wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Masz problem z konkretnym gatunkiem ?
Autor Wiadomość
twardy82 
Początkujący


Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 22
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-10-24, 17:47   Masz problem z konkretnym gatunkiem ?

Witam

Od jakiegoś czasu śledzę wasze forum , sam w przyszłości planuje posiadać staw ale życie uczy człowieka, że plany - planami … :???:

Mój post jest odpowiedzią na problemy spotykane tu na forum :
Jak widzę często pojawiają się problemy zbyt licznego wzrostu populacji danego gatunku ryb lub jednego bądź kilku dużych drapieżników pustoszących pogłowie innych gatunków .

Błędy w zasiedlaniu stawu nie zawsze można rozwiązać wędką , siecią lub innymi narzędziami połowowymi bo zazwyczaj cechują się tym, że nie są 100% wybiórcze w swym działaniu a i sam staw uniemożliwia korzystanie z niektórych .

Od kilkunastu lat moim hobby stało się łowiectwo podwodne - nie będę zanudzał Was elaboratami na ten temat , postaram się w skrócie przedstawić moje podejście do tematu i plusy płynące z tego dla Was .
Dla bardziej zainteresowanych tematem podaje link do forum gdzie będziecie mogli szerzej poznać temat : http://www.spearfishing.pl - oczywiście jeżeli macie jakieś pytania , chętnie odpowiem .

Od dziecka pasjonuje się biologią a w szczególności zwierzętami . Jako mały kajtek czasem łowiłem przy boku ojca na wędkę ale nigdy mi to nie wystarczało zawsze nawet jak woda była za zimna dla innych moczyłem tyłek i podglądałem życie wodne . Jako kilkunastoletni chłopak podczas wakacji nad morzem śródziemnym zainteresowałem się łowiectwem podwodnym gdzie jest to normalna i szanowana forma uprawiania sportu , zdobywania pokarmu , hobby - tam też ojciec kupił mi pierwszą kuszę . Do dzisiaj trwam i rozwijam się w tym temacie – poszerzam wiedzę o florze i faunie wodnej i jej wpływie na zachowanie równowagi biologicznej . Uwielbiam przebywać w wodzie czy łowię czy też tylko oglądam .

Wiem, że w Polsce łowca podwodny kojarzy się dużej liczbie osób z kłusownikiem , nocnym mordercą ryb ,,,,

Nie wiele osób wie, że:
W Polsce łowiectwo podwodne jest legalne a legalny łowca musi zdać taki sam egzamin odnośnie wymiarów , okresów ochronnych i przepisów jak wędkarz + dodatek wiedzy nurkowej ( dodatkowo taki egzamin kosztuje obecnie kilkaset złotych a nie kilkanaście ) A na dodatek na łowców nałożone jest kilka innych przepisów które są o wiele bardziej restrykcyjne niż u wędkujących ...

A teraz o tym co dla Was posiadaczy „wody” najważniejsze – co mogę wam jako łowca i pasjonat tematu zaproponować :

Odstrzał konkretnego gatunku , konkretnej wielkości , konkretnej liczby ryb.
Rekonesans w zbiorniku – często wiedza z pod wody mija się z tym co widać z nad wody i mówią wędkujący ;)
Znalezienie nielegalnych narzędzi połowowych .
Znalezienie i pomoc w wydobyciu zalegających na dnie przedmiotów .


Najważniejszy warunek dla łowcy podwodnego to widoczność pod wodą , można polować w widoczności 1 metra ale wiadomo, że im większa widoczność to udany rekonesans i łowy są bardziej prawdopodobne .

Zainteresowanych zapraszam na priva .


Dodatkowo zachęcam posiadaczy wody do udostępniania jej łowcą - z odpowiednią wiedzą o akwenie ustalając specjalne zasady ( gatunki, limity,zakazy) to sama korzyść :yahoo:
:yahoo:
 
 
 
art1234
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-25, 09:05   o dobre

Witam widzę, że kolega po fachu z tego samego forum o łowiectwie pzd
Art
 
 
twardy82 
Początkujący


Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 22
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-10-30, 00:44   

:piwko:
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny