wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Narzędzia do pielegnacji oczka wodnego
Autor Wiadomość
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-09, 17:31   Narzędzia do pielegnacji oczka wodnego

Witam i zapraszam oczkomaniaków do pokazania swoich narzędzi i urządzeń, którymi posługują się pielęgnując swoje oczko wodne. Z pewnością dużym zainteresowaniem będą cieszyć się te pokazane narzędzia, które zostały udoskonalone przez samego oczkomaniaka.
Ja np. od kilku lat do pielęgnacji roślin używam lekkie nożyce do przycinania gałęzi dzięki przedłużeniu ich rękojeści.
http://www.fmix.pl/zdjecie/4376164/nozyce


Po przymocowaniu plastikowych rurek do rękojeści nożyc, mam możliwość podcinania na większych głębokościach np pożółkłych liści lilii wraz z łodygami. Także przy pomocy takiej konstrukcji podcinam bez trudności pędy roślin z dala od brzegu. Długość nożyc po modyfikacji to 120 cm.
Pozdrawiam. Ryba 2008 :yahoo:
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
jurek47 
Entuzjasta



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 776
Skąd: swietokrzyskie
Wysłany: 2014-09-09, 18:50   

Jak szeroko rozkładasz ręce aby cokolwiek weszło w ostrza.
_________________
Oczko 12m3
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=3546
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-09, 20:12   

jurek47 napisał/a:
Jak szeroko rozkładasz ręce aby cokolwiek weszło w ostrza.


Witam. Nie zastanawiałem się nad tym problemem, może dlatego, że dotychczas nie miałem problemu z posługiwaniem się tym urządzeniem. Ale Twoje słuszne spostrzeżenie zmusza mnie do dalszego jego udoskonalania. Polegać ono będzie na podgrzaniu białych rurek w połowie i ich wygięciu ku sobie (do środka). W ten sposób całość będzie bardziej ergonomiczna. Zatem proszę czekać na kolejne zdjęcia tego urządzenia po następnej modyfikacji. Pozdrawiam. Ryba2008 :pa:
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
jurek47 
Entuzjasta



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 776
Skąd: swietokrzyskie
Wysłany: 2014-09-15, 19:53   

Ja używam starego sekatora do pielęgnacji drzew.
_________________
Oczko 12m3
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=3546
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2014-09-16, 17:36   

a ja wskakuje do oczka i obrywam ręcznie
dziś tez półgodzinki nurkowałem i poczułem ze jest chłodno mimo upalnej pogody
moje podstawowe narzędzie w oczku to siatka do wyławiania planktonu- wyławiam nią wszystko
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-16, 18:06   

AurorA napisał/a:
a ja wskakuje do oczka i obrywam ręcznie
dziś tez półgodzinki nurkowałem i poczułem ze jest chłodno mimo upalnej pogody
moje podstawowe narzędzie w oczku to siatka do wyławiania planktonu- wyławiam nią wszystko


Witam i nieprawdą jest, że masz taką siatkę do wyławiania planktonu, chyba, że pokażesz zdjęcie 3D tej siatki do wyławiania planktonu. Nigdy takiej nie używałem. Please. Pozdrawiam. Ryba2008. :piwko:
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-22, 19:31   

Witam. C.d. modyfikacji nożyc. Z powodu brązowego koloru ostrzy nożyc (rdza), po ich zanurzeniu w oczku wodnym, miałem często trudność w umieszczeniu łodygi obcinanej rośliny pomiędzy ostrzami. Dlatego postanowiłem pomalować ostrza na kolor biały. Efekty można oglądać na poniższych zdjęciach.





Pozdrawiam. Ryba2008
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-24, 17:05   

Witam.
Pielęgnacja oczka wodnego, to nie tylko dbanie o rośliny w nim rosnące, ale także dbanie o odpowiedni stan jego zarybienia.
Po zbudowaniu i urządzeniu „naszego” oczka wodnego, większość oczkomaniaków zauważa, że już po kilku latach jego oczko, to tzw. „zupa rybna”. W tym roku takiego faktu właśnie doświadczyłem. Zmniejszenie liczebności ryb rozpocząłem w czerwcu od zmniejszenia narybku w oczku wodnym.
W tym celu kupiłem klatkę siatkową (podrywkę na żywca) posiadającą z każdej strony kieszenie wejściowe.




Klatkę zanurzałem na płyciźnie w oczku na głębokość do 50 cm.
Przez pierwszy tydzień codziennie wyławiałem od 15 – 20 rybek wielkości do 4 cm, większe sztuki nie chciały wpłynąć do klatki.
Ponieważ w drugim tygodniu do klatki wpłynęła duża żabka i utopiła się ( pogrzeb odprawiłem z honorami, żal, łzy i lament też był), podjąłem usilne starania w udoskonaleniu klatki siatkowej, aby nigdy do takiego pogrzebu doszło. Modyfikacja klatki polegała na tym, że górę siatki ( sufit) przeciąłem z 3. stron i zwinąłem jak dywan. W ten sposób zapewniłem wpływającym do klatki żabkom swobodne wyjście.


Zmienił sie oczywiście sposób zanurzania klatki w oczku. Po modyfikacji klatkę zanurzałem w wodzie tak, aby górna część klatki wystawała nieco nad wodę 2-3 cm, dbając jednocześnie o to, aby kieszenie wejściowe były pod wodą.


Połowy narybku nie zmniejszyły się. W sumie, w czasie tegorocznego sezonu wyłapałem około 400 szt. narybku. Ile jeszcze pozostało do złowienia? Trudno powiedzieć. Natomiast złote karasie około 10. centymetrowe łapałem ręką, po uprzednim ich oswojeniu. W sumie złapałem w ten sposób ponad 20 sztuk., które to wpuściłem do dużego stawu. Natomiast narybek wyłowiony przy pomocy tak zmodyfikowanej siatki wpuszczałem do filtra korzeniowo-glebowego zmyślą, że zjedzą je żaby. Z pewnością część narybku z powrotem wróciła do oczka krótkim strumykiem wypływającego z filtra. W przyszłym roku cały wyłowiony narybek będę wpuszczał do stawu Przyszły sezon też rozpocznę od wyławiania narybku, bo profilaktyka jest łatwiejsza niż leczenie „gęstej zupy rybnej”.

Pozdrawiam. Ryba2008 :soczek:
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2014-09-25, 00:44   

Ciekawa ta podrywka.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-26, 18:58   

Witam i pytam: co to za przyrząd i do czego służy w oczku wodnym?



Pozdrawiam. :x Ryba2008
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-09-26, 19:59   

Cóż, do pomiaru przejrzystości wody.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-27, 18:56   

wolanin napisał/a:
........do pomiaru przejrzystości wody.


Witam i gratuluję trafnej odpowiedzi.
Kolego Wolanin, w nagrodę możesz pogłaskać moją niemiecką kotkę o imieniu Burgunda.
Zrób to teraz i nie pozwól, aby inni byli przed Tobą.


Pozdrawiam. Ryba2008 :piwko:
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-09-27, 20:18   

Dziękuję, Ryba, a w zastępstwie uroczej Burgundy pozwoliłem sobie pogłaskać swoją kicię Teofilę czyli Tinkę :)
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-10-04, 15:19   

Witam. Krążek, który pokazałem na zdjęciu, to miniaturka krążka Secchiego. W kategorii tematów "Woda" i w temacie "Badanie przeźroczystości wody w oczku krążkiem Secchiego" sprawdzałem jego przydatność do sprawdzania przeźroczystości wody w oczku wodnym. Jakie były rezultaty, możesz zobaczyć na prezentowanych zdjęciach w wymienionym temacie. Zapraszam. Ryba2008 :pa:
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-07-07, 14:40   

Witam. Przedstawię zastosowanie linijki szkolnej do kontroli poziomu wody.
Wyjeżdżając z działki, odczytuję i zapisuję poziom lustra wody w oczku wodnym np. 25,2 cm. Podczas następnej wizyty (np. 7 dni) odczytuję z podziałki linijki poziom wody np. 22,5 cm. Różnica wynosi 27 mm. Znając powierzchnie oczka np. 30 m2 i mnożąc ją przez 27 mm określimy ubytek wody w oczku w wyniku wyparowania = 810 litrów. Dzienny ubytek wody w oczku wynosi 810 / 7 = 115,7 l/dzień

_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny