wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Gołebie :-|
Autor Wiadomość
DjAxel 
Nowy


Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 7
Wysłany: 2007-06-28, 10:48   

Witam.
Czytając ten cały temat dotyczących gołębi trochę się uśmiałem.
Ale fakt jest taki, że każdy inny ptaszek to ozdoba nad oczkiem wodnym, ale nie gołąb.
Mam oczko wodne w środku ogródka piwnego na terenie mojej restauracji. Jest największą atrakcją tego ogródka. Jeśli ktoś próbuje karmić ryby lub wrzucać coś do oczka dostaje w czapę.
I w ten sposób wielu ludzi nauczyłem, że większą przyjemnością jest obserwować ryby niż je dręczyć.
Ale gołębi nie umie nauczyć do tej pory żeby nie srały na kaskady. Oczko po kilku dniach jest po prostu obsrane.Ale to nie tylko jedyny problem z gołębiami. Srają wszędzie na ławy, krzesła, stoły, parasole, one nawet srają w locie. Wpadłem na pomysł wyłączenia kaskady i po kilku dniach gołębie się straciły. Aż się boję ją ponownie załączyć kaskadę. Nie cierpię gołębi, ale nie znaczy to, że będę je krzywdził po prostu chce je zmusić żeby znalazły sobie inne miejsce na toaletę np. staw, który jest trzysta metrów dalej.
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-07-02, 21:40   

Do mnie też czasami zajrzą gołębie ,ale góra dwa :P to i fajnie popatrzeć jak pija wodę :) ,ale 20 to może i człowiekowi by przeszkadzało :hehe:
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2007-07-02, 21:42   

Podobno rosołek smaczny z gołębi :oops:
 
 
Teokryt 
Bywalec


Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 105
Skąd: Nadarzyn
Wysłany: 2007-07-03, 09:29   

Ma ktoś patent na ta gołębią klatkę?
 
 
 
lepi 
Bywalec



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 186
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-04-22, 13:51   

temat stary, ale pewnie tylko na forum...

Jak tam u Was? Macie wypchane jastrzębie, czy strzelacie?

Jak mieszkałem w Poznaniu, to na sąsiednich budynkach całymi rzędami siedziały gołębie.
No cóż, w okolicy nie było za wiele wody (rzut beretem od Suchego Lasu), to co chwilka ktorys zaglądał do oczka, albo wpadał na kąpiel do kaskady.
Powierzchnia wody była w efekcie - powiedzmy delikanie - taka sobie... A mój płot?!!! Szkoda słów.

Teraz w Krakowie ptacta dużo mniej, ale od kilku dni około 13-tej przylatuje gołąbek i bierze kąpiel.
Na wodzie powstaje plama kilkanaście metrów kwadratowych!

Oj zaczynam tęsknić za kotem z sąsiedztwa :evil: , co to jednego takiego w ubiegłym roku "zdjął" z kaskady...
Wtedy szkoda mi było ptaka, ale teraz zaczyna mnie wkurzać to co przez następnych parę godzin widać na powierzchni wody....

Nawiązując do wcześniejszych postów - chyba odkurzę AirMagnum 850...

Co do srok - też są - mają gniazdo na świerku kilka metrów od kaskady.
Gołębiami (dorosłymi ;) ) oczywiście się nie interesują, ale za to kilka razy dziennie probują wyciągnąć zawartość zamieszkanej
budki szpaków zamontowanej na śliwce...

Oj korci, żeby zorganizować mały turniej strzelecki zwłaszcza, że sąsiad też lubi postrzelać

lepi
 
 
Hubert 
Przyjaciel forum



Pomógł: 37 razy
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 1600
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-04-22, 13:55   

lepi napisał/a:
Oj korci, żeby zorganizować mały turniej strzelecki zwłaszcza, że sąsiad też lubi postrzelać


Strzelanie do gołębi miejskich jest zabronione, tak samo jak do jastrzębi, krogulców czy ptaków krukowatych - są pod ochroną. Jak cię korci postrzelac, to idź na strzelnicę.
 
 
maruder
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-22, 14:23   

lepi napisał/a:
Oj korci, żeby zorganizować mały turniej strzelecki zwłaszcza, że sąsiad też lubi postrzelać
to popros go, zeby strzelil Ci pare razy w dupe, moze ta plama nie bedzie wtedy taka denerwujaca... :bum:
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2009-04-22, 14:34   

Jeśli chodzi o gołębie to do mojego oczka przylatują cukrówki które miały gniazdo w zeszłym i jak i w tym roku na świerku w moim ogrodzie.Wogóle nie przeszkadza mi to , w końcu ile wypiją tej wody :-D
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
Salmo_Salar 
Hobbysta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 347
Skąd: Biała P./Olsztyn
Wysłany: 2009-04-22, 15:22   

Ale takie miejsce gołębie to problem, syf!!

Jest wiele ciekawych pomysłów na odstraszanie gołębi, potrzeba matką wynalazców. Osobiście widziałem przywieszanie płyt CD lub baloników, pomagało.

Pozdrawiam

Salmo
 
 
lepi 
Bywalec



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 186
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-04-22, 15:52   

ano jest syf i chyba trzeba będzie sprzątać, bo ewidentnie brak pomysłów na odstraszanie...
piotr urbanski napisał/a:
lepi napisał/a:
Oj korci, żeby zorganizować mały turniej strzelecki zwłaszcza, że sąsiad też lubi postrzelać
to popros go, zeby strzelil Ci pare razy w dupe, moze ta plama nie bedzie wtedy taka denerwujaca... :bum:

widzę Piotrze, że idziesz w stronę "mózg radzi sobie tylko z jednym - najsilniejszym ogniskiem bólu" :) tyle, że strzał w d. to mniejszy ból niż totalnie zasyfione lustro wody, przez pół dnia, każdego dnia...

Tak czy inaczej, nie będę strzelał, nawet w celu odstraszania (obok nie _w_ !!!) - założe skimmerek oczywiście z odprowadzaniem zassanej wody do filtra ;)

lepi
 
 
marian 
Oczkomaniak
Marian



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 23 Wrz 2006
Posty: 878
Skąd: Bytom
Wysłany: 2009-04-22, 20:12   

Od tego sezonu gołębie i u mnie stały się plagą .Powiększyłem oczko i od razu zwietrzyły wodopój ,jak na razie jeszcze to mi nie przeszkadza ale nie wiem jak długo .Mam kota to jego działka niech robi porządek. W końcu co jakiś czas właściciele gołębi kasują mi kota w końcu będę mógł się odgryźć. ;) Ale tak na poważnie to mało atrakcyjnie mieć stadko gołębi i wiecznie obesr.... kamienie.
 
 
maruder
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-22, 20:53   

lepi napisał/a:
Tak czy inaczej, nie będę strzelał, nawet w celu odstraszania (obok nie _w_ !!!) - założe skimmerek oczywiście z odprowadzaniem zassanej wody do filtra


O! :brawo: swietny pomysl :)
 
 
elfikp 
Entuzjasta



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 609
Wysłany: 2009-04-22, 23:13   

Do mnie przylatują gołębie parami ( grzywacze i sierpówki ) i nie ma z nimi żadnego problemu.

Pozdrawiam.
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2009-04-22, 23:15   

wszystko jest fajne ale nie w nadmiarze :P Tak jak pisałem wcześniej do mnie przylatują dwa piękne wielkie ( prawie jak kaczki ) gołębie i bardzo się z tego cieszę, lubię popatrzeć jak pija wodę i odpoczywają koło oczka, wcale mi nie przeszkadza że trochę nabrudzą , Ale mówię szczerze że jak przylatywałoby całe stado kilkudziesięciu sztuk i to codziennie to pewnie mocno bym się wnerwiał :evil: bo jakbym chciał mieć gołębie to założyłbym gołębnik a nie oczko :P
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2009-04-23, 22:47   

Jarek to grzywacze, mnie tez odwiedzają - fajne są , mam tez synogarliczki ale sroki co roku im zabijają młode i nie wiem czy jeszcze będą . nie lubię tych skundlonych pocztowych które przylatują z sąsiedniego osiedla do wodopoju.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny