wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
preparat firmy Söll - Teichschlamm Entferner
Autor Wiadomość
Qba 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Maj 2016
Posty: 589
Skąd: Barczewo
Wysłany: 2017-07-06, 06:44   

Staram się być cierpliwy i czekam aż biologia zrobi swoje ale w międzyczasie nadchodzą mnie pomysły na zastosowanie czegoś wspomagającego ten proces ;)
Zanim jednak coś wleje do oczka chciałbym poznać opinie osób, które tego użyły. Nikt z piszących w tym temacie, kto zastosował ten preparat u siebie, nie napisał nic złego o jego działaniu. Wręcz przeciwnie. Dlatego się nim zainteresowałem. Chciałbym jednak poznać więcej opisów działania tego środka w innych oczkach zanim go uzyję u siebie. W szczególności chodzi mi o to czy środek ten polany w tym momencie, gdy rośliny są już rozwinięte, nie zaszkodzi im w jakiś sposób?
PIOTR.P. Sam stosujesz u siebie Trigger 3. Czy masz 100% pewność, że tam nie ma chemii? W preparacie, o którym mówimy też niby robotę robią bakterie.
Dodam tylko, że póki co zrobiłem siatkę z rakietki do badmintona obciagniętej rajstopą i wczoraj w pół godziny usunąłem większość wkurzającego mnie syfu zalegającego na najpłytszych półkach ;)
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2017-07-06, 08:50   

Ja myślę że Qbie zależy na tych ładnych kamyczkach :P
Wiadomo każdy ma takie myśli na początku. Wyobraża sobie takie piękne oczko jak z jakiegoś obrazka. Tylko czy to jest możliwe?
Aż sobie przypomniałem to oczko:
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=6384
 
 
motlawa 
Uczestnik


Dołączył: 15 Sty 2011
Posty: 64
Skąd: gdansk łęgowo
Wysłany: 2017-07-06, 09:11   

Ja stosowalem ten srodek w tym roku pod koniec maja. Przed tym mialem duzo mulu na dnie i na kamieniach. Po zastosowaniu mul na kamieniach pozostal choc nie jest go tak duzo jak uprzednio. Z dna tez zmniejszyl widocznie warstwe mulu choc nie calkowicie. Ogolnie jestem raczej zadowolony i zastosuje ten srodek w polowie sierpnia po powrocie do domu. Zeby wzmocnic efekt dodam tez drugiego produktu firmy söl czyli soli czy cos takiego (w tej chwili nie pamietam jak sie to nazywa). Woda w moim oczku 12m3 krysztalowa co moze po czesci wynika z dzialania teischlam entferner a po czesci z duzej ilosci roslin. Nie stosuje lampy uv tylko filter wlasnej roboty. Osobiscie polecam t.e choc efekty nie sa natychmiastowe.
_________________
marek
 
 
Qba 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Maj 2016
Posty: 589
Skąd: Barczewo
Wysłany: 2017-07-06, 10:31   

motlawa, a polewając ten środek omijałeś rośliny czy nie patrzyłeś na to? Czy zauważyłeś, żeby rośliny jakoś źle zareagowały?

[ Dodano: 2017-07-06, 11:32 ]
luzio, rozgryzłeś mnie :P
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2017-07-06, 12:05   

Hehe :)
Szkoda że tamten kolo znikł z forum ale dał przepis na takie cudowne oczko. Więc może jest to możliwe. Wymaga jednak sporo zaparcia i kasy. Jak ktoś chce niech próbuje. Z pewnością ciekawe doświadczenie.
 
 
motlawa 
Uczestnik


Dołączył: 15 Sty 2011
Posty: 64
Skąd: gdansk łęgowo
Wysłany: 2017-07-06, 15:16   

do qba.teichschlamm entferner rozrabialem w konewce i potem lalem po wszystkim wlacznie z roslinami z tym ze zaraz po oproznieniu konewki spryskalem wszystkie rosliny woda aby t.e w calosci byl w wodzie a nie czesciowo zalegal na lisciach lili czy innych roslinach.jesli chodzi o skutek uboczny to niczego takiego nie zaobserwowalem.wszystko rosnie jak przed zastosowaniem t.e.nie szkodzi to rowniez ani rybom ani innym wodnym zyjatkom
_________________
marek
 
 
Qba 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Maj 2016
Posty: 589
Skąd: Barczewo
Wysłany: 2017-07-06, 19:03   

motlawa, wielkie dzięki za info :piwko:
 
 
PIOTR.P 
Hobbysta



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 410
Skąd: GÓRY
Wysłany: 2017-07-06, 20:59   

widzę że szkoda pisania
więdż zrób fotodokumentacje dla potomnych i np. to samo miejsce fotografuj co 2-3 dni i po2- 3 tygodniach wstaw te foty na forum w odpowiedniej kolejności i ocenimy efekt tego środka
KTO JEST ZA !!!! takim rozwiązaniem ?
_________________
GÓRAL
 
 
Qba 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Maj 2016
Posty: 589
Skąd: Barczewo
Wysłany: 2017-07-07, 11:13   

PIOTR.P, namówiłeś mnie :P

Godzinę temu podałem dawkę na 6000 l. Nie wiem ile dokładnie ma moje oczko ale szacuję, że troszkę mniej. Nie zmierzyłem też parametrów wody więc test nie będzie za wiele mówił, oprócz tego, co zobaczycie na zdjęciach ;)

Wpierw kilka zdjęć przed, żeby było wiadomo z czym walczę











Dodatkowo wrzucę zdjecie mojego bajorka filtracyjnego. Tu nie polewałem preparatem.




A teraz kilka zdjęć zrobionych tuż po zalaniu








Jak widać polewałem również po roslinach a następnie opłukałem je czystą wodą z konewki

CDN...
 
 
piekaro 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Gru 2016
Posty: 172
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2017-07-07, 12:21   

qba tez mialem taki "osad" na kamieniach, bardziej mi sie wydaje ze to glony, nic z oczkiem nie robilem i na dana chwile praktycznie wszystko zniklo.

ale rob zdjecia i obserwuj napewno sie przyda taki test na forum :)
 
 
PIOTR.P 
Hobbysta



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 410
Skąd: GÓRY
Wysłany: 2017-07-07, 14:13   

:brawo: :brawo: za podjęcie wyzwania i popieram to co napisał "piekaro"
:arrow: (ale rob zdjecia i obserwuj napewno sie przyda taki test na forum :)

przypomniałem sobie jeszcze taki temat z którego byłem bardzo zadowolony :yahoo: już go nie stosuję bo nie nam gdzie kupić ( mój kolega wrócił do Niemiec ) i trochę o tym środku zapomniałem , ale są wakacje i będzie mój kolega w Polsce
jak zwykle zdania są podzielone co do przydatności efektów ,ceny itp.........
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4231 :arrow:
_________________
GÓRAL
 
 
Qba 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Maj 2016
Posty: 589
Skąd: Barczewo
Wysłany: 2017-07-07, 14:26   

A mi się zdaje, że to umierające glony bo nie są do niczego przyczepione i jak tylko spowoduję ruch wody w ich pobliżu to odkrywają się kamyczki i jest w miarę czysto. Są oczywiście też żywe glony nitkowate, które widać na zdjęciach.

[ Dodano: 2017-07-08, 11:56 ]
Minęła doba więc wrzucę fotkę



W miejscu, gdzie polało mi się trochę więcej tego preparatu może coś zaczyna się dziać. Natomiast tam, gdzie lałem pod koniec i nie zrobiła się już tak wyraźnie mleczna woda nie widzę żadnych zmian




Polecam więc podzielenie dawki, jaką chcemy zapodać, na kilka konewek bo z jednej ciężko obdzielić całe oczko po równo.
 
 
Qba 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Maj 2016
Posty: 589
Skąd: Barczewo
Wysłany: 2017-07-09, 09:13   

Minęły prawie 2 doby. Nie widzę zmiany w porównaniu z dniem wczorajszym więc fotek nie robię.
 
 
motlawa 
Uczestnik


Dołączył: 15 Sty 2011
Posty: 64
Skąd: gdansk łęgowo
Wysłany: 2017-07-09, 12:14   

jesli chodzi o podzielenie dawki na pare konewek to pe3lna zgoda bo sam tak robilem.natomiast efekt nie bedzaie natychmiastowy.dopiero po kilku dniach zaobserwujesz roznice.ja stwierdzilem ze tego mulu jest mniej po uplywie mniej wiecej tygodnia a to i tak byl dopiero poczatek ubywania nadmiaru mulu.podkreslam nadmiaru a nie calkowitego znikniecia
_________________
marek
 
 
PIOTR.P 
Hobbysta



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 410
Skąd: GÓRY
Wysłany: 2017-07-09, 13:37   

motlawa napisał/a:
.podkreslam nadmiaru a nie calkowitego znikniecia

mogę byś upierdliwy ale podaj granicę do jakiego stanu jest norma a gdzie jest granica nadmiaru?????
_________________
GÓRAL
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny