wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
patent na zamarzający wężyk
Autor Wiadomość
ZiK 
Przyjaciel forum
Witam :)


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 13 Mar 2006
Posty: 1002
Skąd: Zamość
Wysłany: 2006-11-08, 19:40   

AurorA,
Ten filterek to chyba przeznaczony jest do oczyszczania paliwa zakłada się go na wężyk który doprowadza paliwo do silnika w samochodzie ma wyłapywać zanieczyszczenia zawarte w benzynie. :D
Ale to może być dobry patent na skraplającą się wodę w wężyku. :good:
Tylko jak go założysz w którym miejscu? :)
_________________
Pozdrawiam Tomek :piwko:
Moje Pierwsze Oczko Wodne

Mój Profil Nasza Klasa

Moje Drugie Oczko Wodne
 
 
 
Maikler 
Hobbysta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 303
Skąd: nie wiadomo
Wysłany: 2006-11-08, 20:05   

zik napisał/a:
Ale to może być dobry patent na skraplającą się wodę w wężyku.

W jaki sposób miałoby to przeciwdziałać skraplaniu się pary wodnej? Nawet jeżeli się zatrzyma na tym filtrze to na nim może też zamarznąć nie :?
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-11-08, 20:17   

Jest w nim sporo miejsca na skraplającą się wodę - jeszcze tego nie używałem to dopiero plany - zimą testy. Zastanawiam się czy dać przed okienkiem w piwnicy czy tuz za nim :roll:
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Maikler 
Hobbysta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 303
Skąd: nie wiadomo
Wysłany: 2006-11-08, 21:28   

AurorA napisał/a:
Jest w nim sporo miejsca na skraplającą się wodę - jeszcze tego nie używałem to dopiero plany - zimą testy. Zastanawiam się czy dać przed okienkiem w piwnicy czy tuz za nim


Wydaje mi się, że lepiej przed okienkiem. Mniejsze prawdopodobieństow, że coż zamarznie na zewnątrz, a tak przez cały wężyk na zewnątrz będzie leciało osuszone powietrze.
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2006-11-08, 22:08   

Maikler napisał/a:
Wydaje mi się, że lepiej przed okienkiem. Mniejsze prawdopodobieństow, że coż zamarznie na zewnątrz, a tak przez cały wężyk na zewnątrz będzie leciało osuszone powietrze.

Też mam takie zdanie, wydaje się to dobre rozwiązanie. Ciekawe tylko czy tem filterek mocno nie ograniczy wydajnosci napowietrzacza :?:
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2006-11-09, 10:39   

wydaje mi się że ten filterek nie zapobiegnie skraplaniu się wody , może w jakimś stopniu zniwelować ale na pewno nie zapobiegnie--przecież woda w pompowanym powietrzu nie jest w postaci kropel, spróbuj dmuchnąć na lustro przez ten filterek i zobaczysz czy osadzi się para :???:
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-11-09, 14:02   

Cytat:
spróbuj dmuchnąć na lustro przez ten filterek i zobaczysz czy osadzi się para


Fajny pomysł.

POczątkowo nie ma pary na lustrze, ale jak się dłużej podmucha zaczyna sie trochę pojawiać - znacznie mniej niż dmuchając przez rurkę. Pocieszam się tym że w piwnicy nie będzie tyle pary co w moich płucach :P
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Maikler 
Hobbysta


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 303
Skąd: nie wiadomo
Wysłany: 2006-11-09, 15:06   

Cytat:
POczątkowo nie ma pary na lustrze, ale jak się dłużej podmucha zaczyna sie trochę pojawiać - znacznie mniej niż dmuchając przez rurkę. Pocieszam się tym że w piwnicy nie będzie tyle pary co w moich płucach


Na pewno będzie lepiej niż jakby tego filtra nie było chyba, że ograniczy przepływ powietrza :?
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2006-11-09, 18:47   

może za bardzo zaczynam kombinować :) ale czy nie leprzym sposobem był by jakiś odstojnik np.jakiś mały pojemnik , wężyk wlotowy niżej a wylotowy wyżej
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-09, 19:04   

Witajcie,
moim zdaniem ten filtr nic nie da. Trzeba by poszukać substancji łapiącej wilgoć (tak jak te torebki z żelem, które się daje do sprzętu elektronicznego). Ale jeśli już dawać "coś" to na mrozie, by się skraplało w filtrze a nie w wężyku. Filtr na 100% przyhamuje przepływ, ale jednocześnie papier jest zbyt rzadki by złapać parę wodną (co innego krople w paliwie). Chyba, że na zewnątrz, tyle że wtedy może pokryć się szronem i zaczopowac wylot (ale poźniej niż w wężyku). A może po prostu dać (ja nie ma takiej możliwości, wężyk zakopany) na dworze rurę o znacznie większym przekroju. Będzie szronić po ściankach, ale prześwit jeszcze będzie. Co jakis czas odmrozić jak lodówkę i znów do boju!
Pozdrawiam, Bajbas
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-10, 13:25   

Witajcie raz jeszcze,
tym razem sprawozdawczo i bez gdybań.
1. Zasięgnąłem porady u ludzi, którzy robią filtry (klimatyzacja itp.) - moi sąsiedzi. Porada - sklep z kompresorami. Filtry do osuszania powietrza do kompresorów (malowanie natryskowe).
2. Byłem w sklepie i nabyłem filterek plus dwa trójniki plus 1 m przewodu do pompki.
Całość 69.20. Drogo, ale życie rybek droższe od pieniędzy.
Filtr ma specjalną substancję wytrącającą wodę ang. carbon tetrachloride. Woda spada do odstojnika. Ten ma przycisk by tę wodę zwalić. Filterek ma nagwintowane otwory do mocowania. Trójniki do wkręcenia w filtr, uszczelka gumowa. Przewód "fi" 6 mm wymiar zewnętrzny t (można dobrać inne rozwiązania). Uchwyt zaciskowy (przewód wchodzi do trójnika, a nie na kształtkę). Wypięcie przewodu przez naciśnięcie odpowiedniej części (całość do ciśnienia 1 MPa). Pełny profesjonalizm :brawo:
Sądzę, że jeśli coś ma działać to takie właśnie takie urządzenie. Kasa równa pompce, ale ja wolę rano nie wyglądać, czy jeszcze powietrze idzie czy już nie.
Podsumowując - jak ktoś chce, wali do najbliższego dobrego lakiernika. Bierze namiary na stosowny sklep. Kasa na stół i do montażu.
Pozdrawiam, Bajbas
PS. Dwa trójniki, ponieważ pompka ma dwa wyjścia.
 
 
ZiK 
Przyjaciel forum
Witam :)


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 13 Mar 2006
Posty: 1002
Skąd: Zamość
Wysłany: 2006-11-10, 13:29   

Tak Bajbas, ale ile będzie to zużywało prądu? :?:
To w sumie można zwyczajny jakiś mały kompresorek zastosować tylko dać dłuższy wężyk. :)
_________________
Pozdrawiam Tomek :piwko:
Moje Pierwsze Oczko Wodne

Mój Profil Nasza Klasa

Moje Drugie Oczko Wodne
 
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2006-11-10, 15:29   

zik napisał/a:
Tak Bajbas, ale ile będzie to zużywało prądu?
To w sumie można zwyczajny jakiś mały kompresorek zastosować tylko dać dłuższy wężyk.

To nic nie będzie zużywać pradu bo to jest taki filterek stosowany w lakierniach do osuszenia powietrza z kompresora, a uBajbas, za kompresor będzie robiła pompka (napowietrzacz) prądu pojdzie tyle ile zużyje napowietrzacz. Mnie ciekawi w dalszym ciągu jaki to będzie miało wpływ na wydajność napowietrzacza o ile ten filterek ograniczy przepływ powietrza
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-10, 17:57   

Nie mam pojęcia i mało mnie to obchodzi :P To tak jak by dywagować, czy podanie danego środka nie będzie miało środków ubocznych, choć wiadomo, że pacjent bez tego umrze. A wolę, żeby wydajność pompki spadła o X% niż o 100% co miało miejsce poprzedniej zimy (czyli nastąpiło zaczopowanie wężyka). A pewnie zanim spadła do zera to mocno się wcześniej dusiła z przydławienia wężyka lodem. Pompka może miec kamień na różnych głębokościach (moja do 1,5 m a ma na 0,7m) więc na pracę z różnymi oporami też jest przygotowana.
Pozdrawiam, Bajbas

PS. Dodam, że dmuchnąłem w filtr i nie wyczuwam żadnych oporów. Nic innego nie mogę zrobić :pa:
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2006-11-10, 19:22   

Bajbas napisał/a:
A wolę, żeby wydajność pompki spadła o X% niż o 100%

Z tym że X > 50% i wtedy wydajność napowietrzacza spada ponad 50% i nie wiem czy jest sens stosować taki "osuszacz"
Bajbas napisał/a:
PS. Dodam, że dmuchnąłem w filtr i nie wyczuwam żadnych oporów. Nic innego nie mogę zrobić
To już jest jakaś pozytywna informacja :)
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny