wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
BUDUJEMY KASKADĘ
Autor Wiadomość
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10661
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2009-09-25, 18:03   

Najmocniejsza polska pompa
http://www.sklep.oczkowod...-pfn-25000.html wydajności 25 000l/h będzie zbyt słaba. Ja bym minimalizował wysokość.
Bo wywalić kilka tysięcy na pompę którą włączysz raz na jakiś czas to trochę szkoda.

Można też kombinować w ta stronę aby na środku zrobić pośredni zbiornik i tłoczenie rozłożyć na 2 mniejsze pompy.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
sebastianrost 
Hobbysta



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 382
Skąd: Poznan-Rokietnica
Wysłany: 2009-09-25, 18:53   

AurorA napisał/a:


Można też kombinować w ta stronę aby na środku zrobić pośredni zbiornik i tłoczenie rozłożyć na 2 mniejsze pompy.


Pomysł Arka mi sie bardzo podoba bedziesz miał dużą kaskade z małym lub małymi stawkami po drodze które wcale nie musza być duże wystaczy dobrze zaprojektować wielkośc i wtedy nie potrzebujesz dużej pompy.Możesz miec 2 lub 3 małe przejściowe sadzawki
_________________
http://picasaweb.google.c...rost/OczkoNoca#

Pozdrawiam Sebastian
 
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2009-09-25, 19:24   

PITEEREK napisał/a:
Arek , a czy taka pompa nie wystarczy_pompa_wodna_zanurzeniowa_moc_400_w.html

[ Dodano: 2009-09-25, 18:16 ]
_pompa_wodna_zanurzeniowa_do_czystej_i_brudnej_wody.html


Nie podajemy linków z alledrogo :wrr:
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10661
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2009-09-25, 19:43   

PITEEREK, takie pompy nie są przystosowane do takiej pracy, ale jak chcesz pompę włączać okazjonalnie to pewnie trochę pociągnie.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2009-09-25, 19:47   

I oczywiście takich pomp musisz mieć tak jak Arek pisał wcześniej dwie albo nawet trzy :? bo wysokość podnoszenia takiej pompy to "tylko" 5 metrów :P
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
alibaba 
Hobbysta



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 06 Sie 2009
Posty: 450
Skąd: Myślenice
Wysłany: 2009-09-25, 20:09   

I jeszcze gdyby to było koło domu to by wchodziła w gre kwestia hałasu który taka wielka kaskada będzie robić. Ale skoro to działka to można pominąć
_________________
moje Akwarium roślinne
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-09-25, 21:01   

JAREK G napisał/a:
I oczywiście takich pomp musisz mieć tak jak Arek pisał wcześniej dwie albo nawet trzy :? bo wysokość podnoszenia takiej pompy to "tylko" 5 metrów :P


A jak chcesz je zgrać te pompy, tak aby pompowały idealnie tę samą ilość wody, do poszczególnych fragmentów układu oczko dolne - oczko górne - i wyżej na kaskadę.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
alibaba 
Hobbysta



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 06 Sie 2009
Posty: 450
Skąd: Myślenice
Wysłany: 2009-09-25, 21:08   

Pawel Woynowski napisał/a:
A jak chcesz je zgrać te pompy, tak aby pompowały idealnie tę samą ilość wody, do poszczególnych fragmentów układu oczko dolne - oczko górne - i wyżej na kaskadę.


Celna uwaga, musiały by być skomplikowane układy wyłączników pływakowych lub innych czujników poziomu wody. Realnie myśląc nie wchodzi to w gre
_________________
moje Akwarium roślinne
 
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2009-09-25, 21:35   

alibaba napisał/a:
Celna uwaga, musiały by być skomplikowane układy wyłączników pływakowych lub innych czujników poziomu wody. Realnie myśląc nie wchodzi to w gre
Przy tych pompach to akurat nie ma znaczenia , bo każda ma swój wyłącznik pływakowy :P
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-09-25, 21:47   

alibaba napisał/a:
I jeszcze gdyby to było koło domu to by wchodziła w gre kwestia hałasu który taka wielka kaskada będzie robić.

Ten "hałas" uzależniony będzie od ilości wody spływającej z kaskady oraz od wysokości poszczególnych progów. Można ją tak skonstruować aby jedynie pluskała.

Wracając zaś do pompy to można zastosować pompę ssącą, która zasysała by wodę z filtra grawitacyjnego obok oczka, a sama pompa stała by w suchej komorze na kaskadzie.
Zastanawia mnie jedynie ten czasowy pobyt na działce. Rzeczywiście, czy jest sens inwestowania w drogie urządzenia, które ktoś sobie może "pożyczyć" w czasie naszej tam nieobecności. Bo demontaż tych urządzeń przed każdym wyjazdem do domu nie ma sensu, poza tym jest szkodliwy dla oczka. W oczku nigdy w ten sposób nie uzyska się równowagi biologicznej, jeśli nie będzie ciągłej pracy filtra, ponieważ i on może być "pożyczony", wiec trzeba by było go chować przed wyjazdem razem z pompą.
Myślę, że w takiej sytuacji wystarczy jedynie oczko z dużą obsadą roślinną i będzie ono z czasem samowystarczalne, byle mu tylko nie przeszkadzać. :-D
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
alibaba 
Hobbysta



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 06 Sie 2009
Posty: 450
Skąd: Myślenice
Wysłany: 2009-09-25, 23:01   

JAREK G napisał/a:
Przy tych pompach to akurat nie ma znaczenia , bo każda ma swój wyłącznik pływakowy


Wiesz polegać na tych tandetnych pływakach to mało ciekawy pomysł ;)
_________________
moje Akwarium roślinne
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-09-26, 00:19   

alibaba napisał/a:
JAREK G napisał/a:
Przy tych pompach to akurat nie ma znaczenia , bo każda ma swój wyłącznik pływakowy


Wiesz polegać na tych tandetnych pływakach to mało ciekawy pomysł ;)


Tu nie chodzi o tandetę, notabene bezawaryjnych, bo prostych w budowie i jak dotąd (ponad 12 lat) bezawaryjnie pracującego włącznika, już 4 pompy wymieniłem, a włącznik mam ten sam, bo tam się nie ma co popsuć kula metalowa i dwa styki które łączy jak w nie wpadnie.
Tylko o cykliczną w takim przypadku pracę kaskady. Będzie pracować z przerwami, bo za nim uzupełni wodę i włączy się włącznik w pływaku to trochę czasu musi upłynąć, ponieważ pływak w innym położeniu się wyłącza, a w innym wyższym włącza. Poza tym nie wiem jak na to będzie reagować pompa, te ciągłe wyłączanie i włączanie może nie najlepiej jej służyć. Inną sprawą jest pobór prądu, wyższy w momencie rozruchu pompy.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
alibaba 
Hobbysta



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 06 Sie 2009
Posty: 450
Skąd: Myślenice
Wysłany: 2009-09-26, 01:39   

Pawel Woynowski napisał/a:
Tu nie chodzi o tandetę, notabene bezawaryjnych,

Mi kiedyś ten pływak zaplątał sie w kabel zasilający i nie opadł, a ckliczność to inna sprawa i brak powtarzalności bo te pływaki są na kablu i sobie pływają jak same chcą raz sie wyłączy przy niższym poziomie a raz wyższym. Lepiej już niech weźmie pompę o wyższym podnoszeniu i użyje jednej a ten pływak niech służy jako zabezpieczenie a nie sterowanie bo do tego go zrobiono ;)
_________________
moje Akwarium roślinne
 
 
 
maruder
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-26, 01:52   

Mnie się z kolei wydaje, że zgranie dwóch takich samych pomp nie byłoby takie trudne. Ta skarpa ma mniej więcej jednakowy spadek, w połowie którego mogłoby być oczko, z którego druga pompa pompowałaby na szczyt tyle samo wody ile pierwsza do niego... W skrócie: jednakowe pompy (jednakowe ich ustawienia), jednakowe odległości, jednakowe węże - jednakowe opory. Przynajmniej mi wydaje się to logiczne :oops:
 
 
alibaba 
Hobbysta



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 06 Sie 2009
Posty: 450
Skąd: Myślenice
Wysłany: 2009-09-26, 03:55   

piotr urbanski napisał/a:
Mnie się z kolei wydaje, że zgranie dwóch takich samych pomp nie byłoby takie trudne. Ta skarpa ma mniej więcej jednakowy spadek, w połowie którego mogłoby być oczko, z którego druga pompa pompowałaby na szczyt tyle samo wody ile pierwsza do niego... W skrócie: jednakowe pompy (jednakowe ich ustawienia), jednakowe odległości, jednakowe węże - jednakowe opory. Przynajmniej mi wydaje się to logiczne :oops:


Owszem logiczne ale pompy będę się nie równo zapychać brudem, będą się zużywać łożyska itp. Poza tym mała różnica wysokości i wydajność troszke inna ;)
_________________
moje Akwarium roślinne
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny