wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
LAMPA UV
Autor Wiadomość
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-10-02, 20:39   

JAREK G napisał/a:

Kurde faktycznie nawet mi do głowy nie przyszło że lampa 11W może być do akwarium 300 l :-o ,a z drugiej strony max. przepływ 8000l/h :-o Coś tu jest nie tak ja mam lampę 11W i o ile dobrze pamiętam to zalecany zbiornik 9000- 10 000l i przepływ chyba 2500l/h


lampy do akwariów sa inne od oczkowych dla przykładu aquael lampę Sterylizator UV AS - 11W zaleca do akwarium 450 l


a Sterylizator UV PS - 11W do oczka wodnego 10 tys litrów

zwróćcie uwagę ze lampy akwariowe maja symbol AS (aqarium sterilizer) a oczkowe PS (pond sterilizer ) ponadto akwariowe są tańsze
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-02, 20:50   

AurorA napisał/a:
Sterylizator UV AS - 11W zaleca do akwarium 450 l

ja mam tę, a moje akwarium ma 20 m3 :P
To jak z pieprzem (z dzisiejszej wizyty w sklepie). Jeden jest Kamis, drugi Galeo, oba robi ta sama firma. Cena inna, produkt ten sam. Stary numer marketingowy.
Bajbas
PS. Czym mogą się różnić, żarnikiem - można zmienić, może wytrzymałością na ciśnienie wody (szczelnością?)
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-10-02, 20:58   

Jak ktoś dobrze nie przeczyta to może się nieźle naciąć :???: , a swoją drogą ciekawe czym się tak naprawdę różnią :?: przecież i tu i tu żarnik 11W tylko w tej do akwarium nie jest podany przepływ
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-10-02, 21:02   

Bajbas napisał/a:
Czym mogą się różnić, żarnikiem - można zmienić, może wytrzymałością na ciśnienie wody (szczelnością?)


Nie przyglądałem się bliżej lampie akwariowej, ale jest ona sporo lżejsza więc różnice muszą być.

waga AS : 1.330 kg
waga PS : 1.866 kg

Bajbas napisał/a:
To jak z pieprzem (z dzisiejszej wizyty w sklepie). Jeden jest Kamis, drugi Galeo, oba robi ta sama firma. Cena inna, produkt ten sam. Stary numer marketingowy.



Jasne że często tak jest, koszyki do roślin wodnych które są w moim sklepie nie różnią się niczym od tych Gardeny i Oase (porównywałem) a cena razy 2 lub 3 a nawet więcej

Cytat:
Jak ktoś dobrze nie przeczyta to może się nieźle naciąć


wystarczy rzut oka, lampa do akwarium ma na opakowaniu fotkę akwarium a oczkowa oczko wodne

Niemniej pomyłki z pewnością się zdarzają bo tam gdzie kupuje lampy aquael mają 3 rodzaje lamp 11W i są na to wyczuleni aby dać odpowiednią cenę - widocznie nie raz się przejechali.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-10-02, 22:46   

Na pewno twoja lampa Bajbas, ma jakąś tabliczkę znamionową i jest tam napisany jaki to model lampy :P
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-03, 17:39   

JAREK G napisał/a:
Na pewno twoja lampa Bajbas, ma jakąś tabliczkę znamionową i jest tam napisany jaki to model lampy
Ty masz łeb :) ale lampa w ogrodzie, ukryta. Zajrzałem do instrukcji obsługi i karty gwarancyjnej AS - 11 W. Czyli akwariowa. Zalecana wielkość akwarium 450 litrów u mnie 20 m3. I wszystko działa! Sądzę, że ważny szczegół to max. głębokość zanurzenia 1,5 m, co mogło powodować, że woda wchodziła do żarnika (lampa na zewnątrz, ale pompka daje pewne ciśnienie). Ale dałem swój kit i wyrzuciłem jedną uszczelkę (by woda jeśli nawet się dostanie, to mogła uciec) i wszystko jest OK.
:piwko: Bajbas
 
 
hepik 
Entuzjasta



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 585
Skąd: Ruda Śl.
Wysłany: 2008-03-29, 16:02   

Co o takiej lampie czy raczej firmie sądzić?
Lampa UV-C 11W - Lazur 11 W
177,00zł
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-03-30, 00:25   

Marka lazur to firma aqanurt z pod Poznania, robią trochę sami - głównie filtry ale głównie sprowadzają najtańszy sort z Chin. Cena bardzo atrakcyjna i żarniki tanie - to najtańsza wersja - w cenniku mam oznaczoną jako economy.

Prawdę mówiąć to cena jest podejrzana bo w cenniku hurtowym mam drożej, a na ich stronie kosztuje 224 zł
http://www.aquanurt.com.p...og&w=&d=3&d1=16
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
hepik 
Entuzjasta



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 585
Skąd: Ruda Śl.
Wysłany: 2008-03-30, 05:01   

Z tą ceną znalazłem na stronie pewnego sklepu internetowego,nie bedę dawał linka,by nie byc posądzonym o jakąś krecią kryptoreklamę.
Na zdjęciach sama obudowa robi wrażenie mniej wychuchanej niż np mercedesy Tetry.
A sam żarnik,jeśli nawet jakis chiński i przez to gorszy, to nawet po wymianie na philipowski z sklepów elektrycznych po jakimś czasie ,i tak dałby oszczędności...
Na razie mnie wkurza wiosenna zieloność ... i albo ją cierpliwie przetrzymam albo w końcu coś kupię.
Z drugiej strony po ścięciu potężnych klonów,które dotychczas zacieniały oko,kłopoty mogą być również przez resztę sezonu...
 
 
hepik 
Entuzjasta



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 585
Skąd: Ruda Śl.
Wysłany: 2008-04-04, 06:06   

Panowie!
Jak sprawdzić czy lampa świeci czyli działa?
Moja odpalona już prawie 48 godzin i różnicy nie widać(więc może nie warto przepłacać było ;) )
Moc 9 watt na 7-8 m3 to coś sie już powinno zadziać chyba...
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-04-04, 15:52   

hepik napisał/a:
Panowie!
Jak sprawdzić czy lampa świeci czyli działa?


jak to lampa aquael to gdy świeci sie dioda na zasilaczu znaczy się że działa. Niektóre lampy innych firm maja takie wzierniki które nie przepuszczają promieniowania uv że można sobie wizualnie zobaczyć czy świeci
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2008-04-04, 16:22   

Hepik, lampa pomaga ale cudów nie czyni :P Jak chcesz się upewnić że żarówka święci a niemasz wzierników to w lampach aquaela jest magnetyczny włącznik i po wyjęciu musisz przyłożyć do podstawy magnes (np. z wirnika ) a w lampach aquaszut jest mikro wyłącznik i po wyjęciu żarówki z korpusem poszukaj tam takiej blaszki którą musisz przycisnąć :P
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-04-04, 19:37   

JAREK G napisał/a:
Hepik, lampa pomaga ale cudów nie czyni :P Jak chcesz się upewnić że żarówka święci a niemasz wzierników to w lampach aquaela jest magnetyczny włącznik i po wyjęciu musisz przyłożyć do podstawy magnes (np. z wirnika ) a w lampach aquaszut jest mikro wyłącznik i po wyjęciu żarówki z korpusem poszukaj tam takiej blaszki którą musisz przycisnąć


oczywiście trzeba przy tym pamiętać że na światło uv nie można patrzyć, jak są nam drogie nasze oczy bo może sie to źle skończyć- po to są właśnie te zabezpieczenia
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
andrzej 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lut 2006
Posty: 72
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2008-04-04, 19:51   

u siebie mam założone bezbarwne (zbrojone) węże bezpośrednio przy lampie i w nocy widać jak świecą na zielono

pozdrawiam andrzej
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2008-04-04, 20:30   

hepik napisał/a:
Panowie!
Jak sprawdzić czy lampa świeci czyli działa?
Moja odpalona już prawie 48 godzin i różnicy nie widać(więc może nie warto przepłacać było ;) )
Moc 9 watt na 7-8 m3 to coś sie już powinno zadziać chyba...

Jak dla mnie to 9w do oczka jest za mała.Zielono widzę działanie tak małej lampy w oczku.
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny