wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
POMPY DO FILTRÓW
Autor Wiadomość
Ernest 
Przyjaciel forum



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2829
Skąd: Skawina
Wysłany: 2007-04-12, 19:35   

JAREK G napisał/a:
na samym dnie może powodować mącenie wody


Nie powinno się tak dziać,pompa musi ciągnąć prawie wszystko do filtra.Po to jest pompa i filtr :P
_________________
Pozdrawiam Sebastian
___________________

Aqvenus Aquaticus-> :good:

Wszyscy macie fajne oczka wodne :yess:
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-04-12, 19:49   

Tak Sebastian ,ale pompa to nie odkurzacz :P moim zdaniem ma czyścić wodę a nie odmulać dno :) zapchasz filtr za dwa dni , a najwięcej syfu pływa po wierzchu :)
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-23, 20:10   

Zakupiłem AQUA JET PFN 2500 i dziś prowizorycznie zamontowałem.
Działa niby dobrze, podaje wodę do filtra, ale po pewnym czasie spada jej wydajność, zamula się, a raczej zakleja glonami nitkowymi gąbka w pompie.

Czy można ją wyjąć?
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2007-04-23, 20:17   

koczisss napisał/a:
Zakupiłem AQUA JET PFN 2500 i dziś prowizorycznie zamontowałem.
Działa niby dobrze, podaje wodę do filtra, ale po pewnym czasie spada jej wydajność, zamula się, a raczej zakleja glonami nitkowymi gąbka w pompie.

Czy można ją wyjąć?


kupiłem dokładnie taką samą i od razu wymontowałem filtr-gąbkę :P pompuje już kilka dni i jak na razie nic jej nie jest :-D wydajność cały czas taka sama
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2007-04-23, 20:29   

koczisss napisał/a:
Myślę, że też tak zrobię, bo w sumie glony nitkowe się podrą i popłyną do filtra. Najważniejsze, żeby nie dostał się piasek i kamyki do środka.


gabkę wymontowałem ale tą osłonę plastikową filtra spowrotem zamontowałem ty też ją zamontuj bo może rzeczywiście wciągnąć coś czego nie powinna :P
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-04-23, 21:34   

U mnie też pompa chodziła zawsze bez gąbki tylko tak jak napisał samuraj, z tą plastikową obudową :) Na tej gąbce jest duży spadek wydajności pompy :P
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
Ostatnio zmieniony przez JAREK G 2007-04-24, 21:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-23, 21:43   

Właśnie chodziłem zobaczyć jak wygląda przepływ. Spadł o połowę, czyli na gąbce znów glony się nakleiły.
Wyłączyłem, bo do rana i tak się zamuli i nic nie będzie lecieć.
Jutro wywalę gąbkę i już :evil:
 
 
Teokryt 
Bywalec


Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 105
Skąd: Nadarzyn
Wysłany: 2007-04-24, 09:02   

Hmm a jaka potrzebna jest pompa do oka na 8000L? Bo az nie chce i sie wierzyć ze trzeba by przepompować to oczko 4 -5 krotnie wciągu doby (mnie trochę to przeraża, a raczej cena takiej pompy). Niech sobie pompa chodzi od rana do wieczora (nocą nie musi, bo owady będą dokarmiać rybki)
 
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-04-24, 21:43   

Jak masz filtr biologiczny i ma on spełniać swoje zadanie to pompa powinna chodzić 24 h na dobę :)
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
kotem 
Nowy


Dołączył: 03 Maj 2007
Posty: 3
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-05-09, 17:57   

http://www.alledrogo.pl/ite...k_wodnych_.html
co myślicie o tym? Chciałbym założyć oczko wodne, a że jestem zdania, że najpierw trzeba wszystko zakupić, a dopiero potem brać się za robotę to chciałbym już zacząć pomału gromadzić najciekawsze podzespoły. Pompka docelowo miała by napędzać strumyk i fontannę(pół kuli). W ostateczności mogę zrezygnować z fontanny (na to można kupić kilku watową pompkę i za kilkanaście zł i chyba też będzie dobrze) strumień ma być łagodny dostarczać dźwięków delikatnych pląsów wody a nie szumu albo dźwięku jak by ktoś prysznicem po tafli lał. Wymiary strumyka ok 2m długości i 1m wysokości najprawdopodobniej będzie poprzedzony filtrem komorowym/przepływowym. Nie ukrywam, że bardzo mi zależy na jak najmniejszym poborze prądu i jak najniższej kwocie przy jak największej wydajności. Powiedzcie mi czy ta pompa to jest totalny syf, który teraz kupie a jak bede chciał w przyszłym roku na wiosnę odpalić to już nie zadziała?? Byłem dzisiaj w kilku sklepach (selgross, castorama, real - zapomniałem zajść do nomi i ceny mnie powaliły pompka o wydajności jak ta z allego to już koszt 200pln a takie na prawde wydajne, po kilkanaście tysięcy litrów/h którymi mógłbym zasilić dwie fontanny "kulowe" i filtr ze strumieniem i to dość wartkim to są albo tanie i siorbią po kilkaset watów albo cholernie drogie i taką samą ilość wody przetłaczają przy pomocy np 80watów.
_________________
Oczko w planach
Nieobecny na forum w dniach 23.05.07-09.07.07
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-05-20, 23:18   

Jeśli beczka będzie stała na szczycie kaskady i z niej się będzie przelewać woda to ta pompa Ci jej nie wtoczy tak wysoko. Zwróć uwagę przy wyborze na wysokosc tłoczenia i jej spadek w zal. od wysokości.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-05-21, 23:16   

Musisz dokładnie obliczyć wysokość do wtłoczenia i na podstawie spadku wydajności dobrać pompę.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
yogi3 
Nowy


Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 4
Wysłany: 2007-05-22, 12:05   

Pompa będzie max na głębokości 1.5m wysokość filtra to powiedzmy drugi 1.5m czyli mam 3m oczywiście pompę mogę położyć na płytszej półce. Jak do tej wysokości doliczyć odległość, która dzieli filtr od pompy (4m)? Do wysokości tego przecież nie doliczę, bo jakby nie było idzie to po ukosie :) Z wykresów, które są dostępne w poradniku wygląda, że Pompa Aquael Aqua Jet PFN 7500 była by ok. jeżeli dobrze odczytałem wykres to przy wysokości 3m jest wstanie przepuścić około 4000l/h. Pytanie ile razy powinna być przefiltrowana woda w oczku żeby było ok? Z moich obliczeń wynika, że ta by była wstanie zrobić to 9 razy na 24h czy to wystarczy ? Oczywiście jeżeli 4m, które dzila filtr od pompy nie mają dużego wpływu :)
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-05-22, 15:38   

Pewnie w praktyce to nie będzie 4000l/h , ale mniej :P Jak Ci yogi3, pompa przefiltruje wodę w oczku 3 razy jest :good: Także ta ma spory zapas :)
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
yogi3 
Nowy


Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 4
Wysłany: 2007-05-22, 16:31   

Ok A co z tymi 4 metrami jak duży wpływ będą miały na wydajność pompy?
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny