wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
YOSHIKIGOI FARM - Polskie KOI
Autor Wiadomość
BiBi 
Hobbysta



Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 25 Lip 2010
Posty: 356
Skąd: kalisz
Wysłany: 2012-07-06, 08:25   

Ja też sie wybiore by choc oko nacieszyć a moze i kupie mam tylko 40 kilometrow :) :)
_________________
Kłopot z życiem polega na tym , że nie ma okazji go przećwiczyć i od razu robi się to na poważnie
 
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2012-07-06, 08:39   

No pewnie że, wygra taka piękna ryba! :P
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
Syrenka 
Początkujący


Dołączyła: 05 Lip 2012
Posty: 19
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-07-06, 14:23   

Yoshikigoi jestem jeszcze laikiem w temacie karpi Koi ale zafascynowały mnie i chciałabym wiedzieć o nich jak najwięcej a może kiedyś uda mi się mieć własne oczko wodne. W każdym bądź razie zaczynam od zdobycia wiedzy. Mam kilka pytań odnośnie farmy . Skąd pochodzi nazwa Yoshikigoi i co oznacza , jak zaczynaliście swoją działalność w Polsce , jakie odmiany ryb posiadacie , jak duża jest powierzchnia waszej farmy i zbiorników wodnych , czy rodzice ryb jakie hodujecie to oryginalne japońskie karpie , chciałabym także wiedzieć jakie macie osiągnięcia na pokazach międzynarodowych i na jakie rynki sprzedajecie rybki.

P.S Forumowicze chciałabym zapytać kto jutro wybiera się na farmę i kto zostanie , sama chętnie przyjadę skoro zostaliśmy zaproszeni , grzechem byłoby nie skorzystać z możliwości zobaczenia tych niesamowitych rybek.
_________________
Magda
 
 
dodatek111 
Początkujący



Dołączył: 28 Cze 2012
Posty: 15
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-07-06, 15:50   

Przyłączam się do Syrenki, napisz coś szerzej o was :)
_________________
Tomek
 
 
Yoshikigoi 
Początkujący



Dołączył: 30 Cze 2012
Posty: 47
Skąd: Turek
Wysłany: 2012-07-06, 21:57   

Moi drodzy wlasnie wrocilem z pracy ale tak jak pisalem jest mozliwosc przyjazdu lecz chcialbyc wiedziec na kiedy i ile osob przyjedzie gdyz dla mnie i dla innych pracujacych na farmie pojedynczy goscie co godzine dwie no niestety ale to zajmie troszke za duzo czasu a jak bedzie grupa chodz nawet 4 5 osob to juz lepiej i praktycznie co tydzien moge przyjmowac zainteresowanych :) ale najpierw prosze o maila badz kontakt telefoniczny lub przez forum wlasnie. Prosze jeszcze o telefony gdyz do konca nie wiem czy jutrzejszy termin jest aktualny gdyz mamy wizytacje z wojewodzkiego weterynarium.


Nazwa Yoshikigoi pochodzi z jezyka japonskiego i mniej wiecej znaczy szczesliwy koi, dzialalnosc w polsce zaczal pewien holender(ziec szefa :P ) hodujac maluchy do stany podrostkow i sprzedawac na zachod, pozniej zainteresowal sie tym szef inwestujac troooooszke i dogadujac sie z Josem i od tamtej pory farma staje sie coraz wieksza i wieksza a nasz cel prawie zostaje osiagniety (mamy jedne z lepszych ryb na swiecie, jestesmy prawie najwieksza farma na swiecie). Co do wariantow koi jakie hodujemy i trzemy to prawie wszystkie, co jest najbardziej niewiarygodne dla joponcow aby jeden czlowiek krzyzowal ryby tego samego gatunku z innego pochodzenia(linia krwi) i miec wszystko tak wysokiej jakosci. Trzemy zaczynajac od kohaku przez sanke, showa, kujaku, goromo, goshiki, platinum ogon, chagoi, ochiba, soragoi, kikusui, yamatonishiki, beni kikokuryu, beni kumunryu, doits wszystkie kategorie, gin rin, kin showa, itd itd mozna pisac i pisac. Co do naszych tarlakow to tak pierwsze ryby to oryginalne japonskie ryby koi z najlepszych ich farm przez grand championy, mature itp, teraz mamy juz swoje rybki tak dobre ze mozemy je krzyzowac i uzyskiwac coraz lepsze wyniki. Farma na jakiej dzialamy ma powierzchnie 40ha i polowa z tego to woda w ktorej trzymamy rybki. Posiadamy 50 stawow 17 na 13m dwa stawy 75 na 30m( w planach na nastepny rok jest jeszcze drugie 50 malych i 9 duzych) oraz 2 duze stawy ok 70 na 70 m + nasz koi haus w ktorym znajduje sie 14 basenow o wielkosci 25tys L i 6 po 6tys L oraz kwarantanna ( w planach kolejny koi haus o dlugosci 100m na 23 gdzie znajdzie sie 36 basenow po 30 tys L). Osiagniecia nasze to ostatnio koi show w Belgi 6 I miejsc i 3 II miejsca, kois show Niemcy 3 I i 3 II miejsca, koi show Holandia senior tategoi, most uniqe, + 10 I i 5 II miejsc z czego nigdy na show nei bylo tak ze jedna ryba wygrala 4 najwieksze miejsca a nam sie to udalo he :) na jakie rynki sprzedajemy na wszystkie gdzie sa zainteresowani :)

Mam nadzieje ze troszke cos o nas przyblizylem :)

I tak przy okazji prosze napisac ilu gosci mam sie spodziewac jutro zeby zorganizowac czas i prosilbym abyscie sie zobligowali i napisali mniej wiecej o ktorej godzinie zeby byla grupa a nie pojedynczo taka mala prosba z mojej strony :) ) ZAPRASZAM

btw wczoraj zaczelismy selekcje maluszkow maja od 4 do 6 tygodni, selekcje przeszly asagi, goshiki a dzisiaj sanke i showa :)
Ostatnio zmieniony przez Yoshikigoi 2012-07-06, 22:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-06, 22:11   

Mnie bardziej ciekawi zimowanie tych ryb w stawach ? ;)
 
 
KILERK1 
Entuzjasta



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 767
Skąd: TRZEBNICA
Wysłany: 2012-07-06, 22:11   

JESTEM JUTRO OPOWIEM WAM CO I JAK :-D
_________________
PAWEŁ
oczko ok. 90 m3

https://www.youtube.com/watch?v=cs9BJuKxhvw
http://youtu.be/P4GE-x_xM5c
http://youtu.be/lqGzwxdLgAE
 
 
Yoshikigoi 
Początkujący



Dołączył: 30 Cze 2012
Posty: 47
Skąd: Turek
Wysłany: 2012-07-06, 22:15   

widzialem ze wiecej osob jest chetnych na odwiedzenie naszej farmy wiec kolega kilerk1 byl pierwszy i mniej wiecej ustalil godzine 13 czy jest to mozliwe dla wszystkich PROSZE o potwierdzenie i napisanie ile osob by bylo chetnych !
 
 
Syrenka 
Początkujący


Dołączyła: 05 Lip 2012
Posty: 19
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-07-06, 22:17   

Też się zjawię tylko jak tam dojechać dokładnie i na którą godzinkę mam być?
_________________
Magda
 
 
Yoshikigoi 
Początkujący



Dołączył: 30 Cze 2012
Posty: 47
Skąd: Turek
Wysłany: 2012-07-06, 22:17   

piotrek.p ziomowanie odbywa sie normalnie przychodzi zima pompki napowietrzajace chodza sobie wezyki z kulkami tylko i wylacznie w jednym miejscu a pozniej to zalezy jaka zima :) czy duzy lod czy maly w tamtym roku lod byl grubosci 30 cm i wszystko na wiosne po roztopach grasuje za jedzonkiem he :)
 
 
KILERK1 
Entuzjasta



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 767
Skąd: TRZEBNICA
Wysłany: 2012-07-07, 17:12   

Byłem dzisiaj na farmie Koi nr 1 w Chocimiu. :) :yahoo: :yahoo: To co pisał o niej Yoshikigoi jest zgodne z prawdą. Yoshikigoi oraz jego szef przywitali mnie bardzo miło i serdecznie. Sam szef pokazał mi farmę od a do z (jak on to mówi od "jajka") po kandydata na czempiona
Pokazał mi rodziców hodowli,potężne karpie koi oraz miejsce ich przecierania (szef mówi po niemiecku,a mój niemiecki jest słaby,ale jakoś go rozumiałem i on mnie )oraz stawy z maluchami.
Myślałem ,że przecierają karpie mechanicznie (ręcznie) ale nie.Mają specjalne wanny gdzie następuje tarło naturalne (dwa samce ,jedna samica),widziałem "świerzy narybek"- dwu milimetrowy.Szef wyjaśnił mi ( i oprowadził ) jak odbywa się i co ile selekcja narybku.
Farma znajduje się na końcu świata w lesie ,ale tubylcy wiedzą gdzie .Było miło i fajnie tylko :evil: :bum: :bum: .........niestety nie kupiłem rybek ,ponieważ nie było "selekcjonera ", a bez niego się nieda, bo niewidomo co i za ile,będzie po 17 lipca. Ale warto było zobaczyć jak sam szef mówi POLSKIE KOI :pa: :pa:
_________________
PAWEŁ
oczko ok. 90 m3

https://www.youtube.com/watch?v=cs9BJuKxhvw
http://youtu.be/P4GE-x_xM5c
http://youtu.be/lqGzwxdLgAE
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2012-07-07, 19:14   

To musiało być naprawdę super przeżycie takie ryby i obejrzeć ich od milimetrowych do gigantów ;)
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
ontario_ab 
Przyjaciel forum



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1414
Skąd: k. Bydgoszczy
Wysłany: 2012-07-07, 20:20   

Yoshikigoi, masz może fotki waszych Goromo ? Może macie coś akurat do sprzedania ? Szukam takiej aktualnie.
_________________
Pozdrawiam, Arek...

stay in green...
 
 
 
Yoshikigoi 
Początkujący



Dołączył: 30 Cze 2012
Posty: 47
Skąd: Turek
Wysłany: 2012-07-07, 20:25   

rewi i reszta koimaniakow he bylo zaproszenie i czekalismy na was przybyl kilerk1 ktory sie pierwszy umowil i zobaczyl farme a co najlepsze "kupil" prawie dosc sporo ryb :) nasz pierwszy klient !!! brawo :) no to jak pisal niestety nie mogl zabrac ryb ze soba ale wybral to co lubi a 17 lipca beda zdjecia dla kolegi i wysylka ryb :) ) pozdrawiam kilerk1 !!

kolezakna syrenka tez byla mam nadzieje ze dowiedziala sie odemnie troszke na temat koi i zbudowania stawiku :) ) jedyna nie bala sie zostac na grillu :piwko: pelen szacun b o byla sama :) \

byl jeszcze jeden kolega zrobil kilka zdjec i do niego bede odzywal sie na poczatku wrzesnia :) ))


Pozdrawiam wszystkich co odwiedzili nasza farme dzis i zapraszam ponownie badz nowych chetnych !!! !!! DO ZOBACZENIA :)

ontario_ab jakie goromo cie interesuje ai, budo czy sumi goromo i jaki rozmiar cie interesuje ?? oraz do jakiej kwoty (euro)
 
 
ontario_ab 
Przyjaciel forum



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1414
Skąd: k. Bydgoszczy
Wysłany: 2012-07-07, 20:35   

Cytat:

ontario_ab jakie goromo cie interesuje ai, budo czy sumi goromo i jaki rozmiar cie interesuje ?? oraz do jakiej kwoty (euro)

Taki jak ten na fotce po prawej stronie.
http://www.allabout-aquar...goromo-koi.html

Do 30 eur, 50 i 100.
_________________
Pozdrawiam, Arek...

stay in green...
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny