wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie rośliny??
Autor Wiadomość
dlubacz 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 28
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2007-07-18, 12:09   Jakie rośliny??

Mam takie oczko wodne o glebokosci okolo 1m, ksztalt ma hmm.... jak basen (strome sciany plaskie dno) co bym mogl tam dac narazie mam tylko lilie czy co to tam jest :???: i sie jakos trzyma, ale niestety oczko nie posiada pompy wiec potrzebuje rosline ktora by sfiltrowala wode i natlenila a jednoczesnie wytrzymala te warunki. ryb jeszcze nie mam ale beda karasie :-) . Co tam dac i skad to wziac?? oczko ma pi razy drzwi 1000 L :-D
 
 
 
jakja 
Entuzjasta
Na razie bez oczka



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 772
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-07-18, 12:22   

Spróbuj zastosować na brzegu kieszenie z juty do posadzenia trzcin, bobrka trójlistnego, pontoderii, (mam takie u siebie tom mądry :-D ), na dnie wsadź np. moczarkę kanadyjską, rogatka... Pałka wąskolistna też urośnie na głębokości 1m... Powodzenia!
_________________
Pozdrawiam - Jacek
 
 
 
dlubacz 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 28
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2007-07-18, 12:53   

A co daje najwiecej powietrza i najbardziej czysci wode?? U mnie w Wałbrzychu jest niedaleko staw w lesie, czystosc innych wod w okolicy wskazuje na to ze woda w tym zbiorniku powinna byc "brudna" al,e tak nie jest, bo jakies 2 lata temu zadomowila sie tam taka roslina z "lisciami" takimi jak rogatek, ale to dochodzi do samej powierzchni i tworzy "dywan". Od tamtej pory woda jest tam przejrzysta niczym krysztal i nawet sie raki tam zadomowily na dobre, moze by ta rosline wyrwac i zasadzic?? wieczorem dam zdjecia
_________________
moje oczko w glowie... 5498864
 
 
 
jakja 
Entuzjasta
Na razie bez oczka



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 772
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-07-18, 13:46   

To nie czekaj i wsadzaj do siebie!!! Właśnie o takie "coś" chodzi, tylko trzeba co jakiś czas przerywać i usuwać nadmiar
_________________
Pozdrawiam - Jacek
 
 
 
iwosek 
Oczkomaniak



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1554
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2007-07-18, 15:18   

jezeli woda krysztal i podobne do rogatka to napewno rogatek, tak samo sie to ma w mojej okolicy woda krysztal a jedyna rosliinnosc na okolicznych bagienkach to rogatek, palka szerokolistna i trzcina,
a wracajc do tematu do takiego oczka to tylko lilie <oczywiscie moje zdanie> no i moze jeszcze jakies egzotyczne ->pairusek ???
oko super tylko musisz je dobrze zagospodarowac
_________________
pozdrawiam Mateusz :piwko:
Malum nullum est sine aliquo bono
 
 
dlubacz 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 28
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2007-07-18, 17:41   

dobra juz sie dzisiaj tam skapalem po te rogatki, mam ich zdjecia
1
2
3 caloksztalt
tylko ze zauwazylem ze one sa bardzo delikatne, po 5 minutach niesienia odpadly im prawie wszystkie igielki, a korzenie sa bardzo malutkie i nie wiem czy sie przyjma :(
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-07-18, 18:23   

Na tych zdjęciach praktycznie nic nie widać- może to być rogatek, wywłócznik kłosowy lub jaskier krążkolistny.

Co do roślin w takim basenie to podstawa są lilie wodne i rośliny pływające oraz podwodne.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
iwosek 
Oczkomaniak



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1554
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2007-07-18, 21:19   

jezeli ma korzenie to nie jest to rogatek, ja bym z podwodnych proponowal wywlocznik brazyliski
_________________
pozdrawiam Mateusz :piwko:
Malum nullum est sine aliquo bono
 
 
dlubacz 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 28
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2007-07-18, 21:39   

juz mam jest to zdecydowanie Wywłócznik , jest dokladnie to o czym mowie, i nie znalazlem innego zdjecia wlasnie z tym ;) . no ale teraz pytanie jak to zasadzic, myslicie ze jak puszcze to na wode to sie przyjmie, czy trzeba sadzic w ziemie?? 2 sprawa to taka ze ja mam tylko pare takich pedow z korzonkami i sa dosc sponiewierane wiec moga sie nie przyjac, a jak bym puscil na wode pedy bez korzeni to czy moga same zaczac tworzyc wlasne korzenie?? :?
 
 
 
iwosek 
Oczkomaniak



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1554
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2007-07-18, 21:45   

z mojego ,skromnego> doswiadczenia wiem ze wyw;ocznik ukorzenia sie bardzoo latwo, ja wlozylem kilka galazek do palek i po 2 tygodniach zacza mi sie rozrastac obecnie rozdaje go sasiadą
co do twojego pytania sasiad kupil wywlocznik w sklepie i dostal w takim plastukowym pudeleczku wylozonym geowloknina jak narazie ladnie mu rosnie i sie rozrasta
no i super wygladaja te choineczki wystajace ponad wode
_________________
pozdrawiam Mateusz :piwko:
Malum nullum est sine aliquo bono
 
 
dlubacz 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 28
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2007-07-18, 21:55   

ale ja nie mam pojemnikow na to tylko na dnie jest piaszczyste podloze(taki troche mul), i czy bym mogl to tak po prostu puscic na wode niech plywa i moze jakies nasiona spadna na dno i wyrosna mi chodzi o takie sadzeni no problem :lol:
_________________
moje oczko w glowie... 5498864
 
 
 
Michał1 
Bywalec



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 169
Skąd: Rotterdam/Lublin
Wysłany: 2007-07-19, 16:49   

Jaki problem wsadzić w byle jaką doniczkę z zasłoniętymi dziurkami choćby gazetą i z piachem ?? Albo jak nie to przywiąż ją lekko do jakiegoś kamienia w wrzuć do wody...powinna sobie dać radę.
 
 
 
dlubacz 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 28
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2007-07-21, 12:34   

ja sprobowalem narazie metode z kamieniem wezme wiecej tych moczarek to bedzie wieksza szansa ze sie przyjmie :) . Tylko ze ja wiazalem tam po kilka w jednej wiazce. Jak tylko cos sie zrobi to powiadomie was 8)
_________________
moje oczko w glowie... 5498864
 
 
 
kuba123 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 716
Skąd: okolice Wieliczki
Wysłany: 2007-07-21, 12:42   

Ja poprostu wrzycilem do wody, potem opadły na dno i się ukorzeniły. Rosna teraz coraz wyżej i ładnie to sie prezentuje :)
_________________
Mój album zdjęć Oczko wodne
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny