wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Żółknąca strzałka wodna
Autor Wiadomość
Eco 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2015
Posty: 37
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-04, 22:31   Żółknąca strzałka wodna

W moim stawie żółkną mi strzałki wodne. Na parametrach wody się znam - są bardzo dobre. Co może być przyczyną?
 
 
mikstyczny 
Bywalec


Dołączył: 30 Lip 2016
Posty: 121
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-07-08, 18:17   

Podaj więcej szczegółów (jak głęboko posadzona, dostęp światła,w czym posadzona itp.)
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-08, 20:11   

Żółkną ci tylko pojedyncze liście czy wszystkie? Jak tylko najstarsze, te które wyrosły jako pierwsze to normalne. A jak wszystkie to czegoś roślinie brakuje. Musisz podać więcej szczegółów.
 
 
motlawa 
Uczestnik


Dołączył: 15 Sty 2011
Posty: 64
Skąd: gdansk łęgowo
Wysłany: 2017-07-09, 09:12   

i ja mialem podobny problem ze strzalkamiw zeszlym roku.wiec nie kombinowalem tylko przesadzilem do wiekszego kosz dale 1 korek osmocote i jest ok.po prostu roslina dusila sie w za malym koszu.a kiedy zolkna po kolei poszczegolne pedy to normalne
_________________
marek
 
 
Botanicus 
Bywalec


Dołączył: 19 Lut 2016
Posty: 108
Skąd: warszawa
Wysłany: 2017-07-09, 21:13   

moja strzałka odżyła gdy przesadzilem ją w grunt glina ,kompost,piach i duża garść obornika w granulacie a liście są zieloniutkie,chyba tego chciała
_________________
Botanicus
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2017-07-09, 22:41   

U mnie strzałki rosną raczej dobrze w oczku filtracyjnym. Gdzie podłoże to kamienie i naturalny muł z glonów itp. Jedyny problem jaki z nimi mam to wiosną łapanie tych pływających cebulek i wciskanie między kamienie by nie unosiły się po powierzchni. Ale jak już się tam jakoś zaczepią to nie ma z nimi problemu. Wydaje mi się też że dobrze sobie radzą w płynącej wodzie.

Tak swoją drogą to zastanawia mnie ta dwutorowość:
Z jednej strony filtrujemy wodę na maksa, usuwamy muł by wszystko było takie sterylne. A kiedy (no nie wiem, z tego właśnie powodu?) rośliny nie rosną to zapodajemy obornik :)
Ja nie mam sterylności, wszędzie mam naturalną warstwę mułu w której siedzą rośliny. Wszystkie rosną w tym mule i kamieniach, by korzenie miały za co chwycić. Nie mam koszy. Nie stosuję żadnych koreczków, oborników, niczego. I nie narzekam. Nawet lilie mi rosną i kwitną ;)
Wszystko rośnie. A najlepiej jeżogłówka.
Choć woda może nie jest idealna ale ten metr przezroczystości mi wystarcza...
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-10, 09:25   

luzio napisał/a:


Tak swoją drogą to zastanawia mnie ta dwutorowość:
Z jednej strony filtrujemy wodę na maksa, usuwamy muł by wszystko było takie sterylne. A kiedy (no nie wiem, z tego właśnie powodu?) rośliny nie rosną to zapodajemy obornik :)
Ja nie mam sterylności, wszędzie mam naturalną warstwę mułu w której siedzą rośliny. Wszystkie rosną w tym mule i kamieniach, by korzenie miały za co chwycić. Nie mam koszy. Nie stosuję żadnych koreczków, oborników, niczego. I nie narzekam. Nawet lilie mi rosną i kwitną ;)
Wszystko rośnie. A najlepiej jeżogłówka.
Choć woda może nie jest idealna ale ten metr przezroczystości mi wystarcza...


W pełni z tym się zgadzam. Jeden metr przejrzystości jest bardziej naturalny. U mnie jest tylko prosty filtr mechaniczny /sama gąbka/. Resztę muszą zrobić rośliny. Dno na gł ok 1,2m prawie zawsze mam dokładnie widoczne. Obecną rozbudowę strefy g/k robię tylko by ukryć pewne wcześniejsze niedociągnięcia. Zresztą robię to całkowicie bez kosztowo. Został mi duży płat EPDMu z którym kompletnie nie miałem co zrobić. Przekładany był tylko z garażu za garaż i odwrotnie. Taka dokładna super filtracja jest potrzebna u hodowców koi i w jakichś mało naturalistycznych założeniach oczkowych.
 
 
Eco 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2015
Posty: 37
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-10, 23:41   

rosną w stawie do kąpieli na ubogim podłożu tzn. tylko w żwirku. W zeszłym roku nie było jednak tego problemu. Żółkną zarówno stare jak i nowe liście.
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-11, 18:50   

Eco napisał/a:
rosną w stawie do kąpieli na ubogim podłożu tzn. tylko w żwirku. W zeszłym roku nie było jednak tego problemu. Żółkną zarówno stare jak i nowe liście.

To by wyjaśniało sprawę. Strzałka lubi podłoże zasobne w składniki pokarmowe. Jak ich brak i w glebie i w wodzie to żółknie.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny