wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczko + glon i ciemna woda
Autor Wiadomość
markosik1 
Początkujący


Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 37
Skąd: Birmingham
Wysłany: 2008-06-25, 04:58   

czy jak kupuje rosliny np lilie w doniczkach , to powinienem je przesadzic do jakies wiekszej, czy moge wstawic ta doniczke , w ktorej kupilem?
_________________
...pozdrawiam Marcin
 
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-25, 07:35   

markosik1 napisał/a:
czy jak kupuje rosliny np lilie w doniczkach , to powinienem je przesadzic do jakies wiekszej, czy moge wstawic ta doniczke , w ktorej kupilem?


Lepiej przesadzić do czegoś większego, bo po co za rok wyciągać i przesadzać?
 
 
markosik1 
Początkujący


Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 37
Skąd: Birmingham
Wysłany: 2008-07-01, 21:23   

No tak, dzis juz mnie szlag trafil woda zielona jak zupa oraz mnostwo glonow , postanowilem zrobic generalne porzadki, sposcilem jakies 70 cm wody dokladnie na razie zostawilem jakies 30, umylem dokladnie to co moglem jutro dokoncze reszte folii jak spuszcze reszte wody. Pytanie moje jest:
1 jak sie moge zabezpieczyc, zebym po jakims czsie nie mial syfu znowu?

2.przypomnialo mi sie, ze w gornej czesci oczka mialem na powierzchni mnostwo zielonego takjakby takie male zielone platki to bylo w czesci gornej, potem to spadlo na dol do glownego zbiornika i sie zaczal robic syf, czy te zielone platki moga byc przyczyna zupy w wodzie?
3.chcialbym kupic dobra ziemie do oczka, czy moze byc obojetnie jaka, czy sa specjalne rodzaje?
_________________
...pozdrawiam Marcin
 
 
 
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-07-02, 08:17   

1,wprowadż jak najwięcej roślin,zwłaszcza podwodnych i pływających
2.Jeśli to rzęsa wodna,to nie przeszkadza,o ile nie zarasta całej powierzchni,może nawet nieco ograniczać rozwój glonów,podobnie jak inne rośliny pływające,ale może to być też jakiś pływajacy glon.Daj zdjęcie.
3Są specjalne podłoża dla roślin wodnych,stosowane w akwarystyce.W oczku jednak koszt ich użycia byłby astronomiczny.Proponuję zwykłą ziemię z ogrodu,z nienawożonego miejsca,można zmieszać z piaskiem.Moim zdaniem ziemia ze sklepów ogrodniczych nie nadaja się,gdyż nigdy nie wiadomo,co zawiera/dodatki nawozowe,/
 
 
Pawlak 
Oczkomaniak



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 852
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2008-07-02, 08:20   

wojtas napisał/a:
Moim zdaniem ziemia ze sklepów ogrodniczych nie nadaja się,gdyż nigdy nie wiadomo,co zawiera/dodatki nawozowe,/

Ja mam w akwarium ziemie ogrodniczą ze sklepu i wszystko w porządku ,zresztą w tym mam posadzone wszystkie rośliny w oczku ;) trzeba się dowiedzieć co zawierają i zazwyczaj tania ziemia nie ma nawozów.
_________________
https://wizjonerbezwizji.blogspot.com/ Mój Blog osobisty.
http://ogrodwodny.blogspot.com/ Mój blog o oczkach wodnych.
 
 
 
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-07-02, 08:30   

najtańsza ziemia być może tak,ale podobną można mieć z ogrodu.Jest na miejscu i nic nie kosztuje.
 
 
markosik1 
Początkujący


Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 37
Skąd: Birmingham
Wysłany: 2008-07-02, 10:11   

ziemia ok uzyje najtanszej lub z ogrodu, pytanie mam odnosnie lampy uv, czy do tego zb iornika wystarczy lampa 8wat? zbiornik jest na jakies 4500litrow, fil;tr, ktory kupilem razem z lampa tez jest na taki wl;asnie zbiornik.
Mysle nad dokupieniem jakiegos jeszcze jednego filtra z moze wieksza lampa, lub zrobieniem tego filtra z beczki, czy to moze byc dobry pomysl z ta beczka? To jest uzaleznione chyba od mojej pierwszej lampy uv jezeli nie jest za mala te 8 watt , to beczka powinna wystarczec


Tak te zielone platki to byla zesa, nie mam zdjec , bo juz ja usunalem bo byla wszedzie i zaslaniala wszystko.
_________________
...pozdrawiam Marcin
 
 
 
Pawlak 
Oczkomaniak



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 852
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2008-07-02, 10:19   

Wystarczy filtr biologiczny z beczki i dużo roślin :) Ja mam malutki filterek z 30l beczki i rośliny wodne ,oczko jest przez większość czasu nasłonecznione a wodę mam przejrzystą do dna :)
_________________
https://wizjonerbezwizji.blogspot.com/ Mój Blog osobisty.
http://ogrodwodny.blogspot.com/ Mój blog o oczkach wodnych.
 
 
 
markosik1 
Początkujący


Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 37
Skąd: Birmingham
Wysłany: 2008-07-02, 10:24   

Pawlak napisał/a:
Wystarczy filtr biologiczny z beczki i dużo roślin :) Ja mam malutki filterek z 30l beczki i rośliny wodne ,oczko jest przez większość czasu nasłonecznione a wodę mam przejrzystą do dna :)


Czytajac twoj post zastanawiam sie czemu ja nie mam czystej skoro uzywam i lampy i filtra, przyznam sie, ze mam malo roslin, ale juz troche zakupilemi planuje przywezc jeszcze, czy tatarak moze sluzyc jako skuteczny odstraszacz glonow?
Wkleilem kilka fotek:
Ostatnio zmieniony przez markosik1 2008-07-02, 10:37, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Pawlak 
Oczkomaniak



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 852
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2008-07-02, 10:32   

Tartak jak najbardziej ,jeszcze mięta wodna ,kosaciec pałki i wszystkie inne żarłoczne rośliny. Na okres letni jeszcze rośliny pływające jak pistie. Zobacz sobie w mojej galerii ile rok temu miałem roślin pływających :)
_________________
https://wizjonerbezwizji.blogspot.com/ Mój Blog osobisty.
http://ogrodwodny.blogspot.com/ Mój blog o oczkach wodnych.
 
 
 
markosik1 
Początkujący


Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 37
Skąd: Birmingham
Wysłany: 2008-07-02, 10:38   

Jezeli przywioze rosliny z nad wody, to czym je zdezynfekowac? Czy dokladne plukanie pod biezaca woda wystarczy?
 
 
 
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-07-02, 12:07   

Płukanie usunie większe niepożądane organizmy,np.larwy owadów.Aby zapobiec przywleczeniu chorób ryb należy rośliny przez kilka dni dezynfekować w oddzielnym naczyniu.Mozna użyć np. popularnego odkażalnika FMC dostępnego w sklepach zoologicznych.
 
 
markosik1 
Początkujący


Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 37
Skąd: Birmingham
Wysłany: 2008-07-02, 19:28   

Jeszcze mam jedno pytanie odnosnie pompy, w ktorym miejscu ja zainstalowac czy lepiej jest w oczku w wodzie czy lepiej na zewnatrz oraz czy dokladne miejsce zasysania ma jakies znaczenie czy np jak poloze ja w jednym koncu zbiornika, to czy zaciagnie syf z drugiego konca?
_________________
...pozdrawiam Marcin
 
 
 
Rob Z 
Początkujący



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2008
Posty: 47
Skąd: Mikstat/Kaliszkowice
Wysłany: 2008-07-02, 23:11   

To czy pompę umieścić w oczku czy poza nim, zależy od tego czy pompa jest zatapialna czy nie :) Natomiast punkt czerpania wody powinien być umiejscowiony jak najdalej od miejsca w którym ta woda spływa z filtra, zapewni to cyrkulację wody w zbiorniku.
_________________
Komputer jest fajny,
ale oczko jest fajniejsze.
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-07-02, 23:14   

wojtas napisał/a:
najtańsza ziemia być może tak,ale podobną można mieć z ogrodu.Jest na miejscu i nic nie kosztuje.


im tańsza ziemia tym więcej torfu a on sie do oczka jako podłoże nie nadaje - postaw na ziemię z ogrodu z domieszka piasku i gliny.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny