wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki Sposób Dla Mnie Będzie Najlepszy?
Autor Wiadomość
Adamas1 
Początkujący


Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 47
Skąd: Polska
Wysłany: 2009-08-25, 19:43   Jaki Sposób Dla Mnie Będzie Najlepszy?

Witam mam stawik 400-500 m2 i trochę się boję zimy. Opowim trochę o stawie, staw ma bardzo dużo trzciny, którą nonstop koszę. Ale i tak z 1/5 pokryta nią jest nonstop... wkoło są drzewa, jest to stawik naturalny, wody w najgłębszym miejscu jest ~130, 140 centymetrów, podłożem jest IŁ, wiadomo sporo roślinności wodnej, obsada to ~70 karpi ~30 amurów, multum małych karasi. Takich 6-7 cm, karpie 6-12 cm, a amury 3-6 cm, niema tam prądu, więc grzałka/brzęczyk odpada... bieganie 3km z wrzątkiem też... o kłuciu słyszałem bardzo wiele negatywnych opini ;) :-( więc niewiem czy kłuć, czy wrzucić wałek drewna, czy styropian... proszę o pomoc, wiem że to jeszcze jest czas ale wolę być przygotowany na wszystko...
 
 
 
Ludwig 
Bywalec



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 242
Skąd: Kujawsko pomorskie
Wysłany: 2009-08-25, 19:49   

To jest staw duży staw wystarczy od czasu do czasu wykuć przerębel. Nie powinno być coś rybą normalnie przezimują. ;)
_________________
Czym był by ogród ,bez oczka wodnego ;)
 
 
maruder
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-25, 19:53   

Ludwig napisał/a:
To jest staw duży staw wystarczy od czasu do czasu wykuć przerębel.
To zalezy od zimy; jesli bedzie ciezka, to trzeba kuc zdecydowanie czesciej i to calkiem spory.
 
 
Adamas1 
Początkujący


Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 47
Skąd: Polska
Wysłany: 2009-08-25, 20:02   

ja bardzo lubie tam jeździć więc niema problemu :piwko: teraz latem codziennie tam komarkiem zasuwam, karmić je... zimą kupie motorynke, jak się wywale na śniegu to z mniejszej wysokości :-o

a wody do zimy jeszcze dojdzie? bo zauważyłem że przez 3 dni spadł poziom o 4cm, dziennie ponad centymetr :???: ale i tak stoje lepiej niż okoliczne bajorka... one albo całkiem suche, albo do połowy :oops: chyba sobie będe notował ile spadło itp, wtedy sobie porównam ile było najwięcej, a ile najmniej... :yahoo:
 
 
 
maruder
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-25, 20:13   

Jesli na jesieni popada, to powinno najsc. Gorzej, jesli nie...
 
 
leszek50-57 
Oczkomaniak



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 1681
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2009-08-25, 20:37   

Adamas1 napisał/:a o kłuciu słyszałem bardzo wiele negatywnych opini ;) :-( więc niewiem czy kłuć, czy wrzucić wałek drewna, czy styropian... proszę o pomoc, wiem że to jeszcze jest czas ale wolę być przygotowany na
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Przy takich stawach jak są płytkie to w jesieni jak złapi mróz t się robi
przeręble i wkłada się snopki słomy lub trzciny i to na pewno wystarczy
chyba ,że będzie mróz jak na Uralu to i my zamarzniemy. ;)
poz.Leszek
---------------
_________________
poz.Leszek
http://forum.oczkowodne.n...ht=oczko+larona
http://www.youtube.com/watch?v=Thnt11Bkyx4
 
 
 
Adamas1 
Początkujący


Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 47
Skąd: Polska
Wysłany: 2009-08-26, 08:16   

czyli kłucie.... ale ja mam jeszcze takie wierło ręczne, to jakbym tym dzirkę zrobił wtedy by chyba lżej szło pukać... czym najlepiej rozbijać toporkiem??? :bum:
 
 
 
art1234
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-26, 12:38   zrobisz jak chcesz

zrobisz jak chcesz ale walenie w lód nie jest za bardzo ok a wykucie i tak zaraz zamarznie - syzyfowa robota. Zrób sobie jak możesz domki ze styropianu 10 cm i masz do ok. -15 z głowy a jak zamarznie w domku to przy - 25 masz lód ok. 2 cm spokojnie go rozbijesz. Ja tak mam i jest ok.

aha możesz jeszcze wywalić 2 dziury i wypompowywać wodę na lód żeby ja napowietrzyć - jest trochę sposobów - ale przeręble ze względu na szybkie zamarzanie sa złe bo jak jest dziura to się przy niej gromadza ryby (ja miałem tak jednego roku) jak im ona zamarznie to nawet mogą zamarznąć w lodzie przy tym przeręblu.
Art
 
 
Adamas1 
Początkujący


Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 47
Skąd: Polska
Wysłany: 2009-08-26, 13:48   

:-o jakie domki? jak to wygląda? :ziew:
 
 
 
art1234
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-27, 09:20   Takie ze styropianu

Poszukaj w temacie oczko zimą tam sa zdjęcia lub przeszukaj moje posty - mi sie nie chce :)
Art
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-08-27, 10:17   

:-o jakie domki? jak to wygląda? Odwrócona do góry nogami wanna, ze oczywiście obciążona by była zanurzona w wodzie min 20 cm , z 0k 30 cm , z rurką wystającą do góry o śr ok 20mm. Wykonane ze styropianu 5 cm.Ps pierwsze zdanie to cytat, się coś nie tak się skopiował, a mój domowy informatyk śpi.
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2009-08-28, 13:03   

Adamas1 napisał/a:
czyli kłucie.... ale ja mam jeszcze takie wierło ręczne, to jakbym tym dzirkę zrobił wtedy by chyba lżej szło pukać... czym najlepiej rozbijać toporkiem?


najlepsza piła spalinowa, rąbania lepiej unikać
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Adamas1 
Początkujący


Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 47
Skąd: Polska
Wysłany: 2009-08-28, 13:13   

yyy mam tylko tarczówke :hehe: normalnie strasznie trzciną zarasta.... już nawet prawie na środku wybija do góry, w tym roku jeszcze raz będziemy kosić...
 
 
 
art1234
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-31, 12:11   oj ludzie

Kostka ze styropianu bez 1 boku który leży na wodzie grubości ok 10 cm poskręcana na nagwintowane pręty z wyciętym otworek inspekcyjnym obciążona np cegłami
temat oczko wodne zimą.
Artur
 
 
silpe 
Bywalec



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 297
Skąd: Wojnicz
Wysłany: 2009-08-31, 19:37   

Jak kosisz ta trzcine to kos powyzej lustra wody i raczej niebedziesz nic potrzebowal bo ona sama napowietrzy wode --a jak ja bedziesz dalej tak golil co chwila to caly zbiornik zarosnie :P
_________________
oczko 36m³
http://www.youtube.com/wa...feature=mh_lolz
pozdro-- Piotrek
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny