wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
GARDENA filtr podwodny z fontanną do oczka 13tyś litrów.
Autor Wiadomość
keypek9215 
Początkujący


Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 11
Skąd: Pacanów
Wysłany: 2012-07-29, 10:58   GARDENA filtr podwodny z fontanną do oczka 13tyś litrów.

Witam wszystkich bardzo serdecznie !
Jest to mój pierwszy temat na tym forum wiec proszę o wyrozumiałość ;)
Posiadam oczko około 13tyś litrów wody mam w nim pompę do kaskady 9000l/h jest to oczko założone w tym roku woda w nim ma miesiąc .
Chciałbym zamontować w nim fontannę a najlepiej fontannę połączoną z filtrem . Znalazłem coś takiego w internecie firmy gardena i moje pytanie czy ktoś już coś takiego testował jak to się sprawuje ? Na aukcji nie było zbyt wiele informacji napisano tylko ze woda w oczku wodnym jest oczyszczana z zanieczyszczeń organicznych za pomocą biologicznych elementów powierzchniowych i kamieni filtrujących.
Czy moze nie warto kupować takiego zestawu a kupić samą pompę do fontanny i oddzielną do filtra wraz z całym filtrem ?
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-29, 11:18   

Taki filtr niewiele Ci da. Zainwestuj w jakiś kubeł lub beczkę. Do tego filtra dochodzi praktycznie codzienne czyszczenie, znudzi Ci się po tygodniu.
Najlepiej złożyć sobie zestaw samemu , wyjdzie może nawet taniej i efekt będzie lepszy.
 
 
KILERK1 
Entuzjasta



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 767
Skąd: TRZEBNICA
Wysłany: 2012-07-29, 13:02   

Tak ,jak radzi Piotrek, kup oddzielnie pompę i filtr zewnętrzny.Obsługa takiego filtra jest wygodniejsza.
_________________
PAWEŁ
oczko ok. 90 m3

https://www.youtube.com/watch?v=cs9BJuKxhvw
http://youtu.be/P4GE-x_xM5c
http://youtu.be/lqGzwxdLgAE
 
 
Aznar33 
Oczkomaniak



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 879
Skąd: Plymouth
Wysłany: 2012-07-30, 10:54   

Chodzi Ci o Gardena FFP 3000?

Ja nie spisywałbym tak szybko tej fontanny na straty, ale pod pewnym warunkiem - filtracja w oczku nie będzie się na tym opierała. Jak tak patrzę na FFP3000, to muszę przyznać, że ciekawe urządzenie zaprojektowane przez bardzo renomowaną firmę. Musisz tylko pamiętać, że to fontanna z pompą z dodanym bonusem w postaci filtra. Pompy fontannowe tak, czy siak mają prefiltry (przeważnie gąbkowe), bo inaczej fontanna się szybko zapcha. Dlaczego by nie dodać do tego jakiejś prostej filtracji biologicznej? Żeby coś więcej powiedzieć, to trzeba by ten filtr rozebrać i zobaczyć co tam jest w środku.

Jeśli się zdecydujesz na zakup, to pamiętaj, że oczyszczanie wody w oczku musi się odbywać inaczej. Najlepiej wykorzystać do tego tę pompę 9000l/h.
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-30, 11:40   

Aznar33 napisał/a:
Chodzi Ci o Gardena FFP 3000?

Ja nie spisywałbym tak szybko tej fontanny na straty, ale pod pewnym warunkiem - filtracja w oczku nie będzie się na tym opierała. Jak tak patrzę na FFP3000, to muszę przyznać, że ciekawe urządzenie zaprojektowane przez bardzo renomowaną firmę. Musisz tylko pamiętać, że to fontanna z pompą z dodanym bonusem w postaci filtra. Pompy fontannowe tak, czy siak mają prefiltry (przeważnie gąbkowe), bo inaczej fontanna się szybko zapcha. Dlaczego by nie dodać do tego jakiejś prostej filtracji biologicznej? Żeby coś więcej powiedzieć, to trzeba by ten filtr rozebrać i zobaczyć co tam jest w środku.

Jeśli się zdecydujesz na zakup, to pamiętaj, że oczyszczanie wody w oczku musi się odbywać inaczej. Najlepiej wykorzystać do tego tę pompę 9000l/h.


A ja bym ją spisał. Powód ? nie ma takich "filtrów" co nie zapchają końcówki fontannowej (mówimy o końcówkach takich jak ta , wiadomo im większa pompa tym większe otwory i paprochy przelecą). Czyszczenie i tak będzie co 2 dni. Ta renomowana firma dawno jest do :dupa: (mówię o technice elektr.) . Robią solidne narzędzia i na tym powinni się opierać. Widziałem tą pompę na żywo. Solidna i ładna jest ale tylko obudowa. Powiedz mi do czego Ci prefiltr w pompie która tłoczy wszystko do kubła ?
 
 
Aznar33 
Oczkomaniak



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 879
Skąd: Plymouth
Wysłany: 2012-07-30, 11:51   

Piotrek.P. napisał/a:
Czyszczenie i tak będzie co 2 dni.


Jeśli woda będzie czysta, to dlaczego myślisz, że będzie to wymagało tak częstego czyszczenia? Przecież pisałem, że filtrację trzeba rozwiązać inaczej.

Cytat:
Widziałem tą pompę na żywo. Solidna i ładna jest ale tylko obudowa.


Zaglądałeś może do środka? chętnie zobaczyłbym schemat, ale jakoś nie pomyśleli, żeby dać.
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-30, 12:05   

Aznar33 napisał/a:


Jeśli woda będzie czysta, to dlaczego myślisz, że będzie to wymagało tak częstego czyszczenia? Przecież pisałem, że filtrację trzeba rozwiązać inaczej.



Myślę dlatego ponieważ mam do czynienia z pompami wielu marek "renomowanych" firm które zrobiły sobie plecy na rynku. Po krótkim czasie jakość podupada. Gardeny są dobre narzędzia które są napędzane siłą mięśni. Technika trochę jest w tym przypadku przereklamowana.

Aznar33 napisał/a:


Zaglądałeś może do środka? chętnie zobaczyłbym schemat, ale jakoś nie pomyśleli, żeby dać.


Nigdy nie oceniam książki po okładce.
 
 
Aznar33 
Oczkomaniak



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 879
Skąd: Plymouth
Wysłany: 2012-07-30, 12:12   

Piotrek.P. napisał/a:
Nigdy nie oceniam książki po okładce.


No to napisz proszę (jeśli to nie kłopot), jak to tam w środku rozwiązali.
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-30, 12:57   

Aznar33 napisał/a:
Piotrek.P. napisał/a:
Nigdy nie oceniam książki po okładce.


No to napisz proszę (jeśli to nie kłopot), jak to tam w środku rozwiązali.


Za kilka dni powinienem mieć ją znowu w rękach. Zrobię Ci fotki to sobie pooglądasz. Sezon jest w pełni a nie mam czasu latać po sklepach. Nawet pompę którą dostałem do przetestowania nie mam czasu opisać. Zawsze polecam kupowanie rzeczy sprawdzonych. To co ładnie wygląda nie zawsze dobrze pracuje.

Tu masz nawet podobny model

Wien że nie ma Wodza, ale to nie powód żebyś wstawiał mu tu linki do konkurencji :wrr:
Ostatnio zmieniony przez JAREK G 2012-07-31, 01:03, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny