wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomysł=Realizacja
Autor Wiadomość
Vandredi 
Nowy


Dołączył: 07 Cze 2015
Posty: 5
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2015-06-07, 14:15   Pomysł=Realizacja

Witam, chciałem się pochwalić swoim 2 oczkiem, niestety fachowcem nie jestem a samoukiem.
Jednak kombinatorka, budowanie a raczej tworzenie, czegoś z niczego sprawia mi wielką frajdę :)

Jeszcze nie wszystko skończone :)

Oto parę fotek:
http://zapodaj.net/78bb5509bb454.jpg.html
http://zapodaj.net/2adb0481132bb.jpg.html
http://zapodaj.net/4bbc045c98c4e.jpg.html
http://zapodaj.net/589d8e233a19b.jpg.html
http://zapodaj.net/dff11db95e42c.jpg.html
http://zapodaj.net/0290f28e43cfc.jpg.html
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-06-07, 15:25   Re: Pomysł=Realizacja

Cześć Vandredi :)
Rzut oka na kamienie: jakoś znajomo. "Skąd: Małopolska" i wszystko jasne ;) .
Mogę parę uwag? (Jeżeli mogę?)
Nie miałeś większych głazów? Sprzydałoby się zróżnicowanie wielkości, zwłaszcza z tyłu, na linii iglaków.
Wystrzegałbym się układania kamyków (i znowu - nie tej samej wielkości) w regularne rzędy, jak te otoczaki na krawędzi zatoczek.
Kostką granitową (Sudety?...) fajnie ogranicza się trawnik, ale może do wystroju tego oczka pasowałyby lepiej płaskie kamienie fliszowe (Karpaty...) wbite np.w ziemię "na kant"?
Górka kamienna wygląda, jakby prosiła się o jakąś figurkę na szczycie... Sorki za żart, ale może jakoś inaczej to zaaranżować, zasłonić jej kawędź jakimś krzewem?...
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
Vandredi 
Nowy


Dołączył: 07 Cze 2015
Posty: 5
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2015-06-07, 16:19   

Witam :)

To może krótka notka z historii. Zaczęło się jak miałem 14 lat. Dawniej w tym miejscu stała szopa i sterta gruzu i śmieci, po starych właścicielach :) Dlatego wpadłem na pomysł, zrobienia oczka, wtedy na zasadzie, wykop->folia->zalej->tadam gotowe :D I tak przez następne lata właśnie coś się modernizowało :) to gdzieś drzewko to kostka itd itd. Pracy przy tym było mnóstwo :) Jak znajdę stare zdjęcia to postaram się wam pokazać efekt, przed i po, dla lepszego wyobrażenia :)

Otoczaków jest tak tylko troszkę :) dosłownie może z 20-30szt :) i są mi potrzebne tylko do przytrzymania żwirku, bo chcę zrobić bio filtr, aczkolwiek mało w tym temacie wiem :D dlatego nie wiem czy mi wyjdzie :D
Reszta kamyczków jest z Klęczan koło Nowego Sącza :) Niedaleko mam niby nad Dunajec, gdzie są piękne okazy :D no ale zadowoliłem się tym co miałem i co zostało z paru robót, tata się zajmuje budowlanką, także szrotu, nie brakuje :)

Staram się uruchomić pompę ciśnieniową, dostałem od znajomego, niestety dużo części brakuje w niej, dlatego improwizacja :P Uszczelki wszystkie zrobione z uszczelek do okien :D trochę kapie, ale daje radę :)

No i fakt 1 kaskada robiona była baaaardzo dawno i zbyt młody byłem, żebym wiedział, co robię :) dlatego wyszło, jak wyszło.. tragedii nie ma :) ale teraz już tego nie idzie rozebrać ( druty, beton ) Więc musi tak pozostać już :)

No i przede wszystkich roślinki, wydawałoby się, że w każdym zoologicznym sklepie bd do nich dostęp, jednak to jest poważny problem w tych rejonach, szukam parę "rzeczy" i odsyłają mnie zawsze z niczym. A roślinki to przecież podstawa :( Wrzucę kilka fotek, jak chodzi obieg wody w oczku, może się komuś spodoba :P Woda jest niestety zielona, widoczność 20-30 cm :(
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-06-07, 19:12   

Otoczaki mają uzasadnienie w nurcie strumienia.
Z roślinkami, to przede wszystkim wsiadłbyś na rower, pojeździł tu i tam, zajrzał nad jakieś rozlewiska, mokradła - znajdziesz turzyce, kaczeńce, pałki, miętę, tojeść...
Ja swoje pierwsze rośliny wyciągałem znad brzegu jez. Rożnowskiego, brodząc po kolana w mule.
Co to za pompa ciśnieniowa? Do filtrów/kaskady? Jeżeli piszesz o jakiejś pompie wodnej, to zwróć uwagę, że obecnie sprzedawane mają np. 6500 m3/h przy 50W mocy. W razie czego - przelicz sobie, ile Twoja pompa zużyje energii elektrycznej.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
Vandredi 
Nowy


Dołączył: 07 Cze 2015
Posty: 5
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2015-06-12, 10:45   

Nie ma na niej specyfikacji, nawet numeru nigdzie wybitego :) Dlatego nie wiem. Przypomina mi taką jedną gdzieś widziałem na jakimś niemieckim forum, niejaka Heissner Przypomina kolorem, kształtem, ale tam są różne modele i nie wiedziałem którym się sugerować. Ona nie jest nowa, ją dostałem :)

Tak jest ! Mięta posadzona i inne co mogłem w miarę po robocie ogarnąć jak pałka i kaczeńce :)

Dokupiłem 30 małż malutkich :D i zastanawiam się nad żółwiami :)
W najbliższych dniach postaram się zamontować oświetlenie :) ciekawe jak wyjdzie :)
 
 
wallclock
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-15, 09:34   

Nie słuchaj niczyich rad, to twoje oczko. No chyba ze chcesz robic oczko zeby sie podobało komuś innemu. Poogladaj zdjecia w necie, podpatrz pomysły. Widać ze jestes w tym temacie żółtodziobem ale masz potencjał. Pozdrawiam
 
 
Vandredi 
Nowy


Dołączył: 07 Cze 2015
Posty: 5
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2015-06-16, 15:56   

No właśnie jestem żółtkiem w tych sprawach :D
Ale strasznie się lubię tak bawić :D a wychodzi jak wychodzi hahahaha :D


Dzisiaj mi przyszło oświetlenie, niestety jestem w pracy, więc za montaż wezmę się wieczorem :D Już się doczekać nie mogę :D


Jeżeli nie macie nic przeciwko to wrzucę parę nowych zdjęć :)
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-06-16, 21:04   

wallclock napisał/a:
Nie słuchaj niczyich rad, to twoje oczko


Może przynajmniej nie słuchaj rad Wallclocka.
Dawaj zdjęcia, coś wspólnie poradzimy. Po to jest forum.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
vivit 
Przyjaciel forum
oczko ze strumieniem



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 1181
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2015-06-16, 23:49   

wallclock napisał/a:
Nie słuchaj niczyich rad, to twoje oczko. No chyba ze chcesz robic oczko zeby sie podobało komuś innemu. Poogladaj zdjecia w necie, podpatrz pomysły. Widać ze jestes w tym temacie żółtodziobem ale masz potencjał. Pozdrawiam


To mi przypomina słowa, że jesteś zajefajny i zawsze masz raję. Pomiędzy tym co się tobie podoba, a tym co jest sprawdzone technicznie jest wielka różnica. I cały ambaras w tym aby wyprcować kompromis pomiedzy wizerunkiem, a technicznym działaniem oczka. Można zrobić piękne czko na pokaz, ale w dłuższej perspektywie obarczone dużym nakładem finansowym. Ale także można zrobić takie, które samo tętni życiem i nie trzeba ingerować w jego egzystncje. To już zalezy od tego kto jak chce zaistnieć. ;)
_________________
OCZKO , OGRÓD

PAWEŁ
 
 
 
Vandredi 
Nowy


Dołączył: 07 Cze 2015
Posty: 5
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2015-06-17, 10:41   

Dziękuje za wszystkie opinie i komentarze :)

Oczko jest nowe zrobione dopiero w marzec/kwiecień i nadal nie skończone. Szukam roślinek na strefe ( filtr korzeniowy ) Przęstka wydaje się ok :)

Jakby ktoś chciał coś sprzedać, bo ma nadmiar roślin, byłbym zainteresowany kupnem, może nie powinienem tego pisać, ale poważnie u mnie stanowi to problem z braku czasu, ostatecznie szukam na alledrogo.

Nie zdążyłem zamontować całego oświetlenia wczoraj, to też nie ma zdjęć :D ale może dzisiaj coś wrzucę :) )

Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękuję za komentarze, macie racje, RAZEM coś osiągniemy w moim oczku :D
 
 
czedox 
Początkujący


Dołączyła: 21 Cze 2015
Posty: 18
Skąd: oczko
Wysłany: 2015-06-21, 19:36   

Duże to Twoje oczko, na pierwszy rzut oka myślałam, że kładka maskuje połączenie dwóch oczek (tak planuję kiedyś u siebie).
Bardzo mi się podoba zamaskowanie folii, ale brakuje mi roślinek, których sama także nie mam -tych na linii brzegowej.
Pozdrawiam :)
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny