wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
pielęgnacja stawu,co i kiedy?
Autor Wiadomość
termometr123 
Początkujący


Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 12
Skąd: ostroda
Wysłany: 2012-08-10, 23:34   pielęgnacja stawu,co i kiedy?

Witajcie,mam pewien problem. 3 lata temu wykopałem staw o niejednolitym kształcie. nie wiem jaki jest duży,coś koło 150m^2 na pewno. niestety tak się tym podjarałem(człowiek młody i głupi) że wpuściłem od razu ryby-karasie. w czym problem? otóż w stawie nie mam żadnej roślinności.dno jest piaszczyste i muliste.noga zapada się po wejściu jakieś 10cm. w tym roku kupiłem jeszcze karpie(40szt małych,6 sztuk po o,5kg i jedna sztuka 2kg) więc w połączeniu z wielką plagą już karasi nieźle tam ryją.mam taki plan żeby spuścić wodę całkowicie,powybierać karpie,liny,karasie itd.karasie na patelnie lub do innego stawu a pozostałe ryby przechować w takim dole,który miał być kanalizacją (4x2m i 150cm głębokości) pytanie:jak długo mogę je tam przechowywać? bo w tym czasie chciałbym pobawić się trochę łopatą i usunąć ile się uda szlam,posypać wapnem i posadzić rośliny,duuużo roślin. następne pytanie:kiedy się za to zabrać? czy mogę już czy czekać do jesieni? wolałbym już bo w październiku wyjeżdżam i będę gościł w domu co 2tyg(studia).nie widzę innego sposobu na karasie a chciałbym ich populacje zmniejszyć niemal do zera (napisałem niemal bo to cholerstwo i tak tam zostanie na pewno) A może jednak zrobić to na jesień,podczas zimy ryby przechować w ww.dole a staw sobie by odpoczął przez kilka miesięcy? chociaż co to da,staw i tak odpoczywa w zimę bo ryby są praktyczni bez ruchu.sam już nie wiem,proszę o pomoc :-D
 
 
ILUSION 
Oczkomaniak


Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1341
Skąd: wlkp
Wysłany: 2012-08-11, 12:09   

Zrób to teraz, karasi pozbądź się całkiem, karpie do dołu (dadzą radę) i do dzieła, sadź rośliny, dużo roślin, zdążą się dobrze ukorzenić i od wiosny pięknie wystartują.
Drugi sposób na karasie to wpuść rybę drapieżną, ale to wymaga czasu i małe karpie też znikną :P wybór należy do Ciebie :)
Daj jakieś fotki tego stawu
Pzdr
_________________
ILUSION
oczko około 20m3
 
 
termometr123 
Początkujący


Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 12
Skąd: ostroda
Wysłany: 2012-08-11, 14:53   

ok ale na ile czasu je tam wpuścić? trzymac je do wiosny w tym dole czy zrobić to wszystko przez kilka dni? fotki dam wieczorem
 
 
shiftman 
Hobbysta



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 445
Skąd: bestwina
Wysłany: 2012-08-11, 20:59   

termometr123, Zależy jaka jest zima u cb jak łagodna spokojnie tam daj. Nie zapomnij dać napowietrzacz albo żeby miały caly czas przez zimę przerębel :good: A jak masz w tym stawku z woda bo jak tylko tzw;z pól to radze ci jej nie wypuszczać bo za rok może być marni z opadami nic nie wiadomo :?
_________________
Pozdrawiam Kamil:D
 
 
 
termometr123 
Początkujący


Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 12
Skąd: ostroda
Wysłany: 2012-08-11, 23:09   

woda w stawie pochodzi z wód gruntowych,nie ma problemu z podejściem wody bo po prostu wybija ona z dna więc o to się nie martwię w ogóle :) martwi mnie tylko trzymanie ryb w tak małym zbiorniku (4m na 2m 1,5m głęboki) przez 8 miesięcy ;o niee to sie nie uda. chyba tylko spuszczę wodę i przez kilka dni pozasadzam i trochę oczyszczę staw. moczarki mogę przywieźć z pobliskiego jeziora dosłownie tony. tak samo grążel żółty.ile się przyjmie tyle będzie choć te karpie i tak zaczna tak ryć że wszystko mi pójdzie.może znacie jakiś spośób żeby wszystko tak zasadzić żeby już tego rybki nie dały rady wygrzebać?
 
 
shiftman 
Hobbysta



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 445
Skąd: bestwina
Wysłany: 2012-08-12, 07:56   

Korzenie bulwy lub kłącza możesz dookoła przyłożyć kamieniami ;)
_________________
Pozdrawiam Kamil:D
 
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2012-08-13, 09:02   

Lub dać lilie grążele w worki jutowe a do środka po 2-3 kamienie i powinno być ok ;)
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
shiftman 
Hobbysta



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 445
Skąd: bestwina
Wysłany: 2012-08-13, 19:13   

rewi, Tylko po pewnym czasie korzenie roślinek przebijaj się przez worek i będzie po worku a wtedy Ryby będą mieć ułatwioną robotę ale też dobry pomysł :)
_________________
Pozdrawiam Kamil:D
 
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2012-08-13, 19:32   

Tylko że, to jest staw naturalny, niech więc będzie jak najbardziej naturalnie, jak wsadzi roślinę do worka napcha kamieni będzie dobrze. Ryby też muszą coś robić bo by się zanudziły :P
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
drako 
Entuzjasta



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 538
Skąd: Kraków i Okolice
Wysłany: 2012-08-17, 12:39   

Grążel jest pod ochroną. :evil:
_________________
Pozdrawiam Drako
oczko34m3/2007r/folia08/filtr240l/strumień 5mb/koi i inne
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=2292
 
 
 
termometr123 
Początkujący


Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 12
Skąd: ostroda
Wysłany: 2012-08-17, 13:45   

Upss w takim razie juz zlamalem prawo :)
 
 
Artur 
Administrator



Pomógł: 54 razy
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 1268
Skąd: Długołęka/Wrocław
Wysłany: 2012-08-17, 18:52   

Częściową ochroną. http://pl.wikipedia.org/w...4%99%C5%9Bciowa
_________________
Pozdrawiam Artur!
 
 
art1234
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-19, 17:34   nie sadz grąziela

nie sadz grąziela nie do wyplenienia i wcale nie jest ładny, często coś go zjada i liście są bardzo brzydkie.
pzd
Art
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2012-08-19, 17:39   

art1234, aż taki brzydki to nie jest ;) Ale masz racje często go coś zjada i jak mu będą sprzyjać warunki rozrośnie się niesamowicie ;)
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
termometr123 
Początkujący


Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 12
Skąd: ostroda
Wysłany: 2012-08-20, 18:21   

możecie mi pomóc z określeniem co to za roślinka i czy warto ją sadzić? oraz jak sadzić? bo mam dostęp do ton takiego wynalazku :)
http://imageshack.us/phot...6/img1042a.jpg/

przy okazji wrzucam zdjecia stawu,robione na szybko,nastepnym razem lepiej pokaze go na zdjeciach :)
http://imageshack.us/phot...7/img1043f.jpg/
http://imageshack.us/phot.../img1045cs.jpg/
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny