wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zasady sadzenia roślin w oczku wodnym i jego sąsiedztwie.
Autor Wiadomość
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-05-18, 01:24   

phalina napisał/a:
J a nowe rosliny wkładam zawsze w doniczki ,dopiero ja się ukorzenia dobrze ,to je wyjmuje i wkładam miedzy kamienie.


I takie postępowanie uważam za najwłaściwsze, żadne skarpety się nie pałętają po oku.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
iwosek 
Oczkomaniak



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1554
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2008-05-18, 11:20   

Wczoraj przy puszczaniu wolno bardzo sie zastanawialem jak to zrobic - najpierw chcialem zrobic patent ze skarpetkami - ale na miejscu mialem tylko swoje i to biale :hehe: wiec efekt bylby marny, pozniej popatrzylem na ceglowki, przypomnialem sobie temat z forum o ceglowkach w oczku - i ... zrobilem murek z cegiel wsadzilem rosliny przysypalem piaskiem, zasypalem kamieniami 3-4cm srednicy i niech rosnie :D
I co do zasad - jak najbardizej sadzimy grupami - teraz dopiero podoba mi sie ukalad jak kosacce z kosaccami, palki z palkami, przestki z przestkami a nie tak jak mialem dotychczas - misz masz !
_________________
pozdrawiam Mateusz :piwko:
Malum nullum est sine aliquo bono
 
 
phalina 
Entuzjasta


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 13 Maj 2006
Posty: 568
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2008-05-18, 17:34   

AurorA napisał/a:
żadne skarpety się nie pałętają po oku.

Pewnie co najwyżej rzęsa ;)
_________________
Pozdrawiam Halina

http://picasaweb.google.p...ey=AWzbEMkAb7Y#
 
 
 
Łuki18 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 254
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-07-29, 00:50   

A moje oczko nie wie co to podłoże (gleba) Każda roślinka u mnie (za wyjątkiem grzybienii) radzi sobie w kamieniach, a tam znajdą sobie jakieś osady w których puszczają ładnie korzenie. Dla właścicieli dużych stawów o równowadze biologicznej i bogatej szacie roślinnej stosowanie podłoża to dobre rozwiązanie. Jednak ja uważam że takie małe oczka jakie np. ja posiadam muszą radzić sobie w kamieniach i żwirze inaczej mogą zmienić sie glonarium :P
 
 
 
Milena 
Nowy


Dołączyła: 04 Maj 2008
Posty: 1
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2008-08-21, 20:40   

Witajcie:)
Niebawem 1 raz będę wlewać wodę do oczka, zależy mi na tym, żeby szybko posadzić roślinki, bo oczko jest w miejscu bardzo nasłonecznionym i obawiam się szybkiego wzrostu glonów.(W poprzednim oczku mialam z tym duzy problem). Moje pytanie może troche głupie dotyczy tego, czy rośliny można sadzić od razu po nalaniu wody czy trzeba odczekać (tak jak chyba z rybkami :P )? I przede wszystkim jakie najszybciej rozrastają się, choćby na ten rok, bo na wiosne postarałabym się o większą selekcję przy doborze roślinek..
Domyslam się, ze pewnie pora kiepska na sadzenie i nie ma co liczyć na cud w postaci rozrostu w ciągu kilku tygodni :(( , ale cos zasadzic muszę.

Pozdrawiam M.
PS: Macie piękne oczka!
 
 
melek 
Przyjaciel forum


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1998
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2008-08-21, 21:46   

Ja część swoich roślin posadziłem od razy do nowo nalanej wody, nie widzę żadnych skutków ubocznych. A posadziłem tylko część bo na razie na posadzenie reszty nie mam czasu.
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2008-08-21, 21:50   

Ja też nie mogłem powstrzymać się przed obsadzaniem oczka i zrobiłem to po tygodniu od zalania. Wszystko jest ok a z glonów to tylko nitkowate próbują powalczyć ale z miernym skutkiem. Rośliny wygywają :yahoo:
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-08-22, 00:03   

Milena napisał/a:
czy rośliny można sadzić od razu po nalaniu wody czy trzeba odczekać


im szybciej tym lepiej, najlepiej następnego dnia po nalaniu wody, gdy tylko się wyrówna temperatura.
Pora wcale nie jest taka zła, spokojnie można sadzić do końca października. Co do gatunków najszybciej się rozrastających to jest o tym temat na forum.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
fotos88 
Bywalec


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 253
Skąd: nad Poznaniem
Wysłany: 2009-05-17, 02:28   

od dawna meczy mnie jedno pytanie - mam zbudowany strumień, poziom wody w strumieniu waha się od 5 do 10cm i tu pytanie czy rośliny które posadziłem w tak płytkiej wodzie mi przezimują
_________________
Wiosna...
woda kryształ, teraz czas na osady denne :)
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2009-05-17, 08:29   

fotos88 napisał/a:
od dawna meczy mnie jedno pytanie - mam zbudowany strumień, poziom wody w strumieniu waha się od 5 do 10cm i tu pytanie czy rośliny które posadziłem w tak płytkiej wodzie mi przezimują


jeśli są to rośliny krajowe to bez problemu.W moim strumieniu bez problemu zimowały bez jakiej kolwiek ingerencji z mojej strony
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-17, 09:25   

fotos88 napisał/a:
od dawna meczy mnie jedno pytanie - mam zbudowany strumień, poziom wody w strumieniu waha się od 5 do 10cm i tu pytanie czy rośliny które posadziłem w tak płytkiej wodzie mi przezimują


A w naturze co rąbią, zdychają?
Myśleć trochę by wypadało!
No chyba że są tam posadzone same egzotyczne gatunki, ale to byłby skrajny debilizm 8)
 
 
fotos88 
Bywalec


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 253
Skąd: nad Poznaniem
Wysłany: 2009-05-17, 10:50   

mam same rodzime gatunki jak mięta, pałki i inne, ale w strumieniu naturalnym ich korzenie sięgają głęboko w podłoże a w strumieniu moim ogranicza to folia
_________________
Wiosna...
woda kryształ, teraz czas na osady denne :)
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-17, 11:00   

fotos88 napisał/a:
mam same rodzime gatunki jak mięta, pałki i inne, ale w strumieniu naturalnym ich korzenie sięgają głęboko w podłoże a w strumieniu moim ogranicza to folia


A jakie ma to znaczenie, gdy zima bezśnieżna, a mróz - 25 przez kilka tygodni?

W moich stronach przemarzanie gruntu to aż 1,20, oczywiście w czasie skrajnie mroźnych zim.


Czy to będzie Twój strumyk na folii, czy inne naturalne bajoro, gdzie głębokość jest niewielka, to i tak wszystko jest ścięte na kamień na znaczną głębokość.
 
 
fotos88 
Bywalec


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 253
Skąd: nad Poznaniem
Wysłany: 2009-05-17, 11:25   

ok już rozumiem dzieki
_________________
Wiosna...
woda kryształ, teraz czas na osady denne :)
 
 
Linek 
Bywalec



Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 130
Skąd: Bieruń
Wysłany: 2009-05-17, 11:41   

Mam pytanko wytargałem ze stawu rdestnice,problem jest taki ze parę sztuk jest bez korzeni jakie szanse są że będą rosły? :pa:
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny