wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z wodą
Autor Wiadomość
dachasia 
Entuzjasta



Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 11 Sie 2006
Posty: 736
Skąd: śląskie
Wysłany: 2008-07-11, 00:36   

To nie musi być efekt dzisiejszego opadu, ale wczorajszego np. W nocy chłodno, ciemno i dopiero może słoneczko i czas wyzwoliły reakcję.
_________________
Pozdrawiam Nina
 
 
melek 
Przyjaciel forum


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1998
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2008-07-11, 00:40   

U mnie wręcz przeciwnie, z mętnej teraz robi się czystą. Z każdym dniem widoczność się zwiększa ;)
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-07-11, 00:55   

Bardzo ciekawy przypadek , tak nagła zmiana, ciekaw jestem jak się to rozwinie dalej - musi być jakaś przyczyna, jednak nic mi do głowy nie przychodzi. Może jakiś nawóz azotowy dostał Ci sie do oczka?
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-11, 08:23   

Ja mam coś innego.
Rano powierzchnia wody jest czysta, a późnym popołudniem jak wracam z pracy na wodzie jest warstwa brązowego jakby "osadu". Jak pomieszam wodę kijem, to na chwilę to się rozejdzie, choć powstaje brązowa piana. Jak woda się uspokoi to nagle czysta zostaje zasłonięta tym czymś. Wygląda to wtedy tak, jakby na wodę wylać olej, tak samo szybko się rozpływa po całej powierzchni.
Myślałem, ze to jakieś pyłki, no ale raczej nie, bo co by teraz tak miało pylić?
Nawet jak sosny pyliły, a wtedy dużo jest pyłków w powietrzu to tego nie było, a teraz?

Zdjęć niestety nie mam, oba aparaty z rodzinką nad morze pojechały :x
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2008-07-11, 08:30   

Jarek może Twoje karpie dobrały się do pojemnika w którym masz glinę i dla tego tak szybko woda zmętniała :???: wydaje mi się że jeżeli woda miała by zmętnieć z przyczyn naturalnych , to było by to stopniowo a nie tak nagle
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2008-07-11, 16:02   

AurorA napisał/a:
Może jakiś nawóz azotowy dostał Ci sie do oczka?
Czasami może i tak też być bo w sobotę nawoziłem róże a w około oczka mam ich cztery i choć teoretycznie nie powinien dostać się do oczka ale w praktyce to różnie może być :???:
Cytat:
Jarek może Twoje karpie dobrały się do pojemnika w którym masz glinę i dla tego tak szybko woda zmętniała :???:
To też jest możliwe bo z nimi nic nie wiadoma a ostatnio coś dużo pływa liści sałatowych grążela , niestety dna nie widzę a mam go w najgłębszym miejscu to nie wiem jak to wygląda Taki kolor wody miałem w zeszłym roku dwa tygodnie po remoncie , ale wtedy była świeża woda i tyle co posadzone rośliny w glinie a gdzieś pomiesiącu zrobił się prawdziwy kryształ :D Dzisiaj jest ciut lepiej , ale wyczyszczę jutro filtr bo odkąd wywaliłem z niego słomę ( około 2 miesięcy temu ) nie czyszczony i może padł :?
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
phalina 
Entuzjasta


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 13 Maj 2006
Posty: 568
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2008-07-20, 20:52   

Moja woda zrobiła sie słomkowa,ale widocznośc jest marna.Myślę ,że to efekt ostatnich deszczy.
Filtr umyty,bo tez od początku sezonu nie był czyszczony.
_________________
Pozdrawiam Halina

http://picasaweb.google.p...ey=AWzbEMkAb7Y#
 
 
 
dachasia 
Entuzjasta



Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 11 Sie 2006
Posty: 736
Skąd: śląskie
Wysłany: 2008-07-20, 21:48   

U mnie po pierwszych deszczach i to takich marnych,trzy tygodnie temu woda zzieleniała, a mój maleńki filtr musiałam czyścić i 2 razy dziennie, bez większego efektu. Nie widząc ratunku dla mojego stawiku włożyłam pakunek torfu.W zeszłym tygodniu po dużych ulewach woda ni stąd, ni zowąd w ciągu 2 dni się wyklarowała i wróciła do normy. Aż przyjemnie patrzeć na pływające ryby. Oby jak najdłużej tak było.A filtr już chodzi kilka dni bez potrzeby czyszczenia.
_________________
Pozdrawiam Nina
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2008-07-20, 21:59   

A u mnie powoli wszystko wraca do normy :-) czyli woda brązowa ale coraz czyściejsza i mleko powoli znika :P
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
Ostatnio zmieniony przez JAREK G 2009-04-16, 00:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-07-20, 23:11   

Ja na szczęście nie mam żadnych problemów z klarownością i zero techniki oraz zero chemii. Moc pistii i rogatka jest niewyobrażalna :-D
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
jackon 
Oczkomaniak


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1054
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2008-07-21, 06:27   

mialem na wiosne przez dwa dni mleko na stawie :)
kiedys juz to przerabialem na stawie posciekowym
oczliki sie nadmiernie namnozyly
_________________
pozdrawiam
Jacek
 
 
 
phalina 
Entuzjasta


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 13 Maj 2006
Posty: 568
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2008-07-24, 21:22   

słomkowa woda robi sie mętna :(( ryby widać tylko jak się wynurzą do jedzenia.Jeszcze takiej okropnej nie miałam :(( :(( :((
_________________
Pozdrawiam Halina

http://picasaweb.google.p...ey=AWzbEMkAb7Y#
 
 
 
dachasia 
Entuzjasta



Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 11 Sie 2006
Posty: 736
Skąd: śląskie
Wysłany: 2008-07-24, 22:11   

Halinko przeczekaj. Ja tak miałam niedawno.A potem nagle się poprawiło w ciągu 2-3 dni. Mam nawet swoją teorię na ten temat. Moż nie jest prawdziwa Ale może coś w niej jest?.Nawet w największe upały - pomimo,że oczko prawie cały dzień narażone na słonce- miałam czystą i przejrzystą wodę. Roślin dużo, ryb chyba nie za wiele, 9 szt w tym 2 nieduże jeszcze koi na 4m3. Nagle zaczął siąpić deszcz. Nie były to ulewy, lecz takie sobie kilka razy dziennie popadanie.Woda w momencie stała się mętna a potem lekko zielona. Filtr się zapychał glonami -chyba.Woda w oczku była dość mocno ciepła, pomimo,że pogoda nie była gorąca.Tak było prawie dwa tygodnie. Nie pomagało dolewanie wody w której moczył się torf. Potem opady były coraz silniejsze, zaczęły się ulewy i mocne deszcze i nagle dosłownie z dnia na dzień (całkowite oczyszczenie wody trwało 3 dni)woda stała się przejrzysta. Z całego tego zdarzenia wysnułam taką oto teorię. Po bardzo długim okresie suszy w powietrzu i w wyższych warstwach atmosfery być może nazbierało się dużo kurzu, pyłów różnego rodzaju. Ten pierwszy deszcz być może "zmywał" to i razem z deszczem dostawało się do oczka, powodując w nim różne niekorzystne reakcje (zauważyłam,że zawsze w takich wypadkach odczuwalna temp. wody w oczku jest wyższa niż normalnie)
Potem gdy deszcz był już czysty, a rośliny robiły swoje woda szybko wróciła do normy.

Oto cała moja teoria. Czy prawdziwa? Może ktoś ma podobne przemyślenia i doświadczenia?
_________________
Pozdrawiam Nina
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2008-07-25, 13:28   

Przez ostatnie lata wodę miałem zawsze klarowną.W tym roku to raczej związane z przebudową oczka i zachwianiem równowagi biologicznej woda zaczęła robić się mętna i brązowo-zielona.Poradziłem sobie w sposób,że na wylot z filtra założyłem sześc warstw rajstop.Oczywiście,że przez pierwsze dni myłem je co dzień,ale efekt był bardzo szybki i po tygodniu mam wodę czystą i klarowną.
 
 
 
phalina 
Entuzjasta


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 13 Maj 2006
Posty: 568
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2008-07-25, 21:51   

Zakładam rajstopy na filtr,wrzucam worek torfu,czekam :x
_________________
Pozdrawiam Halina

http://picasaweb.google.p...ey=AWzbEMkAb7Y#
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny