej kupić gotowe rośliny niż męczyć się z siewem.Początkujący oczkomaniacy oczekują jak najszybszego efektu a większość roślin wodnych z sadzonki szybko się rozrasta. Wyjątkiem jest duży zbiornik gdzie trzeba sadzić setki roślin.
Pozdrawiam ! Bolek
_________________
Murowane 3 m³. 4,5 m². Filtr,lampa UV + żabi dołek 1,5 m ³ bez żadnych urządzeń.
Karasie i orfy.
 
 
radams 
Początkujący


Dołączył: 02 Sie 2012
Posty: 32
Skąd: Halinów
Wysłany: 2013-01-31, 10:00   

Gosik napisał/a:
Pięknie mówił nasz śp. Paweł Woynowski : "przyroda nie lubi pośpiechu" i jedyne co możesz zrobić, to zastosować się do tego. To najlepsze rozwiązanie.


Jestem chłop ze wsi i od małego przywykły do chowu roślin i zwierzątek, pośpiech w tych sprawach nie wchodzi w grę.

Problem polega na tym, że linia brzegowa mojego oczka będzie miała około 20 m, trzeba to szybko obsiać/obsadzić roślinami, bo gołą ziemię w mig opanują chwasty, i będą głuszyc "nasze" roślinki.

Podobnie ma się sprawa z oczkiem, tak jak w pierwszym oku, nie przewiduję sadzenia roślin w doniczkach, wysypię półki mieszanką ziemi/kompostu z piaskiem wiślanym, tak więc podłoże, a wraz z nim woda, będą bardzo żyzne. Z czym się to wiąże nie muszę wspominać :???:

Pomysł z nasionami wziął się ze strony sklepowej Arka, jak wcześniej wspomniałem, nie boje się hodowania roślinek od nasionka, uznałem, że jest to świetny sposób na pozyskanie w krótkim czasie dużej ich ilości. Zaraz piszę do Arka, będę wiedział co i jak.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny