wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
JAKI FILTR ZASTOSOWAC
Autor Wiadomość
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-07-22, 22:05   

W beczce tetry masz sporo miejsca na dodatkowy wkład. Zbadaj wodę-jak jest miękka to daj torf.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-07-22, 23:07   

Jak masz filtr ciśnieniowy to odpuść sobie drugi filtr :P najwyżej tak jak pisze AurorA, dołóż jakieś materiały filtracyjne, torfu do filtra bym nie dawał , a jak jesteś niecierpliwa i chcesz pozbyć się zielonej wody to załóż lampę UV :) do twojego oczka 9 wat będzie odpowiednia
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
oluszka1 
Nowy


Dołączyła: 20 Lip 2007
Posty: 5
Wysłany: 2007-07-22, 23:15   

dzięki piękne :)

jutro dołożę kolejną warstwę filtracyjną ... może być np. keramzyt lub żwir ? (ewentualnie co lepiej ?) no i w jakiej kolejności ? patrząc od góry : ta mata, gąbka, keramzyt, mata, plastiki czy mata, gąbka, plastiki,mata, keramzyt ?

a i jeszcze jedno przyszło mi do głowy ... tam gdzie jest "zbiórka" wody do odprowadzenia do oczka jest jednak sporo ogólnie pojętego syfu. MOżę by tak więc dołożyć jeszcze jeden niewielki pojemnik ? Pomyślałam o czymś dokładnie jak filtr ciśnieniowy tylko np z samym keramzytem i o pojemności max 20 litrów ? to oczywiście pomysł na gorąco więc może być bez sensu :( ...
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-07-22, 23:20   

JAREK G napisał/a:
Jak masz filtr ciśnieniowy to odpuść sobie drugi filtr :P najwyżej tak jak pisze AurorA, dołóż jakieś materiały filtracyjn


Według opisu wnioskuję że filtr z serii PF a nie ciśnieniowy PFX. Do ciśnieniowego nie ma miejsca na dodatkowy wkład i jest on wystarczająco skuteczny.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
oluszka1 
Nowy


Dołączyła: 20 Lip 2007
Posty: 5
Wysłany: 2007-07-22, 23:24   

AurorA napisał/a:
JAREK G napisał/a:
Jak masz filtr ciśnieniowy to odpuść sobie drugi filtr :P najwyżej tak jak pisze AurorA, dołóż jakieś materiały filtracyjn


Według opisu wnioskuję że filtr z serii PF a nie ciśnieniowy PFX. Do ciśnieniowego nie ma miejsca na dodatkowy wkład i jest on wystarczająco skuteczny.


ups ... po obrazkach w Twoim sklepie wnioskuję że, tak jest to seria PF ... ale byłam pewna że to jest filtr ciśnieniowy, tak czy siak w moim na pewno się zmieści dodatkowa warstwa
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-07-22, 23:26   

Te duże zielone kształtki niech zostana na dnie. Keramzyt może wypływać więc trzeba go czymś docisnąć.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
oluszka1 
Nowy


Dołączyła: 20 Lip 2007
Posty: 5
Wysłany: 2007-07-22, 23:30   

dzięki jeszcze raz ! to tak jutro zrobię z tym keramzytem ...

a powracając do poprzedniego pytania (może Ci umknęło) co myślisz o tym dodatkowym pojemniku ? jest w moim poprzednim poście ...
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-07-23, 17:17   

Jeśli dasz radę to wykonać technicznie to na pewno dodatkowa filtracja da jakiś efekt. Ważna jest pierwsza warstwa wstępnego czyszczenia - tu osadza się najwięcej zanieczyszczeń (zwykle gąbka lub mata kokosowa) ją trzeba częściej czyścić.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
oluszka1 
Nowy


Dołączyła: 20 Lip 2007
Posty: 5
Wysłany: 2007-07-24, 11:07   

:)

założenie jest takie że damy radę ... nawet wczoraj oglądaliśmy plastikowe połączenia i umocniliśmy się w przekonaniu że będzie dobrze :hehe: chcielibyśmy wykonać to w następujący sposób: wodę z beczki filtracyjnej doprowadzić do 20 l wypełnionego żwirem pojemnika "od dołu" a na górze zamontować odpływ wody przelewowej skierowany do oczka mam nadzieję że część mułu zostanie w żwirze ... a przynajmniej jakiś % ...

co do samej beczki to wczoraj dołożyłam dwie warstwy : keramzytu i żwiru, dodatkowo podmieniłam pierwszą warstwę tj. jakąś szmatę na matę kokosową. Teraz jest więc mata kokosowa, gąbka, żwir, keramzyt, kształtki.
 
 
piotrek 
Początkujący


Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 25
Wysłany: 2007-07-24, 22:13   

Witam !!! Moje oczko to ok. 20 m3. Z tego co czytałem na forum i innych wątkach o oczku wodnym to pojemność filtra powinna wynosić co najmniej 1% pojemności oczka. Prodocenci filtrów znacznie zawyrzają wydajność swoich filtrów. Np. jak filtr o pojemności 20l może czyścić wodę w oczku o pojemności 15m3. To niemożliwe !!!!!!!!! Ja zastosowałem filtr ciśnieniowy Bioclin 70 Jest to beczka o pojemności 210l. W środku ok. 90 kg. materiału filtracyjnego, cztery warstwy gąbek. Ponadto lampa UV 18W i pompa firmy JEBAO 10 tys. l/h. i woda kryształ, choć nie mam dużo roślin, a ryb ok. 30 szt.
_________________
piotrek
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-07-25, 22:50   

piotrek, gdybys uważnie czytał to być wiedział że oluszka1 ma oczko 7 tys litrów, a ten 20 litrowy pojemnik to ma być tylko dodatkowa filtracja oprócz głównego filtra.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
kenol 
Początkujący


Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 11
Wysłany: 2007-09-02, 19:17   

Posiadam oczko wodne o pojemności 120000 L , zacząłem robić sobie własnej roboty filtr. Filtr składa się z trzech beczek o pojemności 160L…no właśnie zacząłem robić a teraz się zastanawiam czy ten filtr o takiej pojemności coś zdoła zrobić w oczku o takiej pojemności????? Do filtra chcę zastosować pompę o wydajności 7200 L/h. Czy jest sens????
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-09-02, 19:28   

Lepszy byłby filtr glebowo korzeniowy w postaci małego oczka 1000-2000l mocno obsadzony roślinami :P Ale taki na pewno lepszy jak żaden jak obsadzisz swój staw mocno roślinami dobierzesz odpowiednie złoża filtracyjne w beczkach to coś tam przefiltruje a przy okazji natlenisz wodę choć 7200l/h do filtra beczkowego Twoich rozmiarów to nie jest dużo :? do filtra glebowo korzeniowego byłoby :good:
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Pawlak 
Oczkomaniak



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 852
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2007-09-03, 09:49   

do 1 beczki wsadź gąbkę albo mate kokosową ,a do dwóch pozostałych keramzyt i dorób jeszcze filtr glebowo korzeniowy taki o jakim wspomniał JAREK G i jeszcze obsadź oczko gęsto roślinnością ,woda powinna być czysta :)
_________________
https://wizjonerbezwizji.blogspot.com/ Mój Blog osobisty.
http://ogrodwodny.blogspot.com/ Mój blog o oczkach wodnych.
 
 
 
krzych0719 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Gru 2006
Posty: 264
Skąd: PODLASIE B-STOK
Wysłany: 2007-09-03, 10:05   

Witam. Propozycja to filtr glebowo korzeniowy. W moim oczku sprawdza się i jest malo widoczny.

Woda jest bardzo czysta.
Pozdrawiam
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny