wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Filtr do oczka wodnego
Autor Wiadomość
Undergronds 
Nowy


Dołączył: 25 Cze 2023
Posty: 5
Skąd: Zakopane
Wysłany: 2023-06-25, 13:07   Filtr do oczka wodnego

Witam. Posiadam oczko wodne 130 kubikow wody dość bogato obasadzone roslinoscią, oczko ma około 15 lat, wcześniej z małą ilością ryb praktycznie bez filtrów. Od zeszłego roku oczko zmodernizowałem i zwiększam sukcesywnie ilość ryb z roku na rok. Na chwile obecną mam ich około 70. Oczko wodne o wymiarach 12x10 metrów i w najgłębszym miejscu ponad dwa metry głębokości. Mieszkam w Zakopanem i zimy wiemy jakie są dlatego w zimie napowietrzam pompą Aqa Nova Nap 100 i ryby ładnie zimują. W tym roku na wiosnę odciągłem większość mułu i wymieniłem 3/4 wody w oczku wodą którą biorę jak co roku z potoku bystrego. Parametry wody z potoka są idealne tylko trochę miękka i twardość węglowa niska dlatego wsypałem dwa worki granulowanego obornika bydlęcego i bakterie EmFarma które stosuje co roku i które polecam. Kupiłem pompę ze skimerem 15000L/h a do tego filtr sitowo łukowy jako filtr wstępny i zrobiłem filtr biologiczny z dwóch beczek na deszczówkę. W pierwszym zbiorniku biobale przykryte workami zeolitu a w drugim zbiorniku aqarok przykryty bioceramiką w workach. W jednym i drugim zbiorniku mam dyfuzory.
Proszę o pomoc bo nie wiem czy dobrze robię natleniając od spodu oba filtry połową mocy natleniacza a drugą polową dyfuzor w stawie. Pytam bo woda nie jest tak klarowna jak bym chciał choć parametry ma idealne i nie wiem czy dobrze robię. Proszę o pomoc
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny