wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kiedy kupić ryby?
Autor Wiadomość
Donvitow 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 213
Skąd: Śrem
Wysłany: 2007-05-01, 07:39   

badi napisał/a:
akurat w moim przypadku w gre wchodzi raczej odbior osobisty,wiec jedynym moim zmartwieniem moze byc stan zdrowia rybek,a ze jestem poczatkujacym oczkomaniakiem, to raczej nie rozpoznam na pierwszy rzut oka czy sa zdrowe czy nie.


Badi jak chcesz zdrowe prosto z oczka, przetrwały zimę więc naturalnie dobrane to możemy połowić.
 
 
badi 
Uczestnik



Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 61
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-05-01, 20:40   

Donvitow napisał/a:
badi napisał/a:
akurat w moim przypadku w gre wchodzi raczej odbior osobisty,wiec jedynym moim zmartwieniem moze byc stan zdrowia rybek,a ze jestem poczatkujacym oczkomaniakiem, to raczej nie rozpoznam na pierwszy rzut oka czy sa zdrowe czy nie.


Badi jak chcesz zdrowe prosto z oczka, przetrwały zimę więc naturalnie dobrane to możemy połowić.


Jasne ze chce:) W takim razie jak tylko zrobi sie cieplo to wpadne z piwkami:D
 
 
 
Donvitow 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 213
Skąd: Śrem
Wysłany: 2007-05-02, 06:23   

To zapraszam.! 602751299
 
 
bogdan12121966 
Bywalec


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 22 Kwi 2007
Posty: 263
Skąd: DRAWNO
Wysłany: 2008-03-22, 20:58   

a ja wczoraj kupiłem koi z hodowli po 20zł za kilo ,za 50zł miałem 125szt kolorowych karpi koi o różnym ubarwieniu w GłUSKO[KOłO DOBIEGNIEWA]
Piękne i zdrowe
_________________
oczko i koi pasją mojego życia
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2008-03-22, 21:05   

bogdan12121966 napisał/a:
a ja wczoraj kupiłem koi z hodowli po 20zł za kilo ,za 50zł miałem 125szt kolorowych karpi koi o różnym ubarwieniu w GłUSKO[KOłO DOBIEGNIEWA]
Piękne i zdrowe


Gdzie je trzymasz :? bo wpuszczenie teraz do oczka nie bardzo im wyjdzie na zdrowie
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
jackon 
Oczkomaniak


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1054
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2008-03-22, 21:08   

ryzyka nie ma, bo to z hodowli
ale ilosc jest porazajaca :)
_________________
pozdrawiam
Jacek
 
 
 
krzych0719 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Gru 2006
Posty: 264
Skąd: PODLASIE B-STOK
Wysłany: 2008-03-22, 21:12   

Wita. Czy nie sądzicie, że na obrót rybami jest jeszcze za wcześnie? Parę lat wstecz nabyłem okazyjnie koi na wagę, wyszły poniżej 1 PLN. Z ok. 200szt do prawdziwej, cieplej wiosny przetrwało dosłownie kilka. Koi przywiózł mi znajomy z takich magazynów z rybami. Jak je wpuszczaliśmy to trzeba było lód rozkruszyć. Ryby kupione w maju – czerwcu mimo cieplej pogody przeżyły w 100procentach. I po dzisiejszy dzień mają się znakomicie.
_________________
Pozdrawiam Krzych z Podlasia
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2008-03-22, 21:22   

jackon napisał/a:
ryzyka nie ma, bo to z hodowli


tak czy inaczej uważam że nie jest to dobra pora na zakup rybek do oczka :?
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2008-03-22, 21:55   

Co to za tok rozumowania?Ryzyka nie ma bo to z hodowli.
 
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2008-03-22, 22:13   

judym napisał/a:
Co to za tok rozumowania?Ryzyka nie ma bo to z hodowli.


poprostu rozsądek nakazuje że przy tych temperaturach nie powinno się ryb (karasie,karpie) niepokoić nawet jeśli są z hodowli.Arek już gdzieś pisał na forum że przy temperaturze wody poniżej 10 stopni ,przenoszenie (kupowanie) ryb zagraża ich zdrowiu i życiu. Ciekawe jaki jest Twój tok rozumowania ??? To że ryba się nie wydziera w niebogłosy wcale nie znaczy że jest zadowolona z tego że jakiś nadgorliwiec chce się samozadowolić kosztem jej cierpienia.Co stoi na przeszkodzie aby wpuścić nowe ryby 2-3 tygodnie później??? , może różnica 1 złotówki na sztuce???--jak dla mnie kretyństwo
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2008-03-22, 22:19   

samuraj napisał/a:
judym napisał/a:
Co to za tok rozumowania?Ryzyka nie ma bo to z hodowli.


poprostu rozsądek nakazuje że przy tych temperaturach nie powinno się ryb (karasie,karpie) niepokoić nawet jeśli są z hodowli.Arek już gdzieś pisał na forum że przy temperaturze wody poniżej 10 stopni ,przenoszenie (kupowanie) ryb zagraża ich zdrowiu i życiu. Ciekawe jaki jest Twój tok rozumowania ??? To że ryba się nie wydziera w niebogłosy wcale nie znaczy że jest zadowolona z tego że jakiś nadgorliwiec chce się samozadowolić kosztem jej cierpienia.Co stoi na przeszkodzie aby wpuścić nowe ryby 2-3 tygodnie później??? , może różnica 1 złotówki na sztuce???--jak dla mnie kretyństwo

Kolego jeżeli do mnie się to dotyczy,to raczej zle mnie zrozumiałeś.Właśnie tym zdaniem odniosłem się do wypowiedzi kolegi z powyższych postów.Twoją wypowiedz popieram w 100%.
 
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2008-03-22, 22:26   

judym napisał/a:
samuraj napisał/a:
judym napisał/a:
Co to za tok rozumowania?Ryzyka nie ma bo to z hodowli.


poprostu rozsądek nakazuje że przy tych temperaturach nie powinno się ryb (karasie,karpie) niepokoić nawet jeśli są z hodowli.Arek już gdzieś pisał na forum że przy temperaturze wody poniżej 10 stopni ,przenoszenie (kupowanie) ryb zagraża ich zdrowiu i życiu. Ciekawe jaki jest Twój tok rozumowania ??? To że ryba się nie wydziera w niebogłosy wcale nie znaczy że jest zadowolona z tego że jakiś nadgorliwiec chce się samozadowolić kosztem jej cierpienia.Co stoi na przeszkodzie aby wpuścić nowe ryby 2-3 tygodnie później??? , może różnica 1 złotówki na sztuce???--jak dla mnie kretyństwo

Kolego jeżeli do mnie się to dotyczy,to raczej zle mnie zrozumiałeś.Właśnie tym zdaniem odniosłem się do wypowiedzi kolegi z powyższych postów.Twoją wypowiedz popieram w 100%.


W takim razie cytuj wypowieź do której piszesz posta , wtedy nie będzie nieporozumień -- :piwko:
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2008-03-22, 22:39   

Postaram się mój tok rozumowania pisac bez skrótów myślowych.Troszke już nam :piwko: sie nazbierało. ;)
 
 
 
monkeymonk 
Oczkomaniak



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 804
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-03-22, 22:53   

okazyjna cena nie moze byc glownym motywem zakupu. zreszta co za frajda jak z 10 ryb przezyje 1. ani to madre, ani humanitarne, ani oplacalne. swiadczy o okrucienstwie a w najlepszym wypadku o glupocie. :piwko: dla wszystkich
_________________
pozdrawiam
Marcin

http://www.twojapogoda.pl...ozasezonowa.htm
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2008-03-22, 23:06   

Może moje poglądy są kontrowersyjne,ale ryby do oczka powinny byc po ponad 50zł za sztukę.Wówczas kupujący pomyśleli by,jak mają o nie zadbac,jakie warunki stworzyc i zanim wpuścili by je do oczka zastanowili się kilka razy czy dobrze robią.
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny