wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczko + glon i ciemna woda
Autor Wiadomość
markosik1 
Początkujący


Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 37
Skąd: Birmingham
Wysłany: 2008-06-16, 16:12   Oczko + glon i ciemna woda

Witam wszystkich, kupilem dom a wraz z nim oczko wodne dlugosc ok5m szerokosc ok1,5, ryby w nim plywaly tylko wzdregi, dokupilem male koi 2 sztuki ok 16cm i ghosty 4 sztuki kilka centymetrow dlugosci. Po kilku dniach zauwazylem, glony nitkowe oraz ciemniejsza wode wczesniej widzialem te wzdregi i widac bylo ich czerwone pletwy teraz jest ciezko je zobaczyc-uplynelo ok 2 tyg od zakupu domu. Kupilem pompe na 9000litrow, pompa jest zanurzona w oczku i mam filtr zewnetrzny na 4500 litrow z lampa, czy to moze byc problem ze rozwinely sie glony oraz ta ciemniejsza woda? lampa swieci caly czas oczko jest na sloncu, moze zmniejszenie przeplywu wody na pompie cos zmieni? Ryby sa zwawe i jedza i widze jak rosna. Co moge zrobic, zeby poprawic przejzystosc wody? dodam, iz nie ma w nim zbyt duzo roslin, ale mam kilka polek porobionych wiec pewnie je kupie tylko nie bardzo wiem jakie.

Pozdr
 
 
 
Pawlak 
Oczkomaniak



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 852
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2008-06-16, 16:16   

markosik1 napisał/a:
dodam, iz nie ma w nim zbyt duzo roslin, ale mam kilka polek porobionych wiec pewnie je kupie tylko nie bardzo wiem jakie.

I to jest przyczyna ,rośliny są najlepszym filtrem wody ,szczegulnie pływające takie jak pistie i hiacynty :)
_________________
https://wizjonerbezwizji.blogspot.com/ Mój Blog osobisty.
http://ogrodwodny.blogspot.com/ Mój blog o oczkach wodnych.
 
 
 
Bartek1 
Uczestnik


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Mar 2008
Posty: 84
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-06-16, 16:18   

najlepiej wykombinować takie najbardziej żarłoczne rośliny np. kosaćce, tatarak, pałki oraz wskazane było by zacienic wodę zasadzając jakiegoś grązela bądź lilie.
oczko ma pojemność 9000l a lampa ile ma wat?
możliwe że ma stary żarnik albo zamałą moc, albo za szybki przepływ wody przez lampę.
_________________
Pozdrawiam Bartek
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2008-06-16, 20:13   

Masz filtr i lampę UV to dosadź sporo roślin uzbrój sie w cierpliwość i będzie :good:
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
markosik1 
Początkujący


Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 37
Skąd: Birmingham
Wysłany: 2008-06-17, 01:26   

Oki dzieki za odpowiedzi, lampe musze zerknac jutro rano ale chyba ma 12 w, pojemnosc oczka jest 4500l, pompa ma 9000l a filtr jest tez na 4500 mam lampe wbudowana w filtr wszystko kupilem nowe , Czy rosliny kupoiwac w sklepie czy moga byc znad wody?
_________________
...pozdrawiam Marcin
 
 
 
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-06-17, 12:01   

przy przenoszeniu roślin wodnych z naturalnych zbiorników zawsze trzeba sie liczyc z mozliwoscią przeniesienia chorób i pasożytów ryb.W ostateczności zdezynfekować.Dotyczy to zwłaszcza roslin podwodnych.Te trudno jest kupić.
 
 
Bartek1 
Uczestnik


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Mar 2008
Posty: 84
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-06-17, 13:23   

warto je przejżeć dokładnie wypłukać ja ostatnio przyniosem jakieś slimaki małe które zjadają mi liście lilii. więc przejżyj zdezynfekuj i dobrze spłucz
 
 
markosik1 
Początkujący


Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 37
Skąd: Birmingham
Wysłany: 2008-06-17, 21:46   

Mam niedaleko fajny slep z samymi rybami pompami i generalnie wszystkim do oczka, sklep jest jak sredniej wielkosci tesco zobacze tam roslinki i ceny powinny byc raczej zdrowe.
_________________
...pozdrawiam Marcin
 
 
 
phalina 
Entuzjasta


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 13 Maj 2006
Posty: 568
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2008-06-17, 22:02   

Ja do swojego z każdego wypadu na ryby cos tam przynosze .Mój Pan twierdzi,,ze niedługo zabraknie miejsca dla ryb.Ale jak do tej pory glonów nie mam :yahoo: puk,puk puk
_________________
Pozdrawiam Halina

http://picasaweb.google.p...ey=AWzbEMkAb7Y#
 
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2008-06-19, 09:49   

Przed przyniesieniem roślin z naturalnego środowiska należy wiedzieć co się chce przynieść.Wiele roślin jest pod ochroną i nie wolno ich ruszać , po za tym przy nie umiejętnym wyciąganiu roślin z ich naturalnego środowiska na jedną roślinę pięć innych się niszczy.Więc przed wyruszeniem nad wodę polecam zapoznać się z roślinami--może być atlas , ale polecam książkę "Rośliny w oczkach wodnych"-Hubert Zientek.Napisał ją nasz kolega z forum i jest do kupienia w sklepie Administratora (AurorA)
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
phalina 
Entuzjasta


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 13 Maj 2006
Posty: 568
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2008-06-19, 21:16   

samuraj napisał/a:
Przed przyniesieniem roślin z naturalnego środowiska należy wiedzieć co się chce przynieść.Wiele roślin jest pod ochroną i nie wolno ich ruszać ,

a kto z Was ma wszystkie rosliny kupione i nie pod ochrona :-o .Ja nie biore worka ,ale jedną, ewentualnie to co mi sie przyczepi do blaszki na spiningu :lol:
_________________
Pozdrawiam Halina

http://picasaweb.google.p...ey=AWzbEMkAb7Y#
 
 
 
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-06-20, 08:17   

Wsród typowych roślin podwodnych chyba nie ma żadnego gatunku chronionego.?
 
 
markosik1 
Początkujący


Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 37
Skąd: Birmingham
Wysłany: 2008-06-22, 00:56   

Zauwazylem, ze te glony takjakby zanikaja, ale zauwazylem, ze na dnie robi sie taki osad, a w tym osadzie zyje mnostwo zyjatek, zbieralem takie kiedys do polowu ryb na wedke , ale zapomnialem jak sie nazywaja, czy karpie koi odzywiaja sie tym? bo jezeli tak to powinny zjesc wszystkie te robaki, a jest ich mnostwo, a jak sypne granulat to jedza wlasnie granulat, ja bym wolal miesko...
_________________
...pozdrawiam Marcin
 
 
 
Gosia@ 
Bywalec



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Maj 2006
Posty: 250
Skąd: Szczecin/
Wysłany: 2008-06-22, 10:07   

markosik1 napisał/a:
Oki dzieki za odpowiedzi, lampe musze zerknac jutro rano ale chyba ma 12 w, pojemnosc oczka jest 4500l, pompa ma 9000l a filtr jest tez na 4500 mam lampe wbudowana w filtr wszystko kupilem nowe , Czy rosliny kupoiwac w sklepie czy moga byc znad wody?
Powiem Ci tak, ja mam lampe 11 niby dopuszczalny przepływ, to 3500l/h, ae przy takim przepływie, to lipa, nic nie daje. Zmniejszyłam przepływ o połowe, albo i wiecej i efekty widac po 2 dniach. Lampe mam osobno. W starym oczku miałam lampe w filtrze aqa coś tam i nie dawała ządnych efektów. Obecnie woda kryształ. Rosna juz nitkowate;-)))

Przy okazji w ogóle nie rosna mi hiacynty i pistie, co jest?tylko ja tak mam?czy Medifin tak zadziałał :(( robiłam podmiane wody, przez węgiel filtrowałam, ale pływajace jak nie rosły, tak nie rosna
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-22, 11:38   

Cytat:
Przy okazji w ogóle nie rosna mi hiacynty i pistie, co jest?tylko ja tak mam?czy Medifin tak zadziałał :(( robiłam podmiane wody, przez węgiel filtrowałam, ale pływajace jak nie rosły, tak nie rosna



W zeszłym roku też nic mi nie rosło z tych roślin.
Najprawdopodobniej brak żelaza w wodzie. Filtrowanie to dobra rzecz, ale wraz z niepożądanymi składnikami usuwasz z wody te potrzebne, min. Fe, Mg i inne.

Bez żelaza pistia czy hiacynt za cholerę nie wchłonie żadnego składnika pokarmowego, choćbyś wodę miała zieloną jak dobra zupa szczawiowa :-D
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny