wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczko + glon i ciemna woda
Autor Wiadomość
pietrek 
Początkujący


Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 11
Skąd: podhale
Wysłany: 2008-06-22, 12:39   

witam
Ja do Gosi odnośnie hiacyntuw i posti ,u mnie też nie rosły :evil: odgrodziłem je troszkę na boku żeby swobodnie nie dryfowały pięknie się rozrosły i teraz już pływają i rosną pięknie dalej :good:
pozdrawiam 8)
_________________
pietrek
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2008-06-22, 13:58   

Pytanko. Czy zasadne i dozwolone jest dodanie do oczka chelatu żelazowego. U siebie również zauważam, że im czyściejsza woda tym na roślinkach bardziej widac objawy chlorozy. Ta zieleń nijaka taka.
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
Gosia@ 
Bywalec



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Maj 2006
Posty: 250
Skąd: Szczecin/
Wysłany: 2008-06-22, 14:27   

koczisss napisał/a:
Cytat:
Przy okazji w ogóle nie rosna mi hiacynty i pistie, co jest?tylko ja tak mam?czy Medifin tak zadziałał :(( robiłam podmiane wody, przez węgiel filtrowałam, ale pływajace jak nie rosły, tak nie rosna



W zeszłym roku też nic mi nie rosło z tych roślin.
Najprawdopodobniej brak żelaza w wodzie. Filtrowanie to dobra rzecz, ale wraz z niepożądanymi składnikami usuwasz z wody te potrzebne, min. Fe, Mg i inne.

Bez żelaza pistia czy hiacynt za cholerę nie wchłonie żadnego składnika pokarmowego, choćbyś wodę miała zieloną jak dobra zupa szczawiowa :-D
Qrde, to co robić?nawóż do rośłin w płynie?
 
 
Gosia@ 
Bywalec



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Maj 2006
Posty: 250
Skąd: Szczecin/
Wysłany: 2008-06-22, 14:29   

pietrek napisał/a:
witam
Ja do Gosi odnośnie hiacyntuw i posti ,u mnie też nie rosły :evil: odgrodziłem je troszkę na boku żeby swobodnie nie dryfowały pięknie się rozrosły i teraz już pływają i rosną pięknie dalej :good:
pozdrawiam 8)
Wiesz, ale ja mam je odgrodzone, nie dryfują. W tamtym roku, w starym oczku miałam ogromne ilości i hiacyntów i pisti, wtym w starym tez nienajlepiej
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-22, 15:16   

Adalbert napisał/a:
Pytanko. Czy zasadne i dozwolone jest dodanie do oczka chelatu żelazowego. U siebie również zauważam, że im czyściejsza woda tym na roślinkach bardziej widac objawy chlorozy. Ta zieleń nijaka taka.


Tego nie wiem, ale ja wlewam coś takiego.
http://www.intermag.pl/pl/floramix_chloroza.htm
 
 
markosik1 
Początkujący


Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 37
Skąd: Birmingham
Wysłany: 2008-06-22, 17:14   

[quote="Gosia@"]
markosik1 napisał/a:
Oki. Rosna juz nitkowate;-)))

tzn CZY TE nitkowate sa potrzebne w koncu czy nie? i czy one rosna tylko w czystej wodzie?
 
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2008-06-23, 07:46   

markosik1 napisał/a:
tzn CZY TE nitkowate sa potrzebne w koncu czy nie? i czy one rosna tylko w czystej wodzie?


nitkowe rosną w czystej wodzie i o tyle są lepsze od "zupy szczawiowej " , że można je wyłowić i woda w oczku jest czysta.Dla tego lepiej mieć nitkowe niż zielony kolorek :)
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
Gosia@ 
Bywalec



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Maj 2006
Posty: 250
Skąd: Szczecin/
Wysłany: 2008-06-23, 10:42   

samuraj napisał/a:
markosik1 napisał/a:
tzn CZY TE nitkowate sa potrzebne w koncu czy nie? i czy one rosna tylko w czystej wodzie?


nitkowe rosną w czystej wodzie i o tyle są lepsze od "zupy szczawiowej " , że można je wyłowić i woda w oczku jest czysta.Dla tego lepiej mieć nitkowe niż zielony kolorek :)

Dokąłdni etak, ja je nakrecam na motyke ;) Potrzebne nie sa, wcale, a wcale. taki jednak urok, masz zupe, albo nakrecasz :yahoo:
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-06-23, 22:47   

koczisss napisał/a:
Adalbert napisał/a:
Pytanko. Czy zasadne i dozwolone jest dodanie do oczka chelatu żelazowego. U siebie również zauważam, że im czyściejsza woda tym na roślinkach bardziej widac objawy chlorozy. Ta zieleń nijaka taka.


Tego nie wiem, ale ja wlewam coś takiego.
http://www.intermag.pl/pl/floramix_chloroza.htm
_________________


schelatowane żelazo powinno dać jeszcze lepszy efekt - najlepiej dodawać częściej w małych dawkach
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-23, 22:51   

AurorA napisał/a:
schelatowane żelazo powinno dać jeszcze lepszy efekt - najlepiej dodawać częściej w małych dawkach


Z opisu na butelce wynika, że też jest schelatowane żelazo. Wlałem prawie litr i chyba są efekty, bo hiacynt mnoży się i pistia coś ruszyła. Jak żabiściek się jeszcze odrodzi to będzie git, bo on zamiast się rozrastać, to zmniejsza swój zasięg.
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2008-06-24, 05:21   

Dzięki za info.
koczisss napisał/a:

Z opisu na butelce wynika, że też jest schelatowane żelazo. Wlałem prawie litr i chyba są efekty

A jaka jest pojemność twojego oczka? Lub inaczej. Ile jednostek Fe dawać na np. 1000 l ? Nie wiem jeszcze jaki preparat znajdę a one są chyba opisane do zastosowań "lądowych".
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-24, 07:52   

Adalbert napisał/a:
A jaka jest pojemność twojego oczka? Lub inaczej. Ile jednostek Fe dawać na np. 1000 l ? Nie wiem jeszcze jaki preparat znajdę a one są chyba opisane do zastosowań "lądowych".


Oczko ma około 9m3, a wlewam tak na oko małymi dawkami, żeby dobrze się wymieszało w wodzie. Bo jak wleje się pół litra na raz, to może zaszkodzić rybom przepływającym w okolicy.

Niby to jest do nawożenia roślin ozdobnych i uprawnych nie wodnych, ale z drugiej strony, np. żelazo jest naturalnym składnikiem środowiska wodnego, to nie powinno w niczym szkodzić. Zresztą typowy nawóz do oczek też ma podobne składniki, może bardziej skumulowane, bo pół litrowa butla ma wystarczyć na takie oczko jak ja mam, a cena znacznie wyższa.
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2008-06-24, 08:08   

Właśnie oglądam taki nawóz "Mikrovit" z zawartością Fe 34g/1l a oczko mam
ok 3,5-4 m3. A ile ty dałeś czystego składnika na te 9m3? Pod podanym przez ciebie adresem nie ma podanego składu nawozu.
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-24, 08:20   

Adalbert napisał/a:
Właśnie oglądam taki nawóz "Mikrovit" z zawartością Fe 34g/1l a oczko mam
ok 3,5-4 m3. A ile ty dałeś czystego składnika na te 9m3? Pod podanym przez ciebie adresem nie ma podanego składu nawozu.


Nawóz ma trzy składniki. MgO, SO3 i Fe.
Akurat w przypadku Fe nie jest podany udział procentowy tego pierwiastka na cały nawóz.
Jest to preparat przeciw chlorozie, a ta jest wtedy gdy braknie przede wszystkim żelaza w podłożu, wodzie.

Sam sobie nie wymyśliłem tego nawozu, a podpowiedział mi Szymon jak u niego byłem. On stosuje ten nawóz w swojej szkółce roślin.

Wlałem ponad 1,5 butelki, to jakieś 800 ml i na razie obserwuję, jak będą rosły rośliny to przestanę dodawać. Hiacyn ruszył ostro z kopyta, pistia gorzej, no żabiściek.
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2008-06-24, 08:35   

No to ja wleję tego ćwiartkę (0,85 g Fe) i zobaczę co się będzie działo
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny