wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
preparat firmy Söll - Teichschlamm Entferner
Autor Wiadomość
motlawa 
Uczestnik


Dołączył: 15 Sty 2011
Posty: 64
Skąd: gdansk łęgowo
Wysłany: 2017-07-09, 17:02   

sam sobie okresl co jest nadmiarem a co akceptowalna iloscia.dla mnie nadmiar to powyzej 1cmi gdy z dna czyli de fakto z warstwy mulu unosza sie takie jakby krzaczki martwych glonow i lzejszych frakcji mulu.poza tym nigdy nie usuwam mulu calkowicie gdyz w nim znajduja sie rozne zyjatka ,ktore sa zjadane przez ryby np kielbie
_________________
marek
 
 
Eco 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2015
Posty: 37
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-10, 23:35   Preparat na muł

Testowałem ten preparat w zeszłym roku, dosyć ładnie klaruje wodę, mułu mi jednak nie ograniczył i jest stosunkowo drogi. Zdecydowanie lepszy jest ecotabs w tabletkach (proszek tej samej firmy prawie nie działa i ma efektywność triggera) lub polski ecogerm ponds.
 
 
Qba 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Maj 2016
Posty: 589
Skąd: Barczewo
Wysłany: 2017-07-11, 08:09   

Mija 4 doba. UV wciąż mam odłączone. Producent zalecał odłączyć na 48 h więc chyba już włączę. Cudów narazie nie zarejestrowałem więc fotek nie wrzucam.
 
 
Qba 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Maj 2016
Posty: 589
Skąd: Barczewo
Wysłany: 2017-07-12, 09:43   

Minęła 5 doba. Cudów nadal brak. Dzisiaj włączyłem lampę UV
 
 
Qba 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Maj 2016
Posty: 589
Skąd: Barczewo
Wysłany: 2017-07-17, 18:51   

Już 10 dni od wlania preparatu do oczka i wciąż czekam na cud

[ Dodano: 2017-07-18, 13:46 ]
Już 11 dni odkąd polałem oczko tym specyfikiem. O ile w oczku wyraźnych efektów brak to w bajorku filtracyjnym coś się dzieje. Nie wiem na ile to zasługa tego środka a na ile zdolności do samooczyszczania bajorka ale jest lepiej




[ Dodano: 2017-07-18, 13:50 ]
Dorzucę jeszcze zdjęcie oczka

 
 
Qba 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Maj 2016
Posty: 589
Skąd: Barczewo
Wysłany: 2017-07-24, 14:57   

Minęło 17 dni i znaczącej roznicy nie widzę. Dzisiaj kupiłem napowietrzacz i uruchomiłem. Przy okazji dosypałem do oczka preparatu na ok 4000 litrów ;) W sumie jest więc dawka na 10000 litrów, czyli około 2 razy pojemność mojego oczka :P Zobaczymy co teraz?
 
 
Eco 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2015
Posty: 37
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-25, 10:49   

Wodę masz bardzo ładną, a to na dnie to nie muł tylko glon nitkowaty z tego co widzę - chyba rozwalająca się w dłoniach mużocja. Ten preparat ci nie pomoże. Posyp to Algosplit i wyłów po wypłynięciu podbierakiem z drobnym oczkiem lub pończochą. Z drugiej strony taki stan jest jak najbardziej naturalny, nigdy nie uzyskasz na długo idealnie widocznych kamyczków. Czekam na kolejne zdjęcia.
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2017-07-25, 11:07   

Na ale jeśli jakiś preparat nawet zacznie działać to co właściwie ma się stać z tymi glonami w stojącej wodzie? Przecież te preparaty chyba nie mają mocy unicestwiania cząstek? Coś musi zostać, opaść na dno. Kluczem musi być przede wszystkim ruch wody tak by te cząstki zostały wyłapane przez jakiś filtr.
Może Qba spróbowałbyś zamontować na czas działania preparatu jakąś pompkę, która jedynie przepychałaby wodę, wymusiła krążenie także po brzegach?
To nie będzie łatwe w twoim oczku gdyż masz lilie, ale może warto by jakoś ręcznie „przedmuchiwać” wodą miejsca które najbardziej cię interesują.
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-25, 14:57   

Eco, chyba ma rację. Spróbuj obniżyć ilość fosforanów w wodzie. W tutejszym sklepie kiedyś widziałem jakiś preparat który tak działa.
luzio, musiałby to być dość wartki przepływ, chyba na dłuższą metę nie do utrzymania w oczku. Mały ruch wody spowoduje odwrotny skutek. Glony będą szybciej rosły gdyż wolno płynąca woda dostarczy glonom dodatkowe pożywienie.
 
 
PIOTR.P 
Hobbysta



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 410
Skąd: GÓRY
Wysłany: 2017-07-25, 21:46   

na początek powiem mało popularną kwestie " a nie mówiłem "
tylko cierpliwe czekanie na rośliny aż zrobią swoje .
jeszcze jedno tylko by mogło przyspieszyć,
na dnie tak na średniej głębokości osobna doniczka i posadzone rogatek i moczarka ,które zrobią konkurencje dla glonów i pomogą czyścić wodę z lekko mętnej wody i nitkowych glonów .
ale to jest tylko dla cierpliwych i opanowanych ,którzy nie robią zbędnych ruchów ...... i nie niszczą chemią tego co rośliny ciężką ale powolną pracą robią

powodzenia i dobrych decyzji
_________________
GÓRAL
 
 
Qba 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Maj 2016
Posty: 589
Skąd: Barczewo
Wysłany: 2017-07-25, 22:15   

Eco, chyba masz rację z tą mużocją. Poszperalem i wygląda na to, że to coś jednak żyje. A myslalem, ze to obumarle glony. Dzięki za podpowiedź.

[ Dodano: 2017-07-25, 23:17 ]
PIOTR.P, moczarki mam pół oczka. Na średniej półce też, tylko nie rośnie zbytnio.

Póki co nie kombinuję dalej z cudownym środkami. Ale będę dawał znać jak zauważę jakieś zmiany.
 
 
Qba 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Maj 2016
Posty: 589
Skąd: Barczewo
Wysłany: 2018-04-09, 12:46   

W zeszłym roku cudów nie zauważyłem po tym preparacie ale zostało mi prawie pół opakowania więc dałem i w tym roku. Kilka dni temu wlałem też starter bakteryjny więc wspólnie może coś zdziałają

 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny