wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Osoka aloesowata (Stratiotes aloides)
Autor Wiadomość
Sylwek P.
Początkujący


Dołączył: 04 Maj 2006
Posty: 34
Wysłany: 2006-05-30, 19:31   Osoka aloesowata (Stratiotes aloides)

Witam, czy macie jakies doswidczenia z ta roslinka ?? Czytałem juz opis na stronie głownej wiec prosze nie wklejak linka :) , chodzi mi raczej o wasze prywatne doswiadczenia, Wyczytałem, ze roslina ta lubi lekko zasadowa wode natomiast w oczku jest preferowana kwasna :???: i czy bedzie ona w takiej wodzie rosla ?
Ostatnio zmieniony przez AurorA 2010-04-20, 00:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2006-05-30, 20:06   

Ja znalazłem bagno z masą tych roślin ale woda tam raczej kwaśna i przejrzysta, widziałem tam młodą rzęsę ale glonów nie było.
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-05-30, 20:37   

U mnie większośc pływa po powierzchni i juz puszczają pąki kwiatowe. To jedna z moich uliubionych roslin wodnych. W sprzyjających warunkach szybko się rozrasta, ale jak warunki jej nie podpasują może zaginąć (spotykałem takie przypadki). Trzeba uważać aby nie obrosłu jej glony nitkowate bo moga ją zamęczyć. Dorodna osoka może wydać kilka młodych. Moje największe okazy maja średnicę ponad pół metra. :D
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
phalina 
Entuzjasta


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 13 Maj 2006
Posty: 568
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2006-06-23, 20:43   

Ja też o tym czytałam i byłam zdziwiona ,że moja poszła na dno :shock: .Z początku myślałam ,że to karp koi mi padł i lezy na dnie,potem okazało sie że moje karpie pływają ,spróbowaliśmy podbierakiem i okazało sie że osoka.Nie chciała wogóle pływać w moim oczku w jeziorze pięknie pływała :???: .ZA dwa tygodnie jadę nad to jezioro to postaram sie przywieść nowy egzemplarz i umocuję ją między dwie deseczki żeby zachowała równowagę i pływała aż się przyzwyczaji :hehe: do zmiany otoczenia.Może mi się uda. :)
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-06-23, 21:11   

U mnie wszystkie pływają po powierzchni i obficie kwitną. :D
Jednak istnieje możliwość że opadła na dno.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
meps 
Początkujący


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 44
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2006-06-23, 22:07   

U mnie też nie ma zamiaru wypłynąć, a nawet kwitnie pod wodą
 
 
KoRcZuS
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Kwi 2006
Posty: 293
Wysłany: 2006-06-24, 18:05   

Zgadza sie, opadla na dno, dzisiaj ja wylowilem. Wszystkie liscie prawie ulecialy, zostalo same klacze ktore plywa teraz po powierzchni, ale chyba powoli wyrastaja nowe liscie, takze mam nadzieje ze jeszcze sie ladnie rosrosnie.
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-06-24, 22:08   

Pamiętaj że bobrek jest po ochroną :P
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-06-25, 16:38   

KoRcZuS napisał/a:
Zgadza sie, opadla na dno, dzisiaj ja wylowilem. Wszystkie liscie prawie ulecialy, zostalo same klacze ktore plywa teraz po powierzchni, ale chyba powoli wyrastaja nowe liscie, takze mam nadzieje ze jeszcze sie ladnie rosrosnie.


Osoki żle znoszą nawet krótki transport i często tracą później wiele liści, ale z czasem się rozrastają.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-27, 16:36   

Czytam Wasze spostrzeżenia o osokach i widzę, że każdy ma jakiś inny sęk. Moje młode osoki wrąbały ryby :x Inaczej nie mogę sobie tego wytłumaczyć, że znikły (w oczku, gdzie ryb nie było osoka młoda ostała się). Początkowo, te które zrobiły "grzyba" było obgryzione, potem znikły. Podobny los spotkał salwinie, ale to drobiazg nie roślina i delikatna jak sałata to się nie dziwię, ale myślałem, że osoka jest zbyt ostra. Czy wam też ryby zjadają osokę?
 
 
phalina 
Entuzjasta


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 13 Maj 2006
Posty: 568
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2006-06-27, 19:31   

Moja jak opadła na dno to już nie wypłyneła,pewnie została zjedzona :roll:
 
 
 
Michał1 
Bywalec



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 169
Skąd: Rotterdam/Lublin
Wysłany: 2006-06-27, 21:30   

U mnie osoki trzymają się całkiem nieźle. Kupiłem jedną 3 lata temu i dzisiaj jest już pięknie wyrośnięta i dorobiła się pięciorga dzieci :P

Rośnie ładnie ale martwi mnie to że nie jest zielona tylko czerwono brązowa, tylko te najmłodsze listki są zielone i jeszcze mi ani razu nie zakwitła.
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-06-27, 23:54   

A tak wygląda dziś moje osokowisko. Na zdjęciu nie widać zbyt kwiatów bo trochę zniszczył je deszcz, ale codziennie jest ich minimum kilkanaście. Woda oczywiście ciągle kryształ.



Osok jest wiele i nie zauważyłem aby ryby się nimi interesowały.

Co ciekawe jest to najczęściej kupowana roślina w moim sklepie - sprzedaliśmy ponad 100.
Jak to kogoś interesuje to na drugim miejscu jest rogatek, na trzecim żabiściek, na czwartym strzałka i na piatym niezapominajka. Statystyka moim zdaniem interesująca.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-28, 13:42   

AurorA napisał/a:
Osok jest wiele i nie zauważyłem aby ryby się nimi interesowały.

MOje widocznie są za słabo karmione i z braku innych roślin zjadają osoke (jest tylko lilia i rogatek). Jesienia ja dla odmiany zjem większośc ryb i w przyszłym roku mam nadzieje, że osoka pożyje.
A z innej beczki. Jak puszczała młode pędy to je podcinałem i pływały jak osamodzielne rośliny. Ale chyba zrobiłe to zbyt szybko, bo jedna co została na roślinie matecznej urosła taka jak ona, a te odcięte rosną dużo wolniej. Czy tu są jakieś reguły?
:pa:
 
 
KoRcZuS
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Kwi 2006
Posty: 293
Wysłany: 2006-06-28, 15:35   

a z mojej osoki odlecialy wszysciutkie liscie, zostala sama bulwa, nie wiem czy cos z tego bedzie, ale zostawie na jakis czas i bede obserwowal czy rosna jakies liscie
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny