wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wykonanie studni - głebszego miejsca prośba o pomoc
Autor Wiadomość
art1234
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-14, 09:56   Wykonanie studni - głebszego miejsca prośba o pomoc

Mam taki problem. Chciałbym w swoim stawie wykonać w najgłebszym miejscu taka jakby studnię - głebsze miejsce o wymiarach prostokątu 2 m x 1 m x 80 cm wysokie. Byłoby to głebsze miejsce w którym zbierałyby się na zime ryby, zanieczyszczenia - potem usuwane pompą zatapialną.

I teraz problem bo nie wiem z czego to wykonać a mam takie pomysły - wszystkie niestety z jakiegoś powodu do kitu ale:

1. zatopić krąg betonowy od studni - nie za dobre bo kregi są straqsznie ciężnie i nie będzie prostikątne.

2. Wykonać konstrukcje z blachy nierdzewnej lub aluminiowej - ale są bardzo drogie.

3. Wykonać prostokąt z płyt betonowych uzywanych do budowy płotów betonowych -najtańsza wersja jedna płyta ok 30 zł. Ale czy to wytrzyma bo będzie nie scalone - 4 odrębne kawałki.

4. Jakaś konstrukcja plastikowa - ale z jakiego plastiku i czego do tgo użyć.

Bardzo proszę o pomysły i kometarze a może ktoś z forum ma jakąś konstrukcję i chciałby ja zbyć.
Artur
 
 
maruder
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-14, 13:05   

Skoro masz naturalny staw, to może po prostu wykop w jakimś miejscu dziurę; bez tych całych kręgów i prostokątów. Tak w ogóle, to do czego one byłyby potrzebne?
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2009-09-14, 13:17   

Może spróbuj zatopić wannę i wcisnąć ją w dno- prawie prostokąt i wymiary podobne. Miałbyś piękne gładkie dno do zbierania zanieczyszczeń, a roboty prawie wcale.

[ Dodano: 2009-09-14, 13:18 ]
piotr urbanski napisał/a:
to może po prostu wykop w jakimś miejscu dziurę; bez tych całych kręgów i prostokątów.


szybko boki by się osunęły i głębokość zniwelowała
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
art1234
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-14, 13:28   no tak

O wannie też myślałem tylko zapomniałem napisać ale czy ona nie będzie korodowała? Ponadto z pod wanny nie można wydobywać piasku bo ma dno a jak się nie "wciśnie" do końca to co? Można ewentualnie odciąć dno. No i też jest cięzka.
Do Piotra Urbańskiego - mam już dziurę ale chcę mieć jeszcze glębiej a jak tak zrobię to mi się zaczną obsypywać dno bo szerokość stawu jest z 6 m i kopanie w dół tak jak na plazy w pisaku łączy się z obsypywaniem.
Art
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2009-09-14, 14:08   

tylko wanny żeliwne są ciężkie, co do korozji to bym się nie martwił przecież one są zabezpieczone i na pewno wytrzyma wiele lat.

a dno to moim zdaniem największa zaleta a nie wada- po włożeniu tam pompy wybierasz tylko zanieczyszczenia i brud tyle ile wpadło bez niepotrzebnego naruszania podłoża i pompowania piachu.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
art1234
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-14, 14:20   No jest to pomysł

no jest to pomysł>

A może ktoś ma inny.
Art
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-16, 19:44   

Cześć,

pierwsza rzecz jak będziesz kopał. Moim zdaniem najłatwiej uzyskasz właściwy efekt zakopując kręgi betonowe. Co Ci przeszkadza że są okrągłe :-o Okrągłe ma swoje zalety daje się toczyć, a to jest duży plus. Wannę gorzej się toczy, a skąd teraz wannę żeliwną.
Ja bym kupił ze dwa kręgi od szamba (mają większe średnice) i zatopił we właściwym miejscu, a potem kopał w środku i krąg będzie się elegancko obsuwał. Zakopywanie wanny to już inna bajka. Porównaj też ile wejdzie Ci wody do tych "naczyń". Wanna to niewielka pojemność. Jak dasz ze dwa kręgi to z m3 będziesz miał pojemności.
W grę wchodzą też inne sposoby umocnienia tego brzegu, jak piszesz wszelkie gotowce z betonu. Więcej roboty z montażem mniej noszenia. Możesz się szarpnąć i kupic taką betonową palisadę.
Zawsze coś za coś
:piwko: Bajbas
 
 
art1234
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-17, 10:02   kręgi ale jest jeden problem

Dzięki za odpowiedź kręgi były moim pierwszym pomysłem i zgadzam się że byłyby najlepsze. Niestety krąg o średnicy 80 cm i h ok 60 cm waży ok. 130 kg. Jest to mały krąg i nie wiem czy jest po co go zatapiać - można kilka takich zatopić. Duży krąg waży i ze 400 kg a to bez dźwigu nie da się zastosować. Proszę pamiętać że tam jest z 1.80cm wody i nie ma jak go wtoczyć a jak się go poprostu wrzuci to pewno będzie problem z ustawieniem go na odpowiednie miejsce. Pewno się tak skończy, ze wybiore szlam i obsadzę obsypujace się pod wodą burty liliami wodnymi których korzenie zwiążą piasek na ok 1 metrze i nie będzie się obsypywać lub wymyślę coś innego.
Dzięki za pomysły.
Artur
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2009-09-17, 10:20   

art1234 napisał/a:
Proszę pamiętać że tam jest z 1.80cm wody

Taka głębokość a ty jeszcze chcesz pogłębiać ?!
A jeżeli już to czy nie myślałeś żeby zrobić w wykopie cembrowinę z drewna np. dębowego, akacjowego lub olchowego? Takie okrąglaczki z gałęziówki nie były by zbyt drogie a drewno pod wodą trzyma się b. długo. I z ułożeniem nie powinno być większego problemu i pogłebienie mogło by mieć wymiary jakie sobie wymyślisz.
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-09-17, 10:33   

Moim zdaniem daj sobie z tym spokój. Ew zatop w tam gdzie masz najgłębiej kratkę betonową / taką na podjazdy/. Na tym postaw pompę przeznaczoną do wypompowywania nieczystości, są takie które ciągną zanieczyszczenia o śr do 15 mm. Pompę postaw na cegle,
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-17, 12:14   

Nie wiele wiemy, jak rozumiem masz 1.8 z czego dużo jest szlamu i Ty chcesz zrobić jedno miejsce by było aż do dna czyli do 1,8 czysto.
Nie wiem czy i jak można podjechać tam ciężarówką. Są przecież samowyładowawcze. natomiast zatopienie 100-200 kg nic prostszego, kanistry wokół, holujesz na właściwe miejsce i spuszczasz na linie :)
Krąg ma ten plus, że będzie się sam w ten muł zapadał. I jeśli w kręgu byłaby silna pompa która zassałaby ten muł, to może bez kopania by się obyło. No można jeszcze zrobić keson, no dobra z tym przesadziłem.
W sumie fajny problem, chciałbym taki mieć (a raczej taki staw)
Pozdr, Bajbas
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-09-17, 12:28   

Bajbas napisał/a:
. No można jeszcze zrobić keson, no dobra z tym przesadziłem.
Wynająć ekipę nurków i okręt podwodny?Jak będzie ił lub glina pod spodem to nic samo się nie zapadnie.A przepraszam można to wypłukać silnym strumieniem wody. Problem jest bardzo ciekawy.
 
 
art1234
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-17, 12:50   Dobre

Dobre mam pompę 16 tyś litrów na h. Sam jestem płetwonurkiem dlatego mogłem sobie pozwolić na odmulanie stawu metodą podwodną :-D mułu jest z 40 cm i nie ma problemu żeby go wybrać tą pompą i z moim sprzetem ale własnie obsypuja się powodne brzegi. Jakby został zatopiony krąg to dotarby do dna a na dznie jest piasek - taki jak nad morzem i można go łatwo wyciągną pompą a krąg się zapadnie. Zobaczymy co da się zrobić ale to już pewno w przyszłym roku dzięki za propozycje.
Artur
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2009-09-17, 22:24   

Najprościej jednak będzie z palisadą betonową tym bardziej że sam nurkujesz :p Z powbijaniem w dno nie powinno być problemu, kształt i wielkość zrobisz jaką tylko będziesz chciał :)
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
art1234
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-18, 11:27   No chyba nie

Palisady betonowej nie da się wkopać w dno ani wbić. Chyba stanie na 4 płytach po 2 m z ogrodzenia betonowego w kwadracie podtrzymanych przez wbite w dno kołki dębowe - podobno moga przetrwać te kołki oczywiście w wodzie i kilkadziesiąt lat to już ja zyć nie będę. Ale jak zachowuje się beton w wodzie - nie będzie zamarzał i rozmarzał - chyba postoi.
Art
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny