wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak wymienić wodę
Autor Wiadomość
Hania
Początkujący


Dołączył: 30 Maj 2006
Posty: 39
Wysłany: 2007-03-26, 09:47   Jak wymienić wodę

Niestety.Stało się. Decyzja zapadła. Po pięciu latach zmuszona jestem wymienić 100 procent wody i to wcale nie z powodu jej złej jakości. Powodem są wzdręgi. Pięc lat temu nieświadoma kupiłam 3 rybki dziś mam ich chyba tysiące. Moje karasie nie mają już szans na dochowanie się swego potomstwa ( bo szybko zjadają je wzdregi). W ubiegłym roku probowałam je wyławiać. Udało mi się tylko tylko troche i to niemowleta. Bardzo żal mi zmieniać wodę bo wiem co to oznacza, ale chyba nie mam innego wyjścia. NIe iwiem jak si e do tego zabrać. Oczko ma 15 metrów sześciennych i 1,6 głebokości. Prócz karasi mam tez liny i 3 duże karpie Koi. Prosze napiszcie mi jak się do tego zabrać, kiedy, gdzie i jak przetrzymac ryby, kiedy je znowu wpuścić i jak. Proszę pomózcie mi bo jak pomyślę co mnie czeka to ręce mi opadają.
 
 
ZiK 
Przyjaciel forum
Witam :)


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 13 Mar 2006
Posty: 1002
Skąd: Zamość
Wysłany: 2007-03-26, 09:57   

Hania, musisz wypompować wodę pompą. :P Ryby najlepiej było by Ci przetrzymać np:w starej wannie. Najlepiej się zabierz do tego w jakiś słoneczny dzień wstań rano i włącz pompę ponieważ trochę napewno to potrwa usuwanie 15m3 jakieś 10 godzin pewnie zejdzie. :P
_________________
Pozdrawiam Tomek :piwko:
Moje Pierwsze Oczko Wodne

Mój Profil Nasza Klasa

Moje Drugie Oczko Wodne
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-03-26, 11:32   

Jak masz jakieś beczki wanny itd. to wykorzystaj je i nałap jak najwięcej wody z oczka do powtórnego wlania - szybciej się ustatkuje równowaga. Do tej wody daj ryby i powoli dolewaj nowej wody na raty - najlepiej nie więcej niż już jest 50:50 to wtedy dla ryb mniejszy szok.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-03-26, 17:01   

Też mnie czeka po pięciu latach czyszczenie oczka i muszę wypompować całą wodę Ja bym radził wypompować już połowę wody dzień wcześnie bo tak jak pisał zik, trochę z tym zejdzie tylko właśnie w niezbyt słoneczny dzień bo to gorzej dla ryb i roślin jak są "upchane" gdzieś w wannie :P Rośliny można ponakrywać mokrymi gazetami i pilnować żeby nie wyschły :) Największy problem jest z przetrzymaniem ryb przydałby sie jak największy zbiornik żeby ryby się nie podusiły i starej wody zachować jak najwięcej :) Oczywiście w zbiorniku gdzie są ryby cały czas musi chodzić napowietrzacz lub pompa :) Później to są już dwie szkoły jedna ta o której pisał AurorA, do starej wody powoli dolewasz nową lub druga szkoła napełniasz oczko wodą czekasz minimum jeden dzień jak uwolni się ozon lub chlor ( chyba że wodę masz ze studni to nie musisz tyle czekać :) ) dopiero po tym czasie wpuszczasz ryby razem ze starą wodą pamiętając że temperatury wody muszą być takie same :)
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
marian 
Oczkomaniak
Marian



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 23 Wrz 2006
Posty: 878
Skąd: Bytom
Wysłany: 2007-03-26, 18:11   

Na dzien dzisiejszy jestem wlasnie po takiej akcji .Jeżeli w grę wchodzi tylko wymiana wody ,to nie ma problemu dwa dni i po sprawie ,ale trzeba sie przygotować
Pompa do brudnej wody
Miejsce jej wypompowania ,aby nie zalala sąsiada
Pojemniki dla ryb i pozostalych żyjątek
siatka do ich wylawiania
Na wszelki wypadek pompka dotleniajaca ,gdyby czasami cos poszlo nie tak
Ina koniec bardzo delikatnie ta wszystko robic aby nie uszkodzić fili.
Na koniec zapraszam do http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=838
tam jest kilka fotek z takiej akcji
 
 
Hania
Początkujący


Dołączył: 30 Maj 2006
Posty: 39
Wysłany: 2007-03-26, 18:34   

Ryby wpuszcze do wanny ok 300l i to tyle ile moge zatrzymac starej wody. Moga tam zostać dzień. Ok, ale jak ja je złowię???! IObawiam sie , ze jak bede wypompowywać wode to przy dnie będzie ona juz bardzo mętna i nie zobaczę ryb. Kiedys wypompowywwałam wode do powiedzmy 50 cm i myslałam , ze mi ryby wcieło , bo nie było ich widać. Może macie jakiś sposób jak sobie z tym poradzić?
 
 
marian 
Oczkomaniak
Marian



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 23 Wrz 2006
Posty: 878
Skąd: Bytom
Wysłany: 2007-03-26, 20:07   

Ja wypompowalem wode prawie cala a nastepnie ręcznie wybieralem malym wiaderkiem i delikatnie wylewalem na trawnik .I to bylo najgorsze upaprałem sie caly ale wylowilem prawie wszystko .A co do wanny to należy ją nakryć aby rybki nie padly ofiarą jakiegos kotka
 
 
Hania
Początkujący


Dołączył: 30 Maj 2006
Posty: 39
Wysłany: 2007-03-28, 10:15   

Jeszce jedno pytanko.Kiedy to zrobić? Czy teraz, czy w kwietniu?
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2007-03-28, 11:05   

zrób to jak najszybciej im wcześniej tym lepiej, oko będzie szybciej równowagę biologiczną łapać a i twoje zwierzątka wodne będą w stanie szybciej powrócić i się zaaklimatyzować w nowej wodzie :)
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
seba 
Hobbysta



Dołączył: 19 Paź 2006
Posty: 361
Skąd: Mielec
Wysłany: 2007-03-28, 18:13   

Nie czekaj na nic tylko pompa gumniaczki wiadereczko i do pracy no i :soczek: w czasie przerwy
_________________
pozdrawiam seba
 
 
 
Hania
Początkujący


Dołączył: 30 Maj 2006
Posty: 39
Wysłany: 2007-04-14, 22:02   

ryby już w wannie
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2007-04-14, 22:37   

Haniu to życzę powodzenia i szybkiego powrotu rybek do oka a pużnie zapodaj fotki :)
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
Hania
Początkujący


Dołączył: 30 Maj 2006
Posty: 39
Wysłany: 2007-04-15, 11:21   

Nareszcie. Chyba juz jestem ekspertem w dziedzinie wymiany wody ( :P ) żart. ale coś nie co już wiem. Najgorzej było z wybieraniem mułu. Kryły sie w nim moje nielubiane wzdręgi. Ale tylko nieliczne zginęły smiercią męczeńską. reszta w liczbie niepoliczlanej zasiliła oczko koleżanki ( była świadoma tego co robi) a reszta omkoliczny staw. Nigdy więcej tych ryb. Po czyszceniu przesadzanie lilii , jakieś drobne modernizacje, zamontowanie pompy, filtra i napełnnienie wodą. Na razie tylko do połowy ,aby się szybciej ogrzała. dodałam tez środek Tetra Pond WasserFrisch, podobno szybciej wróci wszystko do rownowagi a i ryby nie przezyją takiego szoku. Niestety sprzedawca okazał sie chyba nie całkiem uczciwy bo środek miał ważnośc do 2005. Najgorsze to , że wpierw to wlałam a poten doczytałam. Mam nadzieje , ze nie zaszkodzi to rybom ale szkoda kasy . Jedna butelka prawie 30 zł.
Czeka mnie dzisiaj jeszcze przeprowadzka ryb z wanny do oczka. jak to zrobię wrzuce foty.
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-04-16, 17:07   

Hania napisał/a:
dodałam tez środek Tetra Pond WasserFrisch, podobno szybciej wróci wszystko do rownowagi a i ryby nie przezyją takiego szoku. Niestety sprzedawca okazał sie chyba nie całkiem uczciwy bo środek miał ważnośc do 2005. Najgorsze to , że wpierw to wlałam a poten doczytałam. Mam nadzieje , ze nie zaszkodzi to rybom ale szkoda kasy . Jedna butelka prawie 30 zł.


A parę dni pisałem że tego już nie produkują http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Hania
Początkujący


Dołączył: 30 Maj 2006
Posty: 39
Wysłany: 2007-05-01, 10:58   

 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny