wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki Sposób Dla Mnie Będzie Najlepszy?
Autor Wiadomość
Łukasz Lerka 
Nowy



Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 2
Skąd: Wysokin
Wysłany: 2009-10-25, 15:04   

hej
tez wykuwalem siekiera i bylo ok a potem wstawilem snopek slomy i wszytsko szlak trafil, a teraz mam pytanie bo moje oczko jest nie duze 4x4 i 1 metr glebokosci, a co gdybym moze przykryl folia biala obsypal po bokach i zrobil otwor na tlen malutki, bedzie cieplej pod folia:/
co o tym myslisz?
_________________
walka z zimą
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2009-10-25, 17:35   

Będzie cieplej, ale nie utrzymasz folii na rozpiętości 4 m bez konstrukcji wzmacniającej. Bez podparcia pierwszy mocniejszy śnieg wszystko zarwie do wody.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
sebastianrost 
Hobbysta



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 382
Skąd: Poznan-Rokietnica
Wysłany: 2009-10-25, 21:02   

Kup lepiej napowietrzacz bedziesz miał mniej pracy wiecej pieniedzy folia też kosztuje a efekt napewno lepszy niż folia która i tak nie rady opadom atmosferycznym.Koszt pompy i jej utrzymania naprawde niewielki szkoda zachodu na różne pierdoły
_________________
http://picasaweb.google.c...rost/OczkoNoca#

Pozdrawiam Sebastian
 
 
 
leszek50-57 
Oczkomaniak



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 1681
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2009-10-26, 18:56   

Łukasz Lerka napisał/:a
hej
tez wykuwalem siekiera i bylo ok a potem wstawilem snopek slomy i wszytsko szlak trafil, a teraz mam pytanie bo moje oczko jest nie duze 4x4 i 1 metr glebokosci, a co gdybym moze przykryl folia biala obsypal po bokach i zrobil otwor na tlen malutki, bedzie cieplej pod folia:/
co o tym myslisz?
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Łukasz zrobiłeś największe głupotę, nie robi się przerębla w takim oczku,
bo ryby wybudziłeś z letargu i miąłeś efekt, jak byś od razu włożył snopek
do oczka przed mrozem to by był lepszy efekt dla ryb.Z folią daj sobie spokój,
bo znowu ci nie wypali,tylko zamontuj na powietrzacz i będzie okej
poz.Leszek
-------------
_________________
poz.Leszek
http://forum.oczkowodne.n...ht=oczko+larona
http://www.youtube.com/watch?v=Thnt11Bkyx4
 
 
 
Vanka 
Przyjaciel forum



Pomogła: 85 razy
Dołączyła: 04 Lip 2009
Posty: 2044
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-10-26, 19:45   

Czy ktoś próbował z ze styropianem takim w kawałeczkach?
Wsadzić go w jakiś worek albo siatkę, obciążyć i moim zdaniem ma większe pole do popisu niż cały kawałek. A może się mylę?.. proszę o komentarze :)
Pozdrawiam
_________________
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=3444
Bądźcie pozdrowieni :)
 
 
szopen 
Hobbysta



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 401
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2009-10-26, 20:27   

Van !, być może też by coś to dało, ale myślę, że prościej jest na wodzie położyć całą płytę 100 x 50 cm z wyciętym otworem w środku np. fi 25, przykrytym czymś przepuszczalnym dla ulatniających się gazów ze stawu. Dopełnieniem tego zestawu byłby jeszcze napowietrzacz.

Pozdrawiam Antoni !!
_________________
ANTERMOSZOP
 
 
melek 
Przyjaciel forum


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1998
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2009-10-26, 20:29   

Po co te wszystkie manewry? Styropian, grzałki pożerające wielkie ilości prądu ,itp. Wystarczy napowietrzacz o odpowiedniej wydajności i tyle.
 
 
Vanka 
Przyjaciel forum



Pomogła: 85 razy
Dołączyła: 04 Lip 2009
Posty: 2044
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-10-26, 20:35   

ciekawość to pierwszy stopień do piekła ;)
tak się jedynie zastanawiałam, ale dziękuję za opinię
_________________
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=3444
Bądźcie pozdrowieni :)
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2009-10-26, 23:57   

szopen napisał/a:
Van !, być może też by coś to dało, ale myślę, że prościej jest na wodzie położyć całą płytę 100 x 50 cm z wyciętym otworem w środku np. fi 25, przykrytym czymś przepuszczalnym dla ulatniających się gazów ze stawu.


rada bez sensu - lód zamarzanie pod styropianem - położyć płytę na wodzie czy na lodzie to w zasadzie bez różnicy-efekt zerowy


Van napisał/a:
Czy ktoś próbował z ze styropianem takim w kawałeczkach?


ciekawostkę widziałem na zdjęciu w książce o koi (Jarek ja ma) - cała powierzchnia oczka zasypana kulkami ze styropianu.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-10-27, 02:38   

AurorA napisał/a:
ciekawostkę widziałem na zdjęciu w książce o koi (Jarek ja ma) - cała powierzchnia oczka zasypana kulkami ze styropianu.


Małe sprostowanie Arku. To nie są kulki styropianowe, a czarne, puste w środku kulki poliuretanowe.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
art1234
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-27, 12:02   Nie chcę sie powtarzać

nie chcę się powtarzać ale wcześniej dałem bardzo dobry i sprawdzony sposób domków ze styropianu bez napowietrzacza prądu i działa do - 20 C.
Art
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2009-10-27, 16:52   

Naprawdę wystarczy napowietrzacz.
A dla tych bez prądu podam mój system (nie zawsze mam prąd tylko od czasu do czasu).
Ja poświęciłem jedną beczką, przyciąłem ja do wysokości 60 cm by nie wystawała ponad taflę lodu, w jej bokach wywierciłem otwory do których przywiązuję pęczki czciny, całość tworzy duuuży snop czciny.
Beczka po to by na wiosnę gnijąca czciła nie zaśmiecała oczka.
Całość obciążam kamykami i stawiam na dnie oczka i to wystarcz by na Suwalszczyźnie w oczku o głębokości 120cm przezimowały orfy; karpie, karasie, jesiotry, słonecznice.
Jak jest lód to wiercę delikatnie po cichu otwór odpompowuje 1-2 cm wody by powstała kurtyna powietrzna (ktoś już to pisał niedawno ja również pisałem o tym z 2 lata temu) tam będą gromadziły się gazy których nie odprowadzi czcina.
Odradzam rąbanie, kucie lodu to niewskazany zbyteczny hałas.
Trochę problemów wiosną przy wydobyciu bo to waży ale górną część odciążenia można wkładać w workach a te już nie problem wyciągnąć, reszta to pikuś.

PS. Uspokajam sfrustrowanych moim postem odezwałem się tylko w tej wyjątkowej sprawie.
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2009-10-27, 22:20   

Pawel Woynowski napisał/a:
AurorA napisał/a:
ciekawostkę widziałem na zdjęciu w książce o koi (Jarek ja ma) - cała powierzchnia oczka zasypana kulkami ze styropianu.


Małe sprostowanie Arku. To nie są kulki styropianowe, a czarne, puste w środku kulki poliuretanowe.
Tak zgadza się, jest to pokazane na zdjęciu choć tam generalnie po przykryciu zaleca się jeszcze jego podgrzewanie ale to dotyczy głównie stawów gdzie hodowane są karpie koi
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Monia333 
Początkujący



Dołączyła: 02 Sty 2010
Posty: 10
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2010-01-07, 14:20   Re: Jaki Sposób Dla Mnie Będzie Najlepszy?

Adamas1 napisał/a:
Witam mam stawik 400-500 m2 i trochę się boję zimy. Opowim trochę o stawie, staw ma bardzo dużo trzciny, którą nonstop koszę. Ale i tak z 1/5 pokryta nią jest nonstop... wkoło są drzewa, jest to stawik naturalny, wody w najgłębszym miejscu jest ~130, 140 centymetrów, podłożem jest IŁ, wiadomo sporo roślinności wodnej, obsada to ~70 karpi ~30 amurów, multum małych karasi. Takich 6-7 cm, karpie 6-12 cm, a amury 3-6 cm, niema tam prądu, więc grzałka/brzęczyk odpada... bieganie 3km z wrzątkiem też... o kłuciu słyszałem bardzo wiele negatywnych opini ;) :-( więc niewiem czy kłuć, czy wrzucić wałek drewna, czy styropian... proszę o pomoc, wiem że to jeszcze jest czas ale wolę być przygotowany na wszystko...


hm... ja też mam staw i nic w zimę nie robię, tylko że mam w nim same karasie ozdobne. A tak z tego co wiem to: przeręble lub pęczek kawałków trzcin w przeręblu (przez trzciny przechodzi wtedy powietrze)
_________________
Czym jest życie bez ryzyka...
 
 
Bolekso 
Hobbysta


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 302
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2010-01-08, 09:33   

W Twoim przypadku nalepsza jest rada "Bywalca".Zrób przerębel lub dwa z wielkiej płyty styropianowej .W płycie wytnij prosokątny otwór i na to nałóż płasko taką samą płytę mocując ją do dolnej kilkoma kołkami przechodzącymi przez obie płyty.W górnej zrób kilka niewielkich otworów np.1cm nad wyciętym otworem w płycie dolnej.Okresowo sprawdzaj czy nie zamarło. Ew cienki lód usuwaj,powinno być dobrze.
Pozdrawiam ! Bolek
_________________
Murowane 3 m³. 4,5 m². Filtr,lampa UV + żabi dołek 1,5 m ³ bez żadnych urządzeń.
Karasie i orfy.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny